logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » zloty » Mistrzostw Polski w starcie równoległym na 1/4mili ?

Mistrzostw Polski w starcie równoległym na 1/4mili ?

Słyszłem ze w tym roku były I takie mistrzostwa. Czy ktos wie czy i w nadchodzacym sezonie szykuje sie taka impreza?? jak to wyglada i jakie sa klasy pojemnościowe?? w ogole co? gdzie? i jak?
Jakie sa warunki uczestnictwa??
Pozdro

jagoolmk2 / 2002-11-13 23:15:18 /


Wyścigi te będą organizowane co rok, auta dzielą na na klasy pod względem pojemności(największa pow. 2.0) jak i napędu (przód, tył ,4x4)
Ciekawa sprawa, bo samochody typu Subaru Impreza które seryjnie mają koło 5s do setki zajmują dopiero 6-7 miejsca.
Narazie najszybsze w Polsce auto to Audi A3 1.8T, albo Audi RS4.

Pudel / 2002-11-13 23:46:02 /


W kanadzie byłem na takich zawodach :))) Nawet jechałem w samochodzie który się ścigał :) (moja siostra się ściga) I tam to wygląda tak :
- płacimy za wjazd (tam kosztowało 20 dolców od ścigającego się i po 10 od oglądaczy)
- nie ma klas
- rozgrzewka (kilka wyścigów)
- mieżą na nich twój czas za każdym razem !!!
- potem podajesz jaki czes uważasz że będziesz miał
- np 15.67
- koleś co jest na torze obok też podaje np. 13.42
- jedziesz w wyścigu
- kto ma czas bliższy tego który podał ten wygrywa :) i przechodzi dalej a ten co źle typował odpada :(
- czyli można jechać wolniej a itak wygrać dlatego moc silnika nie jest istotna

Tak to właśnie wyględa za oceanem :)
#1#
Ten bliżej to Ford Crown Victoria dalszy to Szewrolet Montecarlo SS ( mojej siostry :))))
#2#
Nie bardzo widą bo ja głupi jestem i nie momyślałem że jak jest tyle dymu to fotki bez flesza robić :(

spawn Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-11-14 00:00:43 /


a gdzie ten ford ? sie cos sypnelo :( bo jest tylko #1# #2#

segal Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-11-14 00:04:47 /


Spawn chyba ci fotki nie przeszly:(( Musisz miec suuper siostre:))))
Pozdro dla Ciebie i Siostry

jagoolmk2 / 2002-11-14 00:04:55 /


mam jeszcze pytanie czy klasa ta najwieksz to pow. 2.0 czy sa jeszcze klasy np. z turbo doładowaniem , nitro itp. czy wszystko dozwolone:))
Pozdro
acha i czy autko musi byc jakos specjalnie przygotowane , klatka , kubly, pasy czy wystarczy przeglad i moc:)

jagoolmk2 / 2002-11-14 00:07:33 /


CO WY TERAZ O SIOSTRACH?? TO TO JEST WNĘTRZE SAMOCHODU MOJEJ SIOSTRY Z MOIM PSEM, JAKO PILOTEM.

H2O patryk_3M Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-11-14 00:09:55 /


jaki śliczny:))) fajna psinka jak sie wabi??

jagoolmk2 / 2002-11-14 00:17:13 /


najladniejszy piesek i ma sliczne uszka :)

segal Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-11-14 00:18:56 /


HEH RICKY, ALE NA POWAŻNIE TO JA SIĘPISZE NA 1/4 MILI. ZOBACZE JAK SOBIE DAJE RADE STARA GRANADA.
SZKODA TYLKO ŻE NIE MAM PRZEWAŁKI W KWITAN NA NP 1.0 A NIE 2.9. JAK STANE Z TAKIM NISSANEM 300SX TO NAWET NAPISU NIE ZDĄZE ZOBACZYĆ.

