logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » przeróbki » Capri jako Wóz Bojowy Straży Pożarnej

Capri jako Wóz Bojowy Straży Pożarnej

Dostałem dzisiaj list polecony z Urzędu Miasta.
Otwarłem i... zdumiony przeczytałem w nim:



jeżeli ktoś się nie umie się doczytać ze zdięcia to jest tam napisane:

ZAWIADOMIENIE
o wszczęciu postępowania
Zawiadamia się zgodnie z art. 61 KPA, że w dniu 10.0602002r. zostało wszczęte na żądanie
Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej
w Świętochłowicach ul. Harcerska nr 16
postępowanie w sprawie nałożenia obowiązku świadczeń rzeczowych
na potrzeby obrony w formie oddania do używania samochodu osobowego
marki FORD CAPRI o numerach rejestracyjnych SW 00360 w okresie
ogłoszenia mobilizacji i w czasie wojny na rzecz Komendy Miejskiej
Państwowej Straży Pożarnej w Świętochłowicach.
itd.
itd.


mam 10 dni żeby przystosować "kaprawego" do tej zaszczytnej służby.
Może macie jakieś propozycje w co Go wyposażyć, żeby nie odpadł w przedbiegach
z nowymi terenowymi samochodami itp.????? :-)

Abo!GOP! Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-11-12 19:26:34 /


Spoko Przemek - mysle że ktos wział twoje auto (z racji pojemności) za .............. dostawczaka ??? Bleeeeeeeeeeeeeee, prawda jest okrutna, ludzie sie nie znają na autach.

1. Zrób kilka zdjęć i sie odwołaj od tej decyzji
2. Poproś o badanie psychiatryczne na wnioskodawcy :-)

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-11-12 20:24:22 /


PS. pamiętam, że mam coś twojego w garażu :-))))

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-11-12 20:28:34 /


A może poprostu chcieli sie przejechać i pooglądać z bliska;).. no ale mogli sie poprostu spytać ,a nie tak odrazu....

Kuki.vel.Krzak Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-11-12 20:29:17 /


Na pisemku jest wyraźnie napisane samochód osobowy.
A tak poza tym wcale się nie przejmuję i na "przesłuchanie" chcę jechać w gotowości bojowej z drabiną na dachu, motopompą i kogutem.

Abo!GOP! Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-11-12 22:02:06 /


ale czy maja prawo tego zarzadac ?? bo mi sie wydaje to smieszne :)

Zajenty / 2002-11-12 22:03:39 /


Taaa a za soba ciagnij wiellka przyczepe z laweta. al;e kiedys w TV slyszalem ze wojo od jakiegos goscia zazadalo zeby kupil do swojego motoru (scigacza jakiegos) zimowe opony i w ogole ze ,ma byc pszystosowany do wojny. ja juz zaczynam w moim malcu wierzyczke klecic na dach bedzie tankietka :))))

Maskek / 2002-11-12 22:50:50 /


wydaje mi sie ze jakis koles zrobil Ci dobry kawal
to jest chyba jakis druk z lat 50-tych
ale mieszkamy w Polsce wiec wszystko jest mozliwe...

zauwaz ze tam jest napisane "w okresie mobilizacji i wojny" czy cos takiego
a wtedy i tak nie nacieszylbys sie Caprikiem....buuuum i nie ma Polski... wiec co za roznica

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-11-12 22:57:16 /


ale jaja hehe, jak bedziesz mial juz "capri strazackie" to wrzuc fotki :)
pozdrowka

segal Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-11-12 23:00:01 /


wlasnie pokazalem to dziewczynie
podobno jej ojciec dostal cos takiego rok temu, wiec jest to mozliwe

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-11-12 23:00:13 /


Napewno jest to możliwe, ponieważ mój Taunus combi będzie zmobilizowany do wojska w razie wojny lub zamieszek. Nie wiem kto będzie nim jeździł - ja mam "E" kategorię :)

Szajba Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-11-12 23:35:08 /


tak bo polska to piekny kraj i jest tu taki lad i sklad ze niekotrzy ludzie na pewnych stanowiskach nie powinni sie znajdowac brak im kompetecji i z tego wynikaja takie pisma

CHUDER Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-11-12 23:39:57 /


Mi się wydaje że w czasie wojny tak szybkie samochody są niezbęde.Masz szczęście ze twojego psa tez nie powołali ,wszak kazdy wie ,że wojna została wygrana przez szarika z 4 pancernych .A wogóle to proponuje wstawić silnik diesla bo wiadomo że rudy 102 chodził na rope.

