logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » silnik » Dłuższy przestój silnika – pytanie

Dłuższy przestój silnika – pytanie

Witam.
Mam pytanie do szanownych grupowiczów. Otóż remont mojego auta jeszcze trochę potrwa, co zrobić z silnikiem, jak go zabezpieczyć aby nic mu się nie działo, przepalanie co jakiś czas odpada, bo silnik leży w garażu. Co proponujecie?? Tylko poważnie ;-)

Ivan Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-11-28 20:43:12 /


zalać olejem wysoko ponad normalny stan, do cylindrów też - i czasem nim pokręcić za śrube przy przednim kole pasowym

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-11-28 21:01:44 /


jak ma stac dlugo i w wilgotnych warunkach to najlepiej zalac wszystko, lacznie z kolektorem ssacym, chodzi o to zeby zabezpieczyc cylindry, zawory, walek rozrzadu ze szklankami

jak ma byc w ogrzewanym garazu to wystarczy nalac troche do cylindrow i co jakis czas zakrecic, pamietaj ze jak nalejesz duzo do cylindrow i wkrecisz swiece to nie przekrecisz walu

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-11-28 21:52:27 /


To ja też mam pytanie: Co to znaczy długo? Miesiąc,rok ,dwa? Bo silnik będe wkładał na wiosnę i nie wiem czy mnie też to dotyczy :). Dziękuję i pozdrawiam.

leciej / 2005-11-28 22:13:50 /


jak ma stac pod plotem to bardzo dlugo :)

ale jesli w cieplym i suchym miejscu to powinna wystarczyc odrobina oleju na tloki

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-11-28 22:22:17 /


Jak nachucham to mam ciepło w garażu :). A co do oleju na tłoki, to wstrzyknąć przez otwory od świec ??

leciej / 2005-11-28 22:32:33 /


tak, przez swiece, tylko tak zeby oblal tlok dookola, jesli to V-ka to poprzechylaj go na boki i pokrec troche walem

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-11-28 22:34:48 /


Tak też jutro uczynię. Dzięki za odpowiedzi.

leciej / 2005-11-28 22:40:18 /