logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » prz.napędu » Odpowietrzenie w moście

Odpowietrzenie w moście

Mam most, który został skrócony w wyniku czego usunięty został odpowietrznik z niego.
Można jeździć bez odpowietrznika czy dorobić ? Czym to grozi ?

Pzdr

Jarek / 2016-03-17 20:48:24 /


Pewnie na skutek szczelności, przy nagrzaniu się coś będzie się chciało wydostać i pewnie będzie to olej przez któryś z uszczelniaczy. Lepiej wywiercić otworek gdzieś u góry i wsunąć wężyk.

docencik12 Dokładna lokalizacja na mapie / 2016-03-17 21:54:06 /


Przypomniało mi to taką moją własną historyjkę sprzed kilkunastu lat. Miałem Fiestę MK3 1.1 z 89 roku ze skrzynią czwórką. Zamarzyłem sobie piątkę. Wpadła mi taka w ręce tylko nie miała pokrywki tylnej 5. biegu. Pokrywkę skombinowałem od Focusa. Skrzynia Fiesty miała otworek odpowietrzający w tej pokrywie a focusowska w obudowie skrzyni. Efekt był taki, że moja skrzynia wcale nie miała odpowietrzenia, nawet przez chwilę mi to przez głowę przeszło ale olałem temat. Skrzynie zamieniłem, wybierak oczywiście też, przyjechałem do domu cały szczęśliwy. Rano otwieram drzwi a tu szok: cały dywanik gumowy zalany jakby się z pół litra oleju wylało. Po prostu jak pojeździłem to skrzynia się nagrzała a w nocy olejek pomalutku, pomalutku tłoczył się przez linkę prędkościomierza pięknie zalewając licznik i kapiąc na dywanik. Lepiej coś wymyśl zawczasu :)

docencik12 Dokładna lokalizacja na mapie / 2016-03-17 22:05:26 /


ja mam w dziure wsadzony kawalek rurki na gumie. do tego wezyk i na trycie do mocowania amorka czy tam gdzies w okolicy. takie podpatrzone z 4x4

Szafa !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2016-03-17 22:13:32 /