logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » nadwozie » Jak ustawic blaszki we wkładce zamka

Jak ustawic blaszki we wkładce zamka

Witam,

Wygrzebałem z jakiegos starego kartonu gadżety do Capri kupione kiedys w Dulmen. Powoli zbliza sie moment pozakladania tego na samochod. Jedna z kupionych rzeczy byly nowe wkladki zamkow.
Mam kluczyk pasujacy do stacyjki i chcialbym ustawic wkladki pod ten kluczyk. Zestaw zawiera 9 mikro sprezynek i 6 jednakowych blaszek. I wlasnie ta jednakowosc mnie zaskoczyla. Czy po wlozeniu blaszek trzeba je podcinac aby ulozyly sie jednakowo po wlozeniu kluczyka?

Kornik Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2016-02-28 14:12:13 /


raczej otwory pilniczkiem podpiłować

Kilgore / 2016-02-28 15:25:31 /


pilnikiem piłujesz wnętrza blaszek, tak aby po włożeniu kluczyka nic nie wystawało.

magic Dokładna lokalizacja na mapie / 2016-02-28 22:09:38 /


Popiłować można końcowo jak coś się zacina. Te blaszki występują w kilku odmianach ze względu na wysokość tego schodka w otworze i musisz tak dobrać żeby po wsunięciu kluczyka w zamek nie wystawały z wewnętrznego bębenka tylko były równo z nim czyli nie zaczepiały o zewnętrzną część zamka. Ewentualnie wtedy coś można lekko popiłować dla idealnego efektu ale prawidłowe ułożenie nie wymaga użycia pilnika.

docencik12 Dokładna lokalizacja na mapie / 2016-02-28 23:01:28 /


Kornik, twoje auto nie wyglądało na mocno zużyte, może stare wkładki też nie są zużyte i wystarczy przełożyś stare blaszki do nowych wkładek? Odpadłoby ci kombinowanie, a całość i tak świeżo złożona, czysta, świeżo nasmarowana, chodziłaby jak marzenie.

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2016-02-29 06:38:08 /