logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » elektryka » muzyka w samochodzie bez radia

muzyka w samochodzie bez radia

Cześć!

Wpadłem na pewien pomysł:

Nie chciałbym ruszać radia w Taunusie (kaseciak Forda), a przydałoby się czasem posłuchać niekoniecznie radia

Mam dziury pod tylną półką na głośniki (ktoś sobie zamontował i przed sprzedażą wymontował), a więc chcialbym je wykorzystać i zamontować głośniki spowrotem.

Da się zrobić podłączenie: ipod(lub inne źródło) -> wzmacniacz->?korektor?-> głośniki?

Czy trzeba montować wtedy jakiś filtr antyszumowy, coby alternatora w głośnikach nie było?
I czy trzeba dawać kondensator, żeby światła w samochodzie nie przygasały? czy to w zależności od mocy wzmacniacza/głośników?

Al_Coholik / 2016-08-27 16:25:02 /


Ja mam adapter w kształcie kasety, który się wsuwa normalnie do kaseciaka i można podłączyć wszystko co ma wejście typu mały jack. Są też mp3 w kształcie kasety działające tak samo.
Dla mnie jakość zadowalająca, ale pewnie melomani kręciliby nosem.

Młody_wFe Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2016-08-27 17:32:26 /


problem w tym, że mam uszkodzony mechanizm kaseciaka i nie blokuje sie kaseta w środku ;), magik od radia, powiedział, że jakaś tulejka się rozwaliła i nie idzie tego zrobić (raczej mu sie nie chciało bawić)

Al_Coholik / 2016-08-27 18:02:20 /


To kup transmiter który ma wejście USB i na kartę pamięci.Ustawiasz częstotliwość i łapiesz fale w radiu.

PL / 2016-08-27 18:48:06 /


Nie no bez jaj, dajesz sygnał "słuchawkowy" na wzmacniacz i po temacie.

Konrad vel smasher Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2016-08-27 19:19:37 /


Tyle wiem. Zapytałem o inne aspekty

Al_Coholik / 2016-08-27 22:46:17 /


Głośnik z blutufem.

Kornik Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2016-08-27 23:44:12 /


Starszyzna widze zaznajomiona z nowoczesnymi technologiami, to dobrze ;). No nic dzięki za pomoc w każdym razie

Al_Coholik / 2016-08-28 08:52:42 /


jeżeli chodzi o wzmacniacz to jakaś niewielka dwu-kanałówka nie potrzebuje kondensatora, jedynie kabel '+' od acu z prawdziwej miedzi powinien dać rade (nie musi być jakiś specjalnie gruby, ale ważne żeby był dobrej jakości),

co do podłączenia źródła dźwięku, to niby powinno dać radę podłączyć od wyjścia słuchawkowego do wejścia wzmacniacza, i być może nawet ktoś tak tutaj robi, ale takie rozwiązanie ma swoje wady:

otóż sygnał na słuchawki to nie to samo co sygnał wyjścia przedwzmacniacza, może być za cicho/za głośno/przester, no i sam wzmacniacz+głośniki można łatwo uszkodzić, np. poprzez podłączanie urządzeń w trakcie działania sprzętu...
to już lepiej jakieś tanie i nowe radio z usb, dab+ itp.(może kenwooda jakiegoś?) w schowku zamontować schowane, a i przy odpowiednim doborze głośników możnaby uniknąć montowania wzmacniacza.

Tom Gda Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2016-08-28 11:48:54 /


Jest dobry gość w Lublinie, który odświeża i remontuje Citroeny XM i piszę to dlatego, że w tych autach były oryginalnie kaseciaki a gość ma swojego magika, który przerabia te radia i z frontu nic nie zmienia a z tyłu wyprowadza przewód AUX. Jedno ale, kaset się już nie posłucha. Za to kabel można sobie poprowadzić np. do schowka a tam już podłączyć telefon, odtwarzacz mp3 czy innego discmana. Może da się taki myk zrobić w fordowskim radiu. Jakby co, to "Q&K Citroen Classics" na twarzoksiążce a gość to Michał Kurlej.

Tomasz [DMI] Dokładna lokalizacja na mapie / 2016-08-28 23:09:59 /