logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » silnik » TRANSIT MK1 1700 v4 luz na osi wiatraka

TRANSIT MK1 1700 v4 luz na osi wiatraka

Witam.
Jeżeli temat się powtarza - przepraszam. Używałem wyszukiwarki ale nic nie znalazłem.

Może pytanie banalne ale samochód mam od kilku dni i go poznaje dopiero.

Jak usunąć luz i głośną prace wiatraka chłodnicy w silniku 1,7 V4?
Czy luz ma zwiazek ze zużytymi nadmiernie kołami rozrządu ? Czy wymiana tylko jakiegoś łożyska załatwi sprawę?
Jak się przygotować do operacji? Czy ewentualne uszczelki kupić czy można wyciąć z kryngielitu?

Będę wdzięczny za przyświecenie :)

Pozdrawiam,
Wojtek.

vOOytas / 2016-09-01 13:43:31 /


Zużyte łożysko wiatraka. Koszt łożyska ok. 200 - 300zł (niedostępny zamiennik), do wymiany najlepiej ściągnąć pokrywę rozrządu. Nie ma to nic wspólnego z rozrządem. Ale jeśli zdejmiesz pasek, to jeśli koło pasowe możesz poruszać lewo-prawo, to i koła rozrządu do wymiany.

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2016-09-01 13:46:06 /


Pasuje z fiata 125 - pompa wody. Koszt 30zł. Tylko trzeba obciąć wałek z jednej strony. Do wymiany musisz zdjąć dekiel rozrządu. Przy okazji warto wymienić uszczelniacz.
http://allegro.pl/lozysko-pompy-wody-cbk-085-polonez-fiat-125p-i6447817478.html

bobik liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2016-09-01 14:28:06 /


Dziękuję!!!

Super wiadomość.

Poszukam w fiszkach jaki uszczelniacz pasuje.


Chcę ogarnąć silnik aby był pewny w trasie (kamper).
Myślę nad wymianą pompy paliwa (niby nic sie nie dzieje ale nie pracowała od 6 lat, może mieć już stwardniałe membrany). Ustawie zawory, wymienie uszczelki pod pokrywami, zerknę do aparatu, wymienie kable WN może świece.

W jaki sposób zweryfikować czy luz rozrządu jest już za duży?
Tylko sposób podany wyżej jest ok?

Co warto jeszcze zrobić? Ściągnąć głowice? czy nie szukać kosztów i roboty na siłę :)

vOOytas / 2016-09-01 15:02:59 /


Zrób co napisałeś i nie kombinuj za dużo :)

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2016-09-01 15:04:27 /


rusz 4 litery 20km -> południe to obgadamy takie knify. A u Killera masz skłądnicę części do V4 ;)

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2016-09-01 15:57:34 /


Podaj jakieś namiary na siebie :)
Na FB nie potrafie znaleźć.

Chetnie przyjadę :)

P.S. Dziś rozebrałem przód samochodu, wyjąłem pokrywę, wybiłem oś wiatraka (łożysko).
Lekkie podgrzanie obudowy pomogło.

Uszczelniacza nie wybijałem żeby go nie uszkodzić póki nie mam nowego.
Jest dość szeroki jak na simer. Czy jest dostępny w sklepach z uszczelnieniami czy jest to wymiar extra?

Nic nie ciekło dlatego nie niszczę tego co jest - gdybym nie znalazł nowego będzie lipa.

vOOytas / 2016-09-01 22:26:59 /


jest dostępny. Ale mam gdzieś luźny komplet uszczelek do V4

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2016-09-02 08:03:36 /


Dziękuję za odpowiedzi.
Zmówiłem wałek do fiaciora.

Jak wałek przyciąć żeby go nie zniszczyć? Zanurzony w wodzie bedzie wystarczająco (cięcie kątówką - cienka tarcza bo brzeszczot chyba nie zabierze?

vOOytas / 2016-09-02 13:09:49 /


nie pamietam żebym go ciął ???

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2016-09-02 13:40:06 /


Z jednej strony trzeba uciąć. Cienka tarcza na kątówkę, nie za duże obroty, trochę wody, przerwy i dużo cierpliwości;-)

bobik liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2016-09-02 13:45:52 /