logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » przeróbki » gaz,gaz

gaz,gaz

no ta decyzja zapadala, dzis zalalem calyz biornik beny poraz ostatni 2 stowy kosztowalo jakby ktos nie pamietal

silnik 2.3 v6 glowice po remoncie
prosze o informacje:
jaki mikser - instalka Lovato chetnie jakies numery miksera
jaka butle w kolo czy cygaro
na co zwrocic uwage, na co nie dac sie nabrac
licze na wypowiedz Trojkata glownego gazownika ;)

Maciasek_3M / 2002-11-07 19:57:40 /


ja tez bede musial miec gaz:((( i tak zajzalem do bagaznika to sie przerazilem bo myslalem o butli toroidalnej w kolo ale patrze a tam miejsce na kolo styka sie z pasem tylnim jak ktos kiedys nie wychamuje i wbije mi sie w tyl to butla idzie w mak a z nią ....:(( skolei cygaro to masakra bo wkladajac cygaro likwidujesz bagaznik i nie mozesz rozlozyc siedzen:(((
Pozdro

jagoolmk2 / 2002-11-07 20:57:53 /


Za butle w koło wzmocnienie z haka :-) szkoda bo pięknie by pasowały dwa duże zbiorniki w róg bagażnika - ale to nie przejdzie ze względów bezpieczeństwa ......
2. wyjscie to brak składania siedzeń - czyli nart ani niczego długiego w aucie juz nie przewieziesz

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-11-07 21:11:32 /


przecież siedzenia składają się do przodu a butla by była w bagażniku.

spawn Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-11-07 21:13:53 /


no i ?? heh ale ja wiozłem np. rower sobie ..... a tego z butlą w bagażniku juz nie zrobisz

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-11-07 21:58:59 /


no w sumie to tak :(

spawn Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-11-07 22:01:16 /


cygaro za siedzieniami ja mam 55l, w kolo masz 45l. zbiornik napełnisz w ok 80% tak ze wybor nalezy do ciebie, pewnym rozwiazanie bylo by cygaro ale wzdłuż przy prawym boku, ale nei wiem czy tak mozna no i ciezar tez w sumie nie rowno sie rozkłada... a co do butli za siedzeniami, no faktycznie siedzenia da sie zlozyc ale wtedy mam 2 bagazniki :(
a co do instalki to czy jestes pewien ze lovato?

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-11-07 22:06:12 /


nie wolno dawać butli wzdłużnie .... tylko poprzecznie

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-11-07 22:19:06 /


napewno?

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-11-07 22:28:29 /


kurde ja bym ja dal na dach:))) a tak na serio to przerabane jest z tym Gazem:((( chyba skonczy sie na stracie bagaznika czyli cygarko za siedzeniami i rozporka tylnych amorów:))
Pozdro

jagoolmk2 / 2002-11-07 22:52:50 /


hoover ma w kole zapasowym, dwa razu ktośmu w dupe wjechał i chłopak żyje. pozatym, butla z gazem jest bezpieczniejsza od zbiornkia z paliwem.

H2O patryk_3M Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-11-07 22:54:34 /


chyba czolg ostatnio wspominał ze przed nim gaz tankował maluch (fiat 126p) tak, ze wyobraznia nie zna granic, na wlasne oczy widzialem jak facet tankowal gaz do golfa4 , zbiornik w kole tylko ze wlew, o ile tak mozna ujac wygladał nastepujaco: " spod dywanu wychodził waż gumowy na koncu ktorego znajdowała sie 'koncowka' do tankowania ...
no comments

