logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » instalacja gazowa » 2.9 bierze lewe powietrze

2.9 bierze lewe powietrze

Jak w temacie :) a raczej :( .... nie da się wyregulować wolnych obrotów gdyż zasysa lewe powietrze... jak mu się da w palnik jest ok, ale na wolnych rzuca go jak pyrami po piwnicy.

Pytanie skąd może je brać. Pod kolektorem uszczelnione, a nadal słychać syk powietrza... może brać to gdzieś z okolic wtrysków? Tak mi sugeruje mechanik.

Dodam że jak się przełączy na bene jest lepiej, ale nie idealnie. No i po zatkaniu ręką obu gardzieli nadal silnik chodzi, a powinien paść.

Piotrek PCK / 2005-11-24 23:35:58 /


Sprawdź wszystkie podłączenia kożystające z podciśnienia (serwo i takie tam)

bartek nowakowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-11-24 23:47:56 /


Dla tych co nie wiedzą: pyry to takie poznańskie ziemniaki, czyli kartofle. A skąd silnik może je brać, pojęcia nie mam ;).
Pozdro

Młody_wFe Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-11-24 23:56:54 /


kup sobie "brake cleaner" lub "carburetor cleaner" w sprayu i psikaj nim na cały układ dolotowy aż złapiesz miejsce gdzie wejdzie na obroty. To właśnie tędy zasysa. Rób to w towarzystwie gaśnicy, bo ten prepearat się łatwo zapala. Nie zapomnij również o węzu od serwa - to też podciśnienie.

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-11-25 10:01:36 /


pod przepustnicami i od spodu kolektroa zdarzaja się krućce do podciśnienia.. sprawdź czy przypadkiem któryś nie jest wolny..

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-11-25 10:34:27 /


Ok, będę sprawdzał. A jest coś innego do sprawdzania szczelności? Bo nie widzi mi się kolejny pożar pod maską :/

Piotrek PCK / 2005-11-25 12:16:53 /


Nie przezywaj tylko psiukaj :) Wszystkie serwisy tak robią ;) A gasnica nie bedzie potrzebna, wiesz, tak na wszelki wypadek ;P

Mysza liil (EM) / 2005-11-25 13:51:32 /


o gaśnicy napisałem żebyś mnie później po sądach nie ciągał za głupie rady :-D

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-11-25 16:46:44 /