logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » wnętrze » Elektrycznie regulowane fotele w Granadzie.

Elektrycznie regulowane fotele w Granadzie.

Witam Wszystkich.
Szukałem na forum ale nie znalazłem.Mam w jednej granadzie zwykłe fotele w brązowym welurze.A w drugiej na czesci są elektrycznie regulowane i podgrzewane tylko że w kolorze popielatym.Jak wygląda sprawa z przekładką mechanizmu elektrycznej regulacji i podgrzewania do brązowego fotela.Myśle że ktoś z Was udzieli mi cennych wskazówek.Pozdrawiam

Maroo Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-10-02 20:02:54 /


Co do samego ukladu przesuwania/podnoszenia to nie ma problemu - zdejmujesz z fotela szyne mechaniczna a zakladasz elektryczna, 2 kabelki do zasilania i hula. Jesli chodzi o grzalke - trzeba niestety pobawic sie w tapicera, w tym wypadku przelozyc musisz obicie fotela.

Mysza liil (EM) / 2005-10-02 20:06:47 /


Dzieki Mysza.
A powiedz mi jeszcze czy wiązka elektryczna do zasilania i podgrzewania foteli jest na stałe z całą instalacją cz gdzies jest rozpinana przy skrzynce?

Maroo Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-10-02 20:10:31 /


Pod fotelem jest rozpinana - dochodzi masa i + po zaplonie od dodatkowej skrzynki bezpiecznikow w kabinie. Od grzalki jest wlacznik i przekaznik - w przedliftingowej w konsoli srodkowej za popielniczka.

Mysza liil (EM) / 2005-10-02 20:43:28 /


Czołem Mysza... Podepnę się pod ten wątek. W mojej Grani nie chodzi grzanie fotela kierowcy. Byłem u elektryka i ten twierdzi że napięcie do fotela dociera... Masz jakiś pomysł na przyczynę "niegrzania"??

Ludwik 3M Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-10-02 22:26:01 /


Byc moze zwyczajnie przepalona grzalka...

Mysza liil (EM) / 2005-10-03 08:09:28 /


Mam problem z elektryczną regulacją fotela - jeden silniczek się nie kręci. Może mi ktoś objaśnić co robi dżojstik i w jakim położeniu ? Na zdjęciach poniżej silniczki pod fotelem ; 1 - przód tył kiedy przełączam dżojstik przód tył. silniczek 2 - pochyla fotel wraz z oparciem do przodu/w dół i do tyłu/w górę kiedy przyciskam przycisk . Trzeci silniczek nie działa cokolwiek bym robił ale co dziwne kiedy odchylam dżojstik w lewo pracuje również silniczek nr 2 .

JoKo 3M_U Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-11-16 11:59:14 /


Jest jeszcze ruch góra - dół fotela, w tym bierze udział ten silniczek 2 i zapewne ten niedziałający u ciebie 3.

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-11-16 12:07:16 /


2 podnosi góra dół - przyciskiem ( nie dżojstikiem) ale dżojstikk w pozycji "w bok" nie pamiętam czy w prawo czy w lewo też podnosi - jednak w przeciwnej pozycji już nie opuszcza - działa przy tym wszystkim tylko silniczek nr 2. Podejrzewam że trzeci silniczek powinien samym oparciem poruszać ale po naciśnięciu czego / w którą stronę - może mam coś żle podłączone (ja tego nie podłączałem)

JoKo 3M_U Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-11-16 12:11:42 /


Oparcie sterowane jest tylko pokrętłem.
Joystick porusza przód/tył, góra/dół, przycisk pochyla. Ruch góra/dół to raczej dwa silniczki, bo musisz podnieść i przód i tył fotela. Ale to tak z pamięci... W domu mogę pobawić się w granadzie tymi włącznikami.

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-11-16 12:22:44 /


No to jak byś mógł to pobaw się tymi przyciskami i napisz mi instrukcję obsługi. Właśnie podpiąłem na krótko silniczek 3 i działa - musi coś nie tak z dżojstikiem być

JoKo 3M_U Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-11-16 12:42:33 /


No i co robi ten trzeci silniczek?
Jakby co mam jeden joystick w zapasie.

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-11-16 12:45:16 /


Podnosi dupę fotela do góry czyli masz rację powinien działać wraz z tym nr 2 podnosząc cały fotel albo przemiennie z nim pochylając przód tył

JoKo 3M_U Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-11-16 12:47:59 /


A sprawdzasz to podpinając zasilanie bezpośrednio do silnika?
Jeśli tak działa, to pozwieraj odpowiednie kabelki we wtyczce od joysticka, sprawdzisz czy awaria jest w joysticku czy w wiązce, ale podejrzewam przełącznik. Może rozbierz i przeczyść styki?

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-11-16 12:52:47 /


Ja u siebie zanim założyłem całą elektrykę foteli, porozbierałem przełączniki i dżojstiki, poczyściłem i śmiga bezbłędnie w każdym kierunku.

