logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » silnik » Takie sobie pytanie

Takie sobie pytanie

Witam forumowiczów:)

mam takie pytanko, czy to normalne, że podczas kręcenia kierownicą zmniejszają się obroty silnika (na biegu jałowym)?
Oczywiście wspomaganie jest :)


pozdrawiam

ryuu21 / 2005-10-21 20:22:25 /


Tak- wtedy pompa od wspomagania powoduje dodatkowe, niemałe obciążenie na pasku klinowym - podobnie jak z klimą - tez sobie troche podbiera.

PS. hmmmm tytuł wątku taki mało sugestywny

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-10-21 20:26:00 /



aha, tak właśnie podejrzewałem, dzięki za odpowiedź.

a z tytułem... sorry, jakoś tak jestem już wyluzowany moją granadką, że nie chciało mi się myśleć... :)
Znowu nie odpala i nie chodzi na gazie, silnikiem rzuca na benie... normalka.
Sił już nie mam :)

Jak mi to ostatnio ktoś powiedział - w usterki w starych samochodzach należy się dokładnie wsłuchać, zbadać, przyzwyczaić, pokochać i jeździć, jeździć, jeździć;)


z harcerskim pozdrowieniem

ryuu21 / 2005-10-21 21:36:30 /


ja mam laczki 225 i jak sobie w miejscu krece to fajnie karosa lata :DDDDD i oczywiscie obroty spadaja

cichymk Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-10-21 21:50:38 /


Dziś jechałem za Punto na gaz które zgasło sobie pod górke (a juz ciemno było) zgasły mu też światła i nagle koleś nic nie widzi :-)) musiał mieć fajne przeżycia :-P

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-10-21 22:42:45 /


Szanowny Ryuu21 i inni Koledzy mialbym taką wielką prosbę.Jak zamieszczacie jakies nowe pytanie na forum to fajnie by było jakbyście w tytule zamieszczali jakąś konkretną informację.W twoim przypadku mogło by to brzmieć tak:"Czemu spadają obroty jak kręce kierownicą w Granadzie?".Takie sformułowanie tematu jest jasne i czytelne dla wszystkich,a takze gdy ktoś inny bedzie szukał odpowiedzi na to samo pytanie to lepiej mu bedzie znaleść na forum.Ot to taka drobna sugestia.Pozdro


PS.Ryuu21 dzięki za zderzak.

Maroo Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-10-22 21:58:12 /



obiecuję poprawę, nawet zaraz dam przyklad, bo mam kolejne pytanie :)

Ps. mam nadzieję, że jesteś zadowolony :)

ryuu21 / 2005-10-23 20:51:38 /