logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » zawieszenie » wysokie zawieszenie w capri??

wysokie zawieszenie w capri??

Powidzcie mi, jak to jest? zawsze myslelm ze moj caprik jest niski, itd. przynajmniej na ulicy przy innych autach taki sie wydawał. zastanowilo mnie to dopiero na zlocie w Bornym, kiedy ustawilismy auta do grupowego zdjecia i wtedy przy innych caprikach zobaczylem, ze moj jest przy nich po prostu wysoki. moze na zdjeciu tak to nie wyglada (moj pierwszy z prawej :)), ale na zywo bardziej rzucalo sie w oczy. od czego to moze zalezec? czy to po prostu tak jest, a pozostale sa poobnizane?
z gory dzieki za wyjasnieniea :).
pozdr.

KaczoR Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-11-14 11:34:32 /


Kaczor, chyba remont niedawno robiłes, może powrzucałes nówki sztuki częsci do zawiechy i to jest przyczyną...

Daniel vel Treetop liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-11-14 12:08:27 /


W Capri trudno mowic o obnizanym/podwyzszanym zawieszeniu
praktycznie kazdy ma stare 25-letnie sprezyny, czesto wymieniany silnik, sprezyny bywaja klepane przez kowali, dorabiane na oko
malo kto ma nowe podrobki, a jeszcze mniej "tuningowe" sprezyny

w zwiazku z tym ciezko cokolwiek porownywac
oryginalnych sprezyn nie dostaniesz, podrobki i sportowe juz tez znikaja, w oldcars cos maja ale za spora kase,

ja bym sie cieszyl ze po posadzeniu czterech osob w samochodzie nie siedzi on na odbijaczach i nie zaliczasz kazdego kraweznika

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-11-14 12:09:55 /


do tego można dołożyć różne wielkości kół oraz różne profile opon ;]

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-11-14 12:16:36 /


Właśnie nie przejmuj się. Dobrze że jest wyżej, a nie niżej. To raczej nie jest kwestia innego jakiegoś nieoryginalnego zawieszenia. Wystarczy, że masz troche mniej zmęczone resory i sprężyny, oraz wyższy lekko profil opon i już po trochu uskłada sie na te kilka cm :)

Sowa {3M} Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-11-14 15:04:22 /


A u mnie ??? Nie sa wysoki ???
Bo ja sam tylno nowe resorki robilem. Bo mialem taki cud z tylu...
Pisalem o tym w wiatke "patenty w naszych autach"

SlavaK Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-11-14 15:41:59 /


ten jest troche za wysoki, z przodu tez

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-11-14 15:58:09 /


Witam, to całkiem proste, trzy lata temu były wymienione sprężyny. Kupiłem takie jak trzeba do 3.0 ( o firmę zapytaj Maciasa załatwiał wtedy też dla siebie od 2.8).Z ciekawostek moje miały jeden zwój więcej(albo jego jeden mniej...z naciskiiem na to drugie). Pozdrowienia.

cwiety_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-11-14 21:58:06 /


a ja teraz potrzebuje też do 2,8. bo te co mam to już 2,3 nie radzą. może jakieś pomysły czytaj patenty?? Bo jakos w nowe podróbki już nie wierzę:(

bobik liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-11-14 22:01:23 /


Sprawne amortyzatory gazowe tez potrafią troszke podnieść samochód

bartek nowakowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-11-14 22:24:14 /


Reaktywacyja wątku. Pożyczyłem od Kornika nowe sprężyny Kilen od 2.8, celem lekkiego obniżenia przodu w moim vazie. Zataszczylem je do garażu celem porownania ich z tymi, co mam teraz zamontowane (oryginalne od 2.3). I o dziwo te od 2.8 sprawiaja wrażenie, jakby miały więcej zwojów. Jak to w końcu jest, 2.8 ma sprężyny wyższe, czy niższe? Czy zwoje po prostu "idą ciaśniej"?

Ananiasz Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-07-26 11:14:51 /


2.8 ma spręzyny krótsze od normalnej Vki ale bardziej twarde. I przód siedzi kilka cm nizej.

michalch83 / 2006-07-26 11:42:10 /


Dzięki, taki efekt własnie chciałem uzyskać, więc śmiało je pakuję do swojego bolidu :-)

Ananiasz Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-07-26 11:47:18 /


Nie wydaje sie zeby to byla liczba zwojow. Ja mialem od 2.3 juz skapciale i po wyjeciu byly wyzsze od nowych do 2.8. Po zamianie autko stoi dobrze.

Pozdr

fireone / 2006-07-26 11:49:56 /


To, że mają wiecej zwojów ma wpływ na twardość...(pogorszy Ci się komfort podróżowania;) )- napewno samochód będzie stał niżej niż na zwykłych (czyly 2.0, 2.3 itd.) Możesz pogadać jeszcze z Maciasem on u siebie chyba miał od 2.8 i też Kilena :)

Wolff(miłosz) Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-07-26 12:16:45 /


Wiec sprezyny sa juz w autku. Efekt jest co najmniej ciekawy: bolid stoi z przodu zdecydowanie wyzej, niz stal :-) Ile czasu (kilometrow) moze minac, zanim sprezyny "siądą"? Pół dnia jeżdziłem wczoraj po polnych drogach i nic nie siada :-)))

Ananiasz Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-07-31 10:38:40 /


Sprezyny:standartowe, utwardzane,obnizane itp...
majá w www.burtonpower.co.uk, ja kupilem od nich 3lata temu obnizane i utwardzane do mojego 3litroweo Caprusa i co ciekawe jak byly nowe to Caprus stal jak na starych(tzn.nie zauwazylem róznich w obnizeniu sie autka) dzis zas jakby faktycznie siedzial obliowane przez producenta 2.5cm nizej :-)

Niestety trzeba dac nieco czasu aby nówki sprezyny siadly :-(

Sebastian NW / 2006-07-31 11:04:01 /


przez 2 lata jeździłem karawanem 2,8 na sprężynach od klekota ze ściągniętym klamrą jednym zwojem. Po 2 latach siadły więc odkręciłem kalmry i dalej zawieszenie ładnie stoi.

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-08-01 07:22:38 /