logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » przeróbki » Części do Consula 75r. -listewki, szyby,mechniczne itd. jednym słowem- kapitalka

Części do Consula 75r. -listewki, szyby,mechniczne itd. jednym słowem- kapitalka

Wiatm!!!
Od niedawna (ok. 3 tygodni) jestem szczęśliwym posiadaczem Forda Consula z 75r. w wersji 2d, 2,3 V6. Samochód jest w stanie średnim, zrobiłem nim już ponad 4 tys km. i jak narazie jest wszystko ok. Do tej pory wymienilem hamulce z przodu, tz. oddałem do regeneracji zaciski, wymieniłem kiocki, tarcze, łożyska, przewody hamulcowe, a w międzyczasie przy odpowietrzaniu hamulców walnęła mi pompa hamulcowa (2tyg. zajęło mi jeżdżenie po sklepach w Łodzi i pytanie od czego jest ta pompa, bo okazało sie, że od Consula to napewno nie...) W koncu cos dopasowalem i jest ok. Zamieszczam to pytanie, bo generalnie chciałbym sie dowiedzieć gdzie szukać do tych samochodów części zarówno mechanicznych jak i blacharskich, wykonczeniowych. W planach mam doprowadzenie tego autka do naprawde dobrego stanu (o ile oczywiście finanse na to pozwolą) i tu przydałyby się jakieś pomocne informacje gdzie szukać do tego części (np. listwy wykonczeniowe drzwi- chromowane, czy uda sie dostac nowe i ile to moze orientacyjnie kosztowac...??? tylne klosze lamp, deska rozdzielcza lub chociaż jej elementy. Ogólnie gdzie szukać by kupić dobre częśći i jednocześnie nie przepłacać...!?! Z góry serdeczne dzieki za pomoc, gdyż jestem dopiero początkującym fantykiem starych Fordziaków, ale musze przyznać, żę zapału mi nie brakuje....:P

Adriano Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-12-02 01:02:22 /


najlepszym miejscem bedzie na pewno dzial oglosznien ;]. no i sprobuj sie skontatkowac z innymi ktorzy maja tez taki samochod.
pozdr.

KaczoR Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-12-02 10:30:24 /


www.ebay.de ,w polsce raczej nie licz na zakup cześci nowych lub bardzo dobrym stanie.

Arni12 / 2005-12-02 13:22:49 /


www.oldcars.de Mają sporo ale każą sobie za to słono płacić, i nie wszystkie części są oryginalne, na szczęście wyraźnie to zaznaczają.

Pankol / 2005-12-02 15:41:18 /


nie prawda ja tez mam czesto sporo czesci do roznych nie typowych fordow

wystarczy zapytac jak nie mam to sprowadzam na zamowienie

po co szukac daleko jak mozna u siebie w kraju

www.oldcars.waw.pl

CHUDER Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-12-02 22:10:54 /


witam!całe cztery lata składam takie auto!przechodziłem przez to,jest cięzko ale można kupić sporo części!jakies pół roku temu otworzyłem sklep z częsciami do aut,z ciekawości drąże tamat starych wozów w wolnym czasie.jeśli chodzi o elementy blacharki to /reper.błot.tył/progi/pas przedni dolny/tylny dolny zewnetrzny i wewnętrzny/jeśli chodzi o mechanike,jest dużo lepiej,no dostępność też!pozdrawiam i życze powodzenia!

czarygrand / 2005-12-13 18:25:35 /