H2O patryk_3M Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-11-14 00:19:21 /


Ja chce na serio wystartowac w tych zawodach wiem ze szans nie mam ale zawsze mozna sie pobawic a pozatym to moje najszczersze mazenie wygrac kiedys takie zawody w najwiekszej klasie:))

jagoolmk2 / 2002-11-14 00:27:07 /


W najmocniejszej klasie możesz mieć wszystko( turbo, nitro itp)...właśnie cały sęk w tym żeby mieć coś takiego pod maską, bo wyniki wyścigów byłyby z góry wiadome(oczytanie przyspieszeń z katalogów:))
Te najmocniejsze mają często Bi-turbo+nitro/NX+max przeróbki wszystkiego+auta odchudzone o 200kg, w stosunku do serii.
Nie musisz mieć klatki itp. wystarczy aktualny przegląd i chyba kask na głowę.

Pudel / 2002-11-14 00:34:11 /


spox dzieki :)) no tak to by wszystko wyjasnialo bi turbo z nitro no spox jeszcze pewnie jakies 7-litrowe V8:)))

jagoolmk2 / 2002-11-14 00:45:04 /


to są te zdjęcia :)

spawn Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-11-14 00:49:54 /


a tu siostra we własnej osobie :)

spawn Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-11-14 00:53:13 /


kurcze zajeb... tez tak chce...
Pozdro
i co wygrała cos???(Twoja Siostra)

jagoolmk2 / 2002-11-14 00:58:18 /


masz szanse Jagool, masz szanse ..... tylko most od 1.6 zostaw :-))) albo wstaw od 1.3 :-)))))

wtedy masz wszystkich w kieszeni ..... heh chyba że też ktoś wpadł na ten pomysł

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-11-14 02:30:48 /


co do psów to ja wole kotki

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-11-14 02:31:58 /


ja ju poruszałem tutaj ten temat bez echa...1/4 mili to jedna z fajniejszych zajawek jakie mozna bywymysleć dla właścicieli samochodów...w zeszłym roku miałem wziąść udział gdy sie dowiedziałem że kategorie są podzielone wedługł mocy silnika katalogowo czyli 160KM :) fajnie myślałem że sobie czas sprawdze a tu zaraz przed imprezą zmienili podział na pojemnościowy...darowałem sobie...byłem na imprezie i z tego co widziałem 2 dnia każdy sie ścigał z każdym...z kim chciał...a mieżenie czasu było za pomocą stopera...nie za dobra organizacja ale w tym roku bym sie wybrał...jak ktoś jest za to niech pisze może zrobimy małe spotkanie na takiej imprezie...pozdrawiam

starrsky / 2002-11-14 06:53:26 /


ja sie pisze:) tylko data jezeli juz jest to poprosze:)

aja / 2002-11-14 10:24:28 /


a propos psow i kotow to lubie i te i te ;) a kotek na fotce tez extra,ale ja nie bede wysylac fotki mojego zaje... pieska hehe
a na temat: to jak coke auto da to sie poscigam hehehe przynajmniej ktos zajmie ostatnie miejsce :)

segal Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-11-14 12:47:16 /


Krótka relacja z tegorocznego Zlotu Pojazdow Tuningowych w Rudnikach.
Zlot odbyl sie jakos w wakacje, niestety nie zabawilem na nim za dlugo ale to co zauwazylem to:

1. Zawody odbywaly sie na plycie lotniska
2. Konkurencje:
- palenie gumy ;-) (nagroda za zwyciestwo chyba 150 albo 200 PLN - to chyba
na paliwo ;-))
- 402,5 metra czyli 1/4 mili
- moze cos jeszcze...
3. Kategorie (wzrokowo):
- Fiat 126p
- Sieny, Fabie, Felicje
- Golfy Civic Corolla(ta cos wyrala no i kobitka z a fajera ;-))
- BMW, nie wiem czy to oddzielna kategoria, ale BMW sie scigalo z BMW innych
nie widzialem ;-)
- Pozniej to byla chyba klasa "Bez Ograniczen"