Arek 3M Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-11-16 13:36:05 /


ja mam fotel wywalony a wiązkę w nieładzie więc sprawdzam na akumulatorze - rozbiorę i przeczyszczę przyciski- good idea. W końcu do dżojstika zawsze jakieś gówno wleci i styk podeprze.

JoKo 3M_U Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-11-16 14:08:08 /


To nie o to chodzi. Te styki po tylu latach już nie są najczystsze i są takie na nich opory, że się po prostu topią. Tak jak od szyb elektrycznych na przykład. Trzeba to wybebeszyć, wyczyścić i nasmarować.

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-11-16 14:15:49 /


Fabrycznie wszystkie takie styki kontaktowe są gęsto pokryte taką kleistą wazeliną, której główną funkcją jest genialne łapanie kurzu, paprochów i innego syfu. Po 20 latach masz tam jeden wielki ledwo przewodzący kokon, na którym wydziela się opór ciepła i topi wszystko w okolicy.

Konar / 2010-11-16 14:18:24 /


W jojstikach od foteli potrafi pojawic sie pekniecie sciezce, tam gdzie dochodza przewody. Ile ja sie nawalczylem z niedzialajacym fotelem... a wystarczylo zlutowac te mosiezna nieszczesna sciezke. Pekniecie bylo ledwo widoczne.

Mysza liil (EM) / 2010-11-16 16:17:27 /


To gówno zasyfione było - contact spray zrobił robotę

JoKo 3M_U Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-11-16 22:35:01 /


hmm.....biorac pod uwage ze do kazdego silnika kable dochodza osobno, i sposob w jaki sa polaczone to dziwne mi sie wydaje ze by sterowane dzojstikiem chodzily oba - tam jeden jest przod tyl i on jest oddzielnie a drugi to ten k ktorym piszesz.

Tak czy inazej - plaszczyzny przod tyl, gora dol (jeden slinik) i kolyska (tez tylko jednym silnikime) - daj erade.


JEsli chodzi o usterki dzoja - to mialem taka, ze zasniedziala na zakuwanym laczeniu plaskiej blaszki sciezki i pina - czyscilem, drapalem, stykalem,..........a wystarczylo poruszac kombinerkami.
pozdr

Atom Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-11-17 02:47:46 /


Fotelem buja jeden tylko silniczek, przód-tył też tylko jeden ale do podnoszenia i opuszczania zaprzęgnięte są dwa.

JoKo 3M_U Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-11-17 09:48:51 /


mam oryginalna wiazke foteli elektrycznych - ale na naklejkach takich bialych - na obu jest litera L - niewykuczone ze obie czesci sa do lewego fotela.... czy wie ktos jak to jest ulozone? wzdluz progow czy grodzi, wzdluz tunelu czy od progu pod wzmosnieniem poprzecznym podlogi? chce to jakas z glowa albo oryginalnie polozyc, ale nie bardzo mam pomysl - ktos..cos?

Atom Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-04-16 12:14:44 /


Kable idą po prawej stronie tunelu, w prawo po grodzi, aż do słupka PP drzwi gdzie powinny być uchwyty do takich wielkich bezpieczników na kablach.

Mysza liil (EM) / 2011-04-16 12:37:35 /


ano ano sa jein emocowania - a pod plastikowa konsola przechodza pod wykldzina jakos, czy ma sie na nich po prostu opierac i tyle? naciecia porobic? czyli oba przewody beda prawie identyczne - prawy i lewy - nie?
gdzie sa wpinane zasilania - w obwod zasilajacy dodatkowa skrzynke bezpiecznikow - przed tamtymi bezpiecznikami (skoro fotele maja swoje)?

Atom Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-04-16 13:18:36 /


Witam, ma ktoś wiedzę, gdzie powinien być przełącznik od grzania foteli w granadzie `84, lub byłby uprzejmy zrobić w miare dokładne zdjęcie? I czy w tym roczniku był 1 włącznik 3-pozycyjny, czy 2 2-pozycyjne?
Dzięki, Pozdrawiam

Filet Dokładna lokalizacja na mapie / 2013-06-01 08:15:08 /


2 2pozycyjne, na konsoli przy podlokietniku

adi1980 / 2013-06-01 11:05:53 /


Dzieki, a moge liczyc na jakies foto? mam 2 fotele z grzaniem ale konsola jest stara od GLa. Chcialbym wiedziec gdzie dokladnie to upchnac.
Dzieki

Filet Dokładna lokalizacja na mapie / 2013-06-02 18:38:45 /


Tuż pod podłokietnikiem. Od wewnątrz (po zdjęciu go z auta) są wytłoczenia we właściwych miejscach.

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-06-02 19:13:02 /


Dzieki. sa na miejscu. Spotkal sie ktos z jednym wlacznikiem (off, driver, pass+driver) w oryginalnej instrukcji jest opisany taki system. Mozliwe, ze anglik mial jeden wlacznik?

Filet Dokładna lokalizacja na mapie / 2013-06-02 20:35:05 /