logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » elektryka » Jak podłączyć wzmacniacz mono na 2 lub 3 głośniki.

Jak podłączyć wzmacniacz mono na 2 lub 3 głośniki.

Bardzo lubię swoje taunusowe radio i nie chciałbym go zmieniać na współczesny badziew, a niestety produkty Retrosound są poza zasięgiem cenowym.

Przy użyciu wzmacniacza -stereo- (taki za ~200 z allegro) chciałbym podłączyć do mojego -mono- radia 3 głośniki:
-oryginalny pod deską
-dwa na tylnej półce

Jak to teraz prawidłowo podłączyć i czy jest to wykonalne?
Sygnał mono mi nie przeszkadza, ale po prostu b. saraceno brzmi lepiej gdy jest głośniej :)

Curtis_Capri Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2016-08-19 10:37:58 /


wykonalne jest, np P7b Hardtop ma 2 mono.

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2016-08-19 12:08:52 /


Kup wzmacniacz 3 lub 4 kanałowy. Taki żeby był przystosowany do podłączenia sygnału z głośnika radia. Zmostkuj kanały wejściowe wzmacniacza i gotowe.

Mysza liil (EM) / 2016-08-20 10:26:56 /


masz taunusa z 79 roku. Naturalnym w sumie byłoby mieć tam radio z pierwszej połowy lat 80-tych. Trochę trudno kupić, ale można trafić takie i to stereo.

A jak nie chcesz, to jak jak Mysza pisze.

magic Dokładna lokalizacja na mapie / 2016-08-22 22:44:43 /


Polski radiomagnetofon Wiraż 5 jest stereofoniczny, fajny, klimatyczny i trafiają się jeszcze okazy w stanie menniczym. Choć za kosmiczne pieniądze. Ja mam w kapciu Skald 2 czyli biedniejszą wersje mono.

Aldaron Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2016-08-26 13:38:32 /