logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » garaż » Garaz blaszany - blaszak

Garaz blaszany - blaszak

Temat para-motoryzacyjny. Chce kupic blaszak z ocynku 3x6m. Allegro az peka w szwach, może ktoś ma jakas sprawdzona firme, która sprzedaje takie cos dobre jakościowo i w sensownych pieniądzach. Ewentualnie informacja kogo omijac lub na co zwrocic uwage tez będzie przydatna.


Ps.
Wiem, ze taki temat juz byl ale z tego co wiem dosyc dawno temu, moze sie cos w miedzyczasie zmienilo.

Pozdr!

rafalu / 2016-06-03 15:31:38 /


Też się nad tym zastanawiam, co prawda w planach mam normalny budowany, ale myślałem czy blaszak 6mx11m nie byłby szybszy/tańszy/prostszy...
Boję się, że tam te profile to jak najtansze i nacieńsze dają...

AndrzejKudowa Dokładna lokalizacja na mapie / 2016-06-03 15:40:44 /


dają dają,sami gną blachę 2mm w kątowniki i spawają,blacha przynitowana max 6 nitami na "krzyż"(po kosztach),ale czego oczekiwać za 2 tyś z transportem i montażem

kozi Dokładna lokalizacja na mapie / 2016-06-03 17:08:23 /


Jezeli problem malej ilosc nitow (poprawic samemu to nie problem chyba) to jedyne "ale" to chyba nie ma takiej tragedii.

rafalu / 2016-06-03 17:10:53 /


Tak, tylko, że jak policzysz aby konstukcja była pewna i mocna to sam dobry materiał w normalnych cenach kosztuje tyle co garaż, to co robią za darmo?

AndrzejKudowa Dokładna lokalizacja na mapie / 2016-06-03 18:23:41 /


Tak materiały kosztują tyle samo a jeszcze trzeba to zbudować i poświęcić czas. Widziałem już kilka takich blaszaków i każdy jest delikanty :D Jak ktoś się boi to można wzmocnić zawsze..

Kilgore / 2016-06-03 18:34:39 /


Ja za garaż 4x6m z dachem dwuspadowym i dodatkowymi drzwiami (90cm) oraz dopłatą za profile 30x30 zamiast kątowników płaciłem 3200zł. Chętnym mogę podać nazwę firmy, jutro jakieś zdjęcia dodać. Przyjeżdżają, montują. Czas oczekiwania 4 tygodnie. Myślę, że każda z tych firm robi to podobnie więc ogólnie to chyba nie ma różnicy od kogo się weźmie (decyduje w większości przypadków cena). Nitów mało, profile jeden przy podłodze, jeden przy dachu i jeden po środku ściany, ja dodałem sobie jeszcze dwa poziome profile na 1/4 i 3/4 wysokości ściany i kilka pionowych, zagęściłem nity i dopiero wtedy mogłem uznać że jest to w miarę solidne (w kategoriach blaszaków). Sama blacha na ścianach cieniutka i tak jak oni to mocują na te kilka nitów to jest raczej prowizorka. Całość postawiłem na betonowej wylewce, przykotwiłem i jest. Wolałbym murowany, ale w miejscu gdzie stoi nie mogłem takowego postawić. Garaż ma 9 miesięcy, przetrwał zimę, z blachą się na razie nic złego nie dzieje. Jak ktoś może postawić tylko blaszak to lepszy nic niż rydz, a jak ktoś może se postawić z pustaka, to niech stawia z pustaka :)

W firmie gdzie ja brałem garaż o wymiarach 4x6 z dachem jednospadowym, bramą bez dodatkowych drzwi i kątownikami zamiast profili kosztuje 2030zł. Z profilami 2230zł. Z kolei 3,5x5 z profili 1670zł.

rzułty BUC Dokładna lokalizacja na mapie / 2016-06-03 18:47:05 /


Myśle że szybko i dobrze jakościowo wyjdzie garaż z płyty warstwowej. Stawialiśmy u kolegi z tegowmateriału budynek warsztatowy. Szyba robota,budynek od razu ocieplony a finansowo też ok bo za 2 sort takiej płyty płacił koło 35 zeta za m.kwadratowy

WOJTAS 74 / 2016-06-03 19:04:24 /


Decyzje na co sie zdecydowac juz mam za soba. Blaszak wygrywa, nawet biorac pod uwage jego wady.

1. Szybko sie stawia
2. Cena
3. Latwo w razie czego wywalic, przesunac itp


Skonczy sie na tym, ze podzwonie po tych firmach i zapytam jaki bylby koszt wzmocnienia tej konstrukcji chociaz poprzecznymi profilami (cos w stylu tego co wiekszosc ma na drzwiach).

rafalu / 2016-06-03 21:33:15 /


Starszemu blaszak stoi juz z 16 lat... pamieta zimy gdzie bylo na nim metr sniegu.
Dolne profile ktore czesto byly w wodzie(no tak jakos wyszlo) i progowy przy drzwiach raz wymienione i dolozone po dwa pionowe na sciane i tak samo dwa na sufit. Bo jednej zimy troche go mokry snieg przygial.
A tak to stoi i dobrze sie ma. Tak ze stawiac i sie nie przejmowac. A byl wtedy jednym z tanszych

Szafa !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2016-06-04 08:32:43 /


Nie wiem gdzie Wy kupowaliście swoje garaże, ale ja kupiłem swój ( kilka lat temu) za 1200 nazwany schowkiem budowlanym, ale wymiary normalne, dach jednospadowy, blacha ocynk-trapez, fakt cieniutka,brama dwuskrzydłowa. Generalnie auto wchodzi bezproblemowo i drzwi otwierają się na oścież.Przyjechali, postawili i pojechali w cenie. Mój brat kupił w tej samej firmie wcześniej niż ja o 10 lat- stoją do dziś i wynajmujemy je,każdemu pasuje.
Trzeba szukać w necie,ale schowków budowlanych.

cortinas !G.O.P! / 2016-06-04 11:40:18 /


Dziś zrobię wam zdjęcie naklejki reklamowej z mojego garażu ,kupiłem go 5lat temu wymiary 4x5 i trochę jest wyższy chyba o jakieś 50cm od podstawowego wymiaru ,ja wyłożyłem jedną ścianę styropianem i płytą wiórową w planach jest wyłożyć cały garaż tak

rafal81 Dokładna lokalizacja na mapie / 2016-06-08 07:04:42 /


przyjechali w umówionym terminie zmontowali w godzinę i pojechali ,jedynie co to miałem przygotować podłoże pod garaż i potem go przykręcić

rafal81 Dokładna lokalizacja na mapie / 2016-06-08 11:10:44 /


GARAŻE BLASZANE-BRAMY WIATY .TEL.18/33 222 35 668-307-725 667-561-233 www.blaszaczki.pl garaze.hejmo@interia.pl to są dane tej firmy wtedy mieli najtańsze garaże

rafal81 Dokładna lokalizacja na mapie / 2016-06-08 11:18:09 /


Takie same właśnie kupiłem w firmie z Chorzowa za 1250 zeta.

cortinas !G.O.P! / 2016-06-13 20:23:55 /


Dobre jakościowo to z profilu a nie z katownika.

Mysza liil (EM) / 2016-06-23 18:05:13 /


Sąsiad ma trzy takie (wynajmuje) i podczas ostatniej wichury wszystkie trzy jak domki z kart położyły się. Kilka lat temu to samo.

gazu / 2017-07-02 12:00:23 /