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-11-07 23:00:06 /


Ja niedawno zakladalem gazownie i tak najlepiej zegrac to zaraz po przegladzie bo inst-gaz sie sprawdza nie po zalozeniu tylko w trakcie najblizszego przegladu wiec mozna o rok odlozyc dodatkowe koszty. Lavato - Przestali je juz z tego co wiem od gazownika produkowac we wloszech i ich jakosc spadla ale to trzeba porozmawiac ze specjalista nr czlowieka zaufanego [+(22) 7732701 pan Mirek]. Butle o ile widzialem montuje sie w sposoob dowolny nawet na zewnatrz auta np w Zukach sa montowane pod burta. Jeszcze - butle moim zdaniem nalezy dobrac wzgledem spalania i tras jakie sie robi bo tankowanie co 150 km moze byc bardzo upierdliwe. I nie radze nikomu oszczedzac na jakosci bo poozniej przez caly czas: wali gazem, silnik nie ma mocy, traci sie czas na regulacje, koniecznie zawory bespieczenstwa z przodu i z TYLU przy butli i porzadek z olejem i obiegiem plynu chlodniczego w silniku - bardzo wazna sprawa. Dodam jeszcze ze sie to finansowo zwraca po 3-6 miesiecy bo taka jest rooznica cenowa pomiedzy benzyna a gazem no i ekologicznie :-)

P.S.
w Wa-wie cena zalozenia gazu na gaznik to okolo 1000- 1200 PLN

Q_Back / 2002-11-08 08:04:14 /


wiec jeśli zakładają ci reduktor lovato to niech to bdzie "lovato super" ,jest to parownik do silników 90-140KW czyli tak odpowiednio nawet na późniejszą zmianę silnika na 2,8 ;) ,choć z doświadczenia polecił bym ci reduktor BRC też 90-140KW, butla wedle uznania,

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-11-08 08:27:45 /


ale jaki mikser, jaki mikser??

Maciasek_3M / 2002-11-08 09:27:57 /


MASZ DO WYBORY, ALBO TAKI JAKI JA MIAŁEM W 2.3, CZYLI POD GAŹNIKIEM LUB TAKI JAK MIAŁ HOOVER, CZYLI RURKI WPUSTOWE NA FILTR. ZALETA PIERWSZEGO TO MNIEJSZE SPALANIE, NATOMIAST WADA OKOŁO 5-8%MNIEJSZA MOC. ZAŁOŻENIE DRUGIE, CZYLI RURKI TO MA KOPA, TROCHE GORZEJ NIŻ NA BENI, ALE CHLEJE JAK SKURWYSYN I NIERAZ CIĘŻKO TO WYREGULOWAĆ. MIKSER JEST DROŻSZY.
NIE MAM SUMBOLU. DO MIE MIKSERY KUPOWAŁEM W GDYNI, JEST TO HURTOWNIA I ONI TOBIE DORADZĄ. ULICA CHYBA KRASICKIEGO, ALBO JAKIEGOŚ INNEGO POETY. MUSISZ ZAJRZEĆ W KSIĄŻKE, MAJATANIO. I DUŻO.

H2O patryk_3M Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-11-08 09:37:51 /


Czesc Ja akurat mam dysze miedzy gaznikiem a filtrem.System ten działa całkiem niezle tylko z reg. wolnych obrotów jest kłopot.....

Pozdr.

Guti_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-11-08 16:01:37 /


nie rob tak jak ma hoover!!!!! mialem tak u siebie w 2.3v6 wnioski:
1. k**** wyreguluj to
2. w zaleznosci jak ci rurki zaloza to masz jedna wyzej druga nizej...
3. aby je wlozyc do gardzieli gaznika, trzeba cos zrobic w przepustnicami ssania. (u mnie wycieli a rurki je bolowały wiec ssania nie bylo, nie chcial z benyny palic, a jak sie rozgrzał to mial za bogata mieszanke) o paleniu z gazu ... bez komentarza
4. wstawili to bo "hurtownia byla zamknieta a tak bedzie mial lepszego kopa"
5. na wkretkach wg. trojkata idzie jak na benie i pali 13-15l LPG ale _mi_ regulacja idzie ciezko
6. mikser jest do gazu.
pzdr

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-11-08 18:53:10 /


troche z boku tematu...
widzialem wczoraj lanosa odbajerowanego na cacy :-) tzn wloty, chromowane spryskiwacze, naklejka na wlewie paliwa. niestety nie zauwazylem ponizej na wlocie gazu rownie swiecacej nakleji. stad moje pytanie. czy firmy tuningowe idac z potrzebami czasu proponuja juz ozdobne koncowki do tankowania gazu? nie to zebym sobie taka zalozyl ale ciekawi mnie to

