logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » przeróbki » FORD TAUNUS DZIOBAK WERSJA L A GXL

FORD TAUNUS DZIOBAK WERSJA L A GXL

w zwiazku z tym ze jeden z moich dziobakow (XL/75) nie nadaje sie juz do remontu,postanowilem ze drugi (L/73) zostanie przerobiony na GXL

jesli jest ktos w stanie udzielic mi fachowych wskazowek jakich elementow potrzebuje to bede wdzieczny...

posiadam juz

kanape z podlokietnikiem
kierownice od GXL/GT
grill z halogenami
listwy do winylowego dachu
listwe aluminiowa na tylna maske i listewki
zegary z obrotomierzem

wiem ze potrzebuje

znaczkow na blotniki
aluminiowe listwy do blotnikow

ale co jeszcze :)

dzieki za wszystkie pomocne odpowiedzi

♠MAD♥DOG♠ Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-11-24 16:24:45 /


nie wiem czy mówimy o wersji poliftingowej czy przed, w każdym razie jeszcze deska rozdzielcza się różniła, a po liftingu to i felgi... a przed liftingiem to dekle chromowane...
no ale jak mniemam po grillu z halogenami, to mowa o przedliftingowym...

♠Zoggon♠ Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-11-24 18:01:28 /


chce zrobic z dzibaka wersja L ze skosna deska czyli max rok 73 na wersje GXL

bede potrzebowal jeszcze uszczelki do szyby przedniej i tylnej z aluminiowymi listewkami dookola szyb ale co jeszcze???

♠MAD♥DOG♠ Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-11-25 08:55:10 /


Pitbul a nie lepiej dwa katalogi aut porównać........ tam zawsze pisze co dodano co zabrano

Krzych33 Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-11-25 08:57:45 /


niby masz racje ale sek w tym ze porownywalem ...i w roznych katalogach roznie to wyglada :(

np listewki dookola szyby przedniej i tylnej w jednym sa w drugim nie...

♠MAD♥DOG♠ Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-11-25 09:47:08 /


no co z Wami???

gdzie sa specjalisci od dzibakow????????


nie spac....udzielac odpowiedzi na wydawaloby sie proste zagadnienie...

♠MAD♥DOG♠ Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-11-28 09:13:16 /


W garażu, pitbull, i robią dziobaki :-)

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-11-28 09:28:53 /


też mam taki problem, porównuje różne zdjęcia i różnie to wygląda.
Pytanie
1)czy Taunus Coupe GXL 74r miał z tyłu klape pomalowaną na czarno z aluminiową listwą FORD, czy tak jak np u KNUDSA tylko czarna klapa.
2)gdzie listwy boczne?
http://www.capri.pl/photo/f/3/41e5445764cf3.l.jpg
czy
http://www.capri.pl/photo/e/8/419216f1e5ee8.l.jpg
3)szerokie listwy : ramki szyb (tył, przód) widoczne na pierwszym zdjęciu i listwa na słupek.
i tak poza tematem, czy jak mam przykręcone:( listwy dookoła bocznej tylnej szyby to lepiej szukać nowej? czy to tak było? bo z jednej strony nawet dobrze jest to zrobione, ale chyba w orginale nie były przewiercane listwy..

Havel aka Gaweł Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-01-18 13:57:47 /


Z tego co mi wiadomo to wersja:
L - miała napis z tyłu FORD i klapa w kolorze nadwozia
XL - miała listwe z napisem FORD i klapa w kolorze nadwozia
GXL - miała napis FORD i czarną klape
GT - miała listwe z napisem FORD i czarną klapę

gdzieś to miałem na jednej stronce ale nie moge jej znalezc ale jak znajde to napisze...peace

mateush (proko) 3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-01-18 15:54:03 /


Nie do końca tak. Odpowiadając na pytanie Havla:
Rocznik 74 ma mieć szerokie plastikowe listwy na dole i klapę pomalowaną na czarno z aluminiową listwą.
GT miało czarną klapę i osobne literki zamiast listwy. I nie istniało po 08/73.

/ 2006-01-18 15:58:41 /


http://taunus.xl.free.fr

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-01-18 16:05:18 /


no właśnie o tą stronke mi chodziło,i tak pomyliłem wersje GXL i GT...sorry
a co powiesz na to:wersja GT '74r?

mateush (proko) 3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-01-18 16:10:57 /


Powiem, że według mojej wiedzy nie ma czegoś takiego.

/ 2006-01-18 18:06:18 /


wg mnie po liftingu nie było już wersji GT, a wersja XL po liftingu nie zawsze miała czarny tył... listwa z napisem FORD zniknęła raczej w 1975 roku pod koniec produkcji, tak jak herb kolonii z grilla, który zastąpiono napisem ford umieszczonym z boku przy reflektorze, pod koniec 1974 roku zniknęły też tarcze z błotników i zastąpiono je chromowanymi znaczkami 1.3, 1.6, 2.0, 2.3
możliwe że była wersja GT Taunusa mk2 coupe w Argentynie, ale to nie dziób:)

♠Zoggon♠ Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-01-18 18:28:40 /


Stronka fajna, już kiedyś na nią wpadłem, ale dopiero teraz się dowiedziałem że tam takie ciekawe rzeczy:) ja się trochę gubiłem bo w dowodzie 73 mam, a po rozkodowaniu tabliczki wychodzi styczeń 74, czyli przód tylko prostokątne lampy(?) wnętrze mam identyczne jak KNUDS,na drzwiach i klapie od wewnątrz zaszpachlowane dziury po listwach(?) po zdrapaniu farby na klapie pojawił się kawałek czarnego kolorku:) niby orginalny GXL tylko troche wybrakowany niestety:(
jak wam tak dobrze idzie to jeszcze co z tymi szybami z przodu (szrokie listwy jak tu) http://www.retromobil.ro/galerie_foto/veh_rcr/poze_membri/bonciog_frd21.jpg
które mi się baaardzo podobaja:)
i niżej moja..i co z tą listwą bocznej szyby? mam taki kołek wbity, a wyżej rudą śrube:/

Havel aka Gaweł Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-01-18 20:55:12 /


uszczelka przedniej szyby na tym zdjęciu wygląda jak zwykła pooliftingowa, po liftingu nie było już tych szerokich chromowanych klinów w GXL, co do listewki chromowanej tylnej trójkątnej szybki, to obawiam się że ten kołek i ta śruba na górze to czyjś wstrętny wymysł, bo oryginalnie to raczej tego nie było... mialem kilka takich listewek, i żadna nie miała dziur, a że w Polsce wiercenie chromów na wylot i przykręcanie blachowkrętami to znany proceder, to już inna sprawa :-)

♠Zoggon♠ Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-01-18 23:24:04 /