Wymagania:
- Kask napewno ;-)
- Wpisowe (chyba 50 PLN dla scigajacych sie)

Organizacja:
- Czas mierzony byl fotokomorka a wyniki wyswietlane na diodowych
wyswietlaczach (dosc duzych)
- Grala muzyka ;-)
- Bylo piwo i striptease
- Byly stanowiska z duperelami tuningowymi, ale do Capri nie bylo nic...
- Banji jumping z dzwigu ;-)

Samochody warte uwagi:
- moje capri ;-) (jedno jedyne na caly zlot)
- dwie manty
- dwie corvetty (jedna 2001 druga jakas z 10-12 lat ale 460 KM :-)))
- jakis amerykancki stateczek na zabytkowych blachach ale w beznadziejnym
stanie
- BMW M6 635i :-)
- Kilka ladnie stuningowanych wozow (Astra II coupe + nos, Alfa 156 + nos,
Golf 2(chyba) - sama rama klatka silnik i kola + troche nadwozia (waga ponoc
ok 600-700 kg)
- Seiczento (czy jak to sie pisze) Silnik od Alfy 1,6 + nos (zadne BMW mu nie dalo
rady)

Wrazenia ogolne:
Fajnie bylo, szczegolnie jak zaczely sie scigac samochodziki z klasy
"Bez Ograniczen", ogolnie imprezka nie bardzo sie chciala krecic, bycmoze
dla tego ze byla to chyba pionierska imprezqa organizowana calkowicie na
legalu. Za rok tez ma byc (wakacje).

Konrad vel smasher Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-11-14 15:37:36 /


A zapomnialem napisac ze nie wszystko musi byc prawda co napisalem, wkoncu byly wakacje a czlowiek wtedy nie mysli o tym zeby cos zapamietac, od tego jest rok szkolny/akademicki ;-)

Konrad vel smasher Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-11-14 15:44:24 /


no smasher to za pół roku śmigam z tobą :) nie wiedziałem że czas w rudnikach był mierzony i wyświetlany za pomocą fotokom. ciekawe nie powiem...pomyślim pomyślim...pozdrowionka dla mechanicznej pomarńczy ;)

starrsky / 2002-11-14 16:19:23 /


W magazyni GT w nr 10 była relacja z Rudnik, oraz ze Szwedzkiej takowej imprezy. Jeśli ktoś chce to mogę umieścić to gdzieś na necie do sciągnięcia skany z gazetki. czekam na propozycje.

Gurden Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-11-15 11:13:09 /


Bardzom dużo materiałow o tych imprezach jest na tuning.pl

Wojtass Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-11-15 22:08:10 /


ja polecam www.lowrider.pl

nOx Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-11-15 22:18:20 /


No tak... Jeżeli chcecie się pościgaś na ćwierć mili trzeba by się było wybrać pod Kielce. W czerwcu zlot Amerykańców był organizowany zamiast w Miedzianej , gdzie jest tor, to w Masłowie, a tam jest pas startowy. No i co ciekawe mieli fotokomórkę. Klasy też były kożystne, bo podział był na 6 i 8 garów, a my mamy troche lżejsze furki :) Ogólnie było wesoło . Ścigał się np Chuder z Sebtusem.
Mam nadzieje że na następny zlot już i ja pojadę swoją maszyną. Módlmy się :)))

Piosiu. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-11-15 23:37:40 /


A byla moze klasa "pół V8"? Bo ja mam R4 czyli taka polowka V8 ;-)

Konrad vel smasher Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-11-17 14:15:43 /


Pół V8 to chyba V4:))) Pozdro

jagoolmk2 / 2002-11-17 17:14:01 /


To zależy jak przekroisz :D.
MikeB4 skąd masz takiego szałowego wypłosza?Nie wypuszczaj go na dwór bo gazety poza wampirem z Sosnowca zaczną się rozpisywać o Gremlinach z Katowic.

XR4x4 Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-11-17 17:22:03 /