logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » prz.napędu » szuni mi most dalej:(

szuni mi most dalej:(

a więc mam most w taunim 3,45 i cholerka wciąż mi szumi chuczy ale nie wyje poprostu tak jak by sie cos mielilo...... wymienilem lozyska tylnych kól, szczęki cylinderki oponki etc w zasadzie wszystko wymienilem. może ktoś mial z tym do czynienia. co to może być? podpora walu???? a może lozyska w przekladni?????

Krzych33 Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-11-09 20:33:44 /


albo łożyska, albo za ciasno spasowany, albo sie po prostu mieli :) Nic tylko rozebrać...

Krzysiek_Poznań Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-11-09 21:02:24 /


Miałem to samo, wymiana wszystkich łożysk i teraz błoga cisza. Jeśli będziesz miał problem z kupnem łożysk to daj znać, przerobiłem to w praktyce.

dudim / 2005-11-09 21:09:26 /


Zanim zacznisz rozbierać most ,wyjmij wał i sprawdź łożysko w podporze.Miałem podobnie kiedyś w Rekordzie[to Opel].Wszystko wskazywało że to most,a okazało się ,że to łożysko podpory wału.

aeroarte / 2005-11-09 22:10:02 /


Proponuję - podnieś na solidnych podpórkach tył. Włącz silnik i bieg. A następnie najlepiej stetoskopem lekarskim (ale kto go ma) lub np. dużym śrubokrętem przykładanym do różnych nieruchomych miejsc po drodze (podpora, wyjście na półosie, most, obudowa łozysk) osłuchaj z którego miejsca szumi. Jeden koniec śrubokręta przykładaj do ucha ( ale raczej rączką), drugi do tych miejsc.

mtango / 2005-11-09 23:28:09 /


Ja mam stetoskop :P

Michał (drzewiej to było Wydmikufel) Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-11-09 23:54:49 /


a więc lożysko w podporze nie wykazuje sladów zuzycia....
rozmawialem z wieloma osobami i różne domysly byly. w przeważającej ilosci jest opinia lozyska w dyfrze.... stąd moje pytanie kolejne:
1) czy dostanę komplet lozysk i czy ktos zna wymiary oznaczenia? (most 3,45 czyli ten do V6)
2) czy szybciej znajde most i będzie to taniej?
Prosze o pomoc

Krzych33 Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-11-17 17:05:30 /