logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » silnik » Rozrusznik R4 , po wyłączeniu dziwnie długo się kręci.

Rozrusznik R4 , po wyłączeniu dziwnie długo się kręci.

Jak dlugo rozrusznik powinien się kręcić po wyłączeniu ?
Co jest odpowiedziane za zahamowanie wirnika , jesli coś takiego w ogóle istnieje ?
Rozrusznik kręci przepięknie , ale denerwuje mnie ze musze czekać , jeśli silnik nie zapali na dotyk.

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-11-09 22:29:55 /


Po wylaczeniu to z pol sekundy bo za zahamowanie odpowiedzialne sa opory obrotu takiego rozrusznika, a jak zazebiony z silnikiem to jeszcze krocej. Skoro kreci dluzej, to znaczy ze sie nie rozlacza, czago powodem moze byc zbyt ciasne spasowanie tulejki w bendixie lub zacinanie sie widelek czy 'sklejanie' sie wlacznika automatu.

Mysza liil (EM) / 2005-11-09 22:41:12 /


Kręcenie mojego dochodzi do 5-6 sek. Za każdym razem tak jest :(
Po wyłączeniu stacyjki słysze wolno znikający świst.

Pytanie dodatkowe , jak rozpoznać jakiej mocy jest? Na obudowie stojanu jest troche oznaczeń , ale zadne nie podchodzi pod liczbe kW.

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-11-09 22:47:16 /


Z tych oznaczeń wynika typ rozrusznika - co do szczegółów to trzeba to sprawdzić w np. książce naprawczej. Podaj silnik i inne dane - może coś się znajdzie.
Ale jeżeli piszesz o świście to by wskazywało raczej na niezazębianie się wirnika rozrusznika z kołem zamachowym.

mtango / 2005-11-09 23:19:11 /