logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » tematy prawne » Jak pozbyć się starego samochodu w świetle ubezpieczenia OC

Jak pozbyć się starego samochodu w świetle ubezpieczenia OC

Witam, bardzo proszę o pomoc, może ktoś wie jak mozna skutecznie pozbyć się starego samochodu by nie płacić OC? sprawa wyglada tak, że na złomie chcą mieć kompletny samochód, bo za każdy brakujący kilogram zostanie naliczona opłata w kwocie 10 zł, a chciałbym zostawić części z niego dla własnych potrzeb. Sprzedaż też nie wchodzi w grę, bo nikt nie chce go kupić (stary, zniszczony samochód)
Może jest jakaś luka prawna, którą mogę wykorzystać? bardzo proszę Was o pomoc w tej kwestii. Słyszałem coś o sprzedaży na fikcyjną osobę, ale obawiam się, że mogą to sprawdzić i będą nieprzyjemności.
Z góry dziękuję za wszystkie porady w tej sprawie.
Pozdrawiam serdecznie

darkonel / 2005-12-03 20:16:57 /


proponuje napisac do wydziału komunukacji a wyrejstrowanie auta bez dokumentów ze złomowania, poniewaz jestes w trudnej sytuacji itp i chcesz go na czesci sprzedac. Wiem ze czasmai to przechodzi. A jak nie trzeba wiedziec do kogo trzeba sie usmiechnąć. Moze cos z tego wyjdzie :)

adrian_c Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-12-03 20:22:18 /


Jakiego masz starego forda, to od Ciebie kupie!

Mysza liil (EM) / 2005-12-03 20:57:00 /


ja generalnie wszystkie chetnie kupie i nie bede marudzil z kilogramami moge rowniez zrobic zakupy virtualnie :)

Classmobile / 2005-12-04 00:27:17 /


W zasadzie są dwie opcje - możesz sprzedać (każdej miejscowości są takie miejsca, gdzie jest pełno "kupców", raz do roku w tych miejscach jest aż czarno od dymu z palonej stearyny) lub Ci go ukradną :-P.
Niestety polskie państwo nie uznaje prostych rozwiązań i zmusza swoich obywateli do łamania prawa :-(. A wystarczyłoby tylko przypisać OC do kierowcy a nie do samochodu, w końcu to kierowca a nie samochód robi szkody.

XR4x4 Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-12-04 00:50:08 /


zgadzam sie OC powinno byc przywiazane do kierowcy a nie do pojazdu

a co mozesz zrobic najprosciej napis wymowienie do zakladu ubezpieczen w ktorym jest auto ubezpieczone najpozniej na jeden dzien przed koncem daty ubezpieczenia pojdz zlozyc to osobiscie aby dali ci pieczatke na pismo jako uzasadnienie napisz ze zmieniasz zaklad ubezpieczen, a jezeli jest juz po terminie to umowa kupna sprzedazy z jakims kolega nie trzeba tego nigdzie zglaszac oswiadczenie od kolegi ze on nie zamierza kontynuowac dalszego ubezpieczenia tego auta w tej firmie ubezpieczeniowej potraca ci tylko za 30 dni od daty sprzedazy auta


CHUDER Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-12-04 11:41:53 /


a ja juz rozwiazalem swoj taki sam problem :)

jak chcesz wiedziec jak to zapraszam na priv...

♠MAD♥DOG♠ Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-12-04 11:52:19 /


ta ale w tym wypadku c.e.p.i.k i fundusz gwarancyjny, ktory ma obecnie wspolna baze danych wszystkich posiadaczy polisy oc siadzie na kumplu bo ustawa o funduszu gwarancyjnym obliguje posiadacza pojazdu do ciaglosci w ubezpieczeniu wiec ktokolwiek jakkolwiek cokolwiek auto musi miec non stop oc.
wyjsxia z sytuacji:
1:sprzedac zulowi
2:ukrasc sobie woz
3:jesli istnieje fizycznie sprzedac go na umowe kupna w calosci
ja generalnie kupuje wszystko jak leci gdyz jesli nawet auto nie ma statusu kultowego to pojazdy typu cokolwiek wymieniam wagowo na jakies fajne elementy, badz auta.

Classmobile / 2005-12-04 11:52:23 /


ma dostep i nie ma ale jest tez okres przedawnienia i jak nie wyegzekfuja w tym to nic nie zyskaja

CHUDER Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-12-04 11:59:36 /