Pablo Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-11-08 20:19:36 /


ja jestem za butla w kole jesli o to biega bo oszczedzasz przestrzen bagarznika a kolo zapasowe ktore lezy w bagazniku mozesz zawsze wyjac jak chesz przewiesc rower albo narty, butli nie ruszysz. Po 2 2 razy mi dupe tacili i raz pozadnie bo gosc z 40km/h sie wbil we mni i mnie sunol i nic, wbraz pozorom to jest bezpieczne rozwwiazanie,butla nei wybucha ,nie rozszczelnia sie nie ma takiej mozliwosci,jedyne co to moze peknac waz doprowadzjacy Gaz do butli i z butli. a odnosnie miksrow to zalezy czy V czy rzedowka ja w rzedowce kupilem mikser ale go nie wkladam bo jest zajbeiscie bez. ale w V-ce musza byc 2 dysze wyregulowane identycznie i tam rzeczywiscie moze byc problem, wienc mixer wydaje sie byc dobrym rozwiazaniem

Hoover 3M / 2002-11-09 00:05:59 /


A WIĘC MACIEJ. NAJLEPIEJ BUTLA W KOŁO, DOBRY PAROWNIK 90-140KW ORAZ MIKSER, DODATKOWO NAKAŻ GOŚCIOM ZAMONTOWANIE TOBIE WLEWU GAZU ZARAZ OBOK WLEWU PALIWA POD KLAPKĄ. NIEWIDAĆ, I ŻADEN GLINIARZ NE CZEPIA SIE NA PIERWSZY ŻUT OKA O INSTALACJE, BO W STARYCH AUTKACH CZĘSTO SĄ ZAKŁADNE SAMODZIELNIE. U MNIE POD KLAPKE WESZŁO TO U CIEBIE TEŻ. I NIEPOWINNI WZIĄŚĆ ZA TO ŻADNEJ DOPŁATY, (KLIENT NASZ PAN) PAMIĘTAJ O TYM I NIE DAJ SIE ZROBIĆ. P,S GDZIE TEN GAZ ZAKŁADASZ??

H2O patryk_3M Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-11-09 09:43:29 /


ja mam wlasnie tak wlew, razem z paliwem wchodzi ladnie ja mam w lewym gornym rogu polecam, poza tym ze nie widac, zima nie ma brudzenia sie, taplania w blocie itp.

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-11-09 19:37:57 /


DOKŁADNIE LEWY GÓRNY RÓG. PASUJE BEZ PROBLEMÓW, NIC SIE NIE ZAPYCHA OD BŁOTA I NIE BRUDZI. TAKA KWESTI, JAK MONTUJĄ TO JEST DLA NICH TROCHE WIĘCEJ ROBOTY I SIĘ IM POPROSTU NIE CHCE, A JAK KTOŚJEST CIEMNY TO MÓWIĄŻE NIEBEZPIECZNE ITD.ITP. W MOJEJ GRANDZI INSTALKA JEST 6 LAT I POZATYM ŻE RAZ ŻLE BYŁY WĘŻE DOPROWADZONE DO PAROWNIKA TO NIC SIENIE STAŁO. POPROSTU NAKAŻ IM TAK ZROBIĆ ALBO POJEDŹDO INNEGO (POSTRASZ ICH JAKBY CO) 30 MINUT WIĘCEJ ROBOTY, A ONI WYBRZYDZAJĄ.

H2O patryk_3M Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-11-09 22:13:13 /


PAtryk na razie szukam sensownego gazownika i blisko zebym mogl go zameczac jak cos nie bedzie gralo
jeden mecho pokazywal mi taki patent ze w klapce masz zaworek i w niego na czas tankowania wpinasz koncowke do tankowania i pozniej wypinasz
czy to jest to o czym mowisz??
z tego co kojarze sa 3 wazne elemety
mikser
reduktor
parownik
czy sie myle??

Maciasek_3M / 2002-11-10 18:43:45 /


reduktor=parownik

Mysza liil (EM) / 2002-11-10 22:38:44 /


A to co się wpina i odpina na czs tankowania to przejściówka do holenderskich instalacji starego typu. Inne instalki mają typowe końcówki na które bezpośrednio podchodzi pistolet do tankowania i to mieści się w klapce i nie trzeba nic odkręcać i przykręcać.

Mysza liil (EM) / 2002-11-10 22:44:39 /