logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » prz.napędu » Odszyfrowanie przełożenia w moście capri mk II

Odszyfrowanie przełożenia w moście capri mk II

Witam proszę o pomoc w rozszyfrowaniu przełożenia w moście w capri mk II
Ilość zębów na wałku ataku 9
Ilość zębów na kole 34
Proszę o pomoc
Ps. pewnie wystarczy podzielić :D ale mogę się mylić.

wiciu20102 / 2016-06-03 09:59:29 /


Przełożenie mostu to stosunek ilości zębów na kole talerzowym do ilości zębów na wałku atakującym :)

Curtis_Capri Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2016-06-03 10:12:36 /


Dałem do policzenia mojej najmłodszej wnuczce (córka Perany, kończy zerówkę) i wyszło jej 3.778:1 :)) Czyli rozumiem, że Banjo/Timken, bo w Salisbury/Atlas nie było talerza z 34 zębami.
Pozdreaux

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2016-06-03 10:48:38 /


chyba kalkulatorem... bo na papierze to już moje pokolenie ma problem z dzieleniem.

magic Dokładna lokalizacja na mapie / 2016-06-03 12:19:08 /


Otóż nie, Krzysiu... Ona to liczy w głowie - bez ołówka. Przyłapaliśmy ja na tej zdolności jakieś 2 lata temu, gdy rozwiązała "z biegu" jakieś zadanie, nad którym dłuższą chwilę biedziła się jej 5 lat starsza kuzynka. A ta podeszła, poprosiła o przeczytanie (nie miała jeszcze 5 lat i nie umiała czytać) i z czaszki podała wynik, który wymagał najpierw przemnożenia dwóch jednocyfrowych, a następnie podzielenia uzyskanej dwucyfrowej przez inną dwucyfrową [nie pamiętam dokładnie, ale coś jakby 8x6:12=4]
Pozdreaux

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2016-06-03 12:54:59 /


trudno mi uwierzyć w co piszesz, jednak nie posądzam Cię o konfabulację.
Nie dawajcie jej smartona czy też kompa do zabawy. To zabije jej inwecję i uśpi zdolności.

magic Dokładna lokalizacja na mapie / 2016-06-03 15:49:05 /