logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » układ chłodzenia » Transit MK1 1,7 4V - termostat

Transit MK1 1,7 4V - termostat

Cześć.

Z czego dopasować można termostat do tego silnika?
Przy okazji chcę wymienić wszystkie przewody gumowe (chłodzenie i nagrzewnica).
Czy sa dostępne jakieś elementy czy zostaje sklep z gumami i składanie ?

Pozdrawiam,
Wojtek.

vOOytas / 2016-09-02 12:30:06 /


Z Transita 1.7V4

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2016-09-02 12:33:09 /


termostat no problem a jak nie dostaniesz to camaro na pewno coś ma.

węże to większy problem. Może pchać badziewne uniwersalne węże, ale możesz też poczekać i kupić oryginały na ebay. Pojawiają się kilka razy w roku.

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2016-09-02 12:56:35 /


Zanim zaczniesz kombinować "z czego by tu, może Żuk może Polonez", sprawdź czy nie ma dedykowanych fantów. Prawie wszystko jest dostępne. Ja przy remoncie swojego Transita chyba tylko tylny tłumik zaadoptowałem "na miarę", nic innego szczególnie nieoryginalnego nie przychodzi mi do głowy.

Węże chłodzenia: są tylko dwa dedykowane, profilowane: dolny i górny do chłodnicy. Obydwa dostępne w motomobil.de jako reprodukcje, dobrej jakości. Wszystkie pozostałe węże są proste i nadają się takie z metra cięte, nie ma żadnych zagięć takich żeby był wymagany fabrycznie profilowany wąż.

Tyle że jakość węży dostępnych z metra w sklepie jest katastrofalna. Wiosną zeszłego roku robiłem silnik, założyłem wszystkie nowe węże. W tym roku w Zdworzu zauważyłem pęknięcia (więc minął tylko rok), wymieniłem profilaktycznie znowu wszystkie węże, te z metra cięte, bo się w wakacje wybierałem na dużo km i daleko. No i gdzieś tam właśnie daleko pękł mi jeden wąż czyniąc sikawkę wrzątku pod maską, a tu i tam widać już kolejne pęknięcia zewnętrznej warstwy gumy. Doprawdy nie ogarniam.

Jak ktoś ma jakieś źródło na węże dobrej jakości, do kupienia nawet za jakąś luksusową cenę, chętnie kupię...

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2016-09-02 13:05:07 /


Michał - czarne silikonowe. Spokój na wieki.

michalch83 / 2016-09-02 13:06:47 /


Nawet oglądałem, co prawda nie czarne a niebieskie, jaka to różnica?
Ale: słabiej się gną, a to że napisałem że mogą być proste, to nie znaczy że nie trzeba ich giąć, tyle że te promienie gięcia mieszczą się w zakresie tego co wąż gumowy znosi. A takie lepiej gnące się silikonowe, co wyglądają bardziej karbowanie, z kolei mają za mały wybór średnic potrzebnych tutaj. A tak poza tym, nawet jeśli, to trochę to pod maską wygląda zbyt odpustowo.

Jeśli producent może oferować zwykłe węże gumowe które po 40 latach owszem twardnieją ale jednak nie pękają, to ja myślę sobie że jakiś producent gdzieś musi być co robi dobre węże. Może nie da się ich kupić w pobliskim sklepie motoryzacyjnym, ale może gdzieś się da?

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2016-09-02 13:26:26 /


źródłuje węże chłodnicze mniejszych średnic u gazowników. Chyba muszą mieć dobrej jakości, bo ludzie by nie dojeżdżali okresów gwarancyjnych. Moi mają węże Semperit.

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2016-09-02 13:39:00 /


Dziękuje za podpowiedzi (Dredowi również :) )
Na razie dostawcą części jest allegro i hurtownie typu inter c.
Jak nie wyskoczy mój model przy szukaniu części to nie wiem czy pasuje z nowszego lub z silnika rzędowego itd. Poznaje temat dopiero (transita mam od tygodnia)

Co do węży faktycznie jakość z metra ciętych jest różna.
W moim samochodzie którym jeździmy na co dzień wymieniałem przewody paliwowe (PB i LPG) na nowe (chyba FAGUM) i po roku spękane jak jajko na wielkanoc.

Spróbuję dziś w hurtowni dopasować termostat. Jak znalazłem dobre informacje to ten sam termostat co w np. escorcie 1.3

Pozdrawiam.


vOOytas / 2016-09-02 13:47:00 /


Wąż marki fagumit wprawdzie po 8 latach pękł jak go dotknąłem po czym przy demontażu połamał się dosłownie jak patyk na kilka kawałków. Wąż założony przez gazowników do parownika. 30 letnie węże forda są wytrzymalsze...

Kilgore / 2016-09-02 16:53:01 /


Te się nie krzaczą

Mysza liil (EM) / 2016-09-02 18:11:37 /


Potrzebujesz czesci nowych, zapraszam dedykowane nie kombinowane do transita 1.7v4.

CHUDER Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2016-09-03 14:12:37 /