Arni12 / 2002-11-13 00:25:42 /


Po prostu spodobało się twoje auto strażakom spisali numery samochodu i wysłali do urzędu miasta - no wiesz jak się bedzie gdzieś w okolicy plaiło to zapukają ci do drzwi że właśnie się im auto skończyło a oni nie mają jak na akcję jechać- powodzenia

Albi_Poznan / 2002-11-13 07:13:42 /


Heh długo nad tym myslałem i proponuje : zrobic zdjęcia samochodu (spód z kanału też - domaluj jakies dziury na komputerze :-)))) ......... pojechać z dowodem rejestracyjnym - może jak zobaczą w dowodzie rok produkcji to dadzą sobie spokój.
Powiedz, że jak nie bedziesz miał na remont blacharski to je wyrejestrujesz, albo coś ( brrrr tylko nie na złom )

BTW. a moje Capri nadawałoby sie lepiej ( w końcu czerwone było ) - tylko białe paski domalować na bokach :-))))

PS. wiesz czemu teraz ?? Bo w Unii nie będą mieli prawa czegos takiego chcieć :-))) dlatego im sie spieszy chyba :-)

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-11-13 09:56:23 /


Caprik musi być czerwony (choc nie jestem zorientowana,jaki ma w tej chwili kolor)!
Na pewno jesli pogadasz z cOkiem, to Ci udostepni czerwoną blachę w kawałkach! Powodzenia!

Czołgistka / 2002-11-13 12:19:33 /


To jakis żart?????????!!!!!
Komunizm wraca?? co za popier.... kraj. Przeciez to jakies jaja zeby mogli tak rzadzic czyims samochodem. Jak ktos kupi sobie najnowsze bmw to co jemu tez przysla takie pisma i beda jezdzic na akcje limuzyna??

Seemann / 2002-11-13 13:04:48 /


Prawdę powiedziawszy to wolę w czasie mobilizacji jeździć Capri z jakimś oficerem Straży Pożarnej (bo chyba tylko do tego mogą chcieć mój samochód i mnie), niż biegać w zielonym mundurku z nocnikiem na głowie po poligonie.

Abo!GOP! Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-11-13 14:21:24 /


a ja wstepuje do Strazy i wszystkim wam wysle takie pisma i bede oglaszal cwiczenia i bede mial najwiecej Capri do dyzpozycji - codzinnie kto inny bedzie cwiczony w zwiazku z tym codziennie innym Capri bede sobie jezdzil ;p
zastanawiam sie czyje auto pierwsze wezme, dobra zaczne od najslabszych silnikowo jedynek
mam dwa wolne miejsca w zastepie strazy - jest ktos chetny do Capri batalionu??

;)))))))))))))))))))))))

Maciasek_3M / 2002-11-13 16:00:41 /


Kurna-Olek - A Cortine combi wezmiesz jest czerwona dodam od siebie drabine malarska na dach, gasnice mam a od Max'a (mojego synka) pozycze kask "London Boby". teoretycznie ten kask to troche niestrazacki ale po malym make-upje powinien pasic do reszty. Dodam jeszcze ze mam swiadkoow na to ze w terenach daje sobie rade znakomicie i na jednej akcji bojowej byla juz na zlocie-grilowym nad rzeczka Mroowka gdzie gasila denatem...... grila znaczy studzila...... znaczy sam tego nie zabardzo do dzis rozumiem ale 3kat na pewno wie o co tam chodzilo

P.S.tylko co z kogutem ..... pewnie jakiegos po drodze na mobilizacje z plota albo kurnika wyhacze albo na grila znaczy na grila w Cortince. A poozniej wciagniemy go razem przy browarku na cieplo z grila......ech lepjej juz skoncze NARRA

Q_Back / 2002-11-13 18:38:48 /


ja chce byc strazakiem i denerwowac przy okazji maciaska :)

segal Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-11-13 21:06:05 /


dobra Segal zostaje druzynowa babskiej czesci zastepu
bedzie gotowac grochowke strazacka
Q-Back wchodzi z Cortina Combi - bedzie wozil browar
Gosciu - ty masz czerwone Capri !!!!!!!!!!!
wchodzisz do zastepu obowiazkowo

Maciasek_3M / 2002-11-14 10:15:06 /


to i ja się zgłosze z pontiakiem... w końcu jest czerwony... i ma gdzie niegdzie białe pasy... a w dodatku klima nieźle chłodzi więc będzie gdzie browar na zlotach przechowywać tak coby temperature odpowiednią konsumpcji posiadał :))

pozdrawiam brać strażacką

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-11-14 11:47:56 /


ŚMIEJCIE SIE TO MNIE MOŻE JESZCZE DO POLICJI WCIELĄ!!!!!!!!!!!!!!!!

H2O patryk_3M Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-11-14 11:49:56 /


taa w patrolu z Hooverem

Maciasek_3M / 2002-11-14 11:52:43 /


ja tez chce do zastepu strazackiego...
mam czerwone zaciski ;-)
i gasnice

konk / 2002-11-14 12:26:50 /


dobra moge te grochowe ugotowac ... ale z paczki hehehe, maciasek masz za zadanie skombinowac umundurowanie i helmy hehe. ach gdyby coke nadal chcial miec czerwone auto to tez by mogl sie do strazy zapisac ....

segal Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-11-14 12:56:13 /


no to helmy tez beda z paczki...



cementu




Maciasek_3M / 2002-11-14 12:59:40 /


Ja proponuje na helm pokrywki od mostoow na gumce pod brode. Tam jest nawet takie fajne przegiecie i mozna by tam np: nr jednostki czy cu$... ;-)

Q_Back / 2002-11-14 17:43:02 /


proponuje zeby wszyscy zglosili sie na ochotnikow.a i dodatkowo trzeba by im wyslac zdjecia sikawek na stalym wyosazeniu

piro / 2005-01-13 21:09:39 /