logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » tematy prawne » Mam pytanie w zwiazku z zmiana silnika

Mam pytanie w zwiazku z zmiana silnika

Witam!!!
Kupiłem niedawno auto od dziadka! W dowodzie rejestracyjnym widnieje pojemnosc silnika 1500CM diesel
Ale sprzedajacy wczesniej wymienil silnik na 1200cm i nie zglaszal tego .

spisalismy umowe w/g dowodu czyli z silnikiem 1500
Jak mam teraz zarejestrowac samochod na siebie???
(Wiem ze od pazdziernika silnik czesc wymienna)
Rejestrujac chce zmienic poj. na rzeczywista
Choc oplaty OC sa te same co prawda
Co musze zrobic Jestem zielony w tej kwestii( moj pierwszy samochod)

Dzieki za odpowiedz

derform / 2005-12-04 17:30:58 /


diesel w capri ?? pochwal się co to za model ?? ;]

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-12-04 17:35:04 /


idź do jakiegoś rzeczoznawcy po orzeczenie (ale najpierw go o wszystko wypytaj nie pokazując samochodu) - co to forum porad prawnych ?

moze zrobimy płatne rejestrowanie sie na smsa ?

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-12-04 18:06:14 /


musisz mieć umowe kupna silnika 1200 i powiedzieć w urzędzie że ten jest aktualnie w aucie... a tak w ogóle to zmień silnik.

Daniel vel Treetop liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-12-04 18:10:14 /


PO WYMIANIE SILNIKA NALEŻY UDAĆ SIĘ NA STACJĘ DIAGNOSTYCZNĄ W CELU USTALENIA POJEMNOŚCI SILNIKA (CHYBA 60ZŁ), A NASTĘPNIE DO URZĘDU W CELU ZMIANY DANYCH ODNOŚNIE POJEMNOŚCI W DOWODZIE( MA TO WPŁYW NA OC). TECHNIKA POMIARU POJEMNOŚCI NIE JEST MI ZNANA, W WIĘKSZOŚCI WYPADKÓW KORZYSTAJĄ CHYBA Z KODÓW I OZNACZEŃ NA BLOKU BO FIZYCZNIE SILNIKA NIE ROZKRĘCAJĄ.

cwiety_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-12-04 20:09:03 /


coś mi sie wydaje po dacie rejestracji na forum i tym ze niema zadnych innych danych + pojemnosci problematycznego silnika ze niechodzi o capri a nawet nie o forda

JoKo 3M_U Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-12-04 22:25:32 /


Ja bym zaczal od wlewania przez korek od oleju roznych plynow z gospodarstwa domowego, i sprawdzania na jaki kolor zabarwiaja sie spaliny.

pmx (wiewior;) Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-12-05 00:56:45 /


Prosty temat, robisz przegląd techniczny gdzie wbijają ci nową pojemność, najlepiej jak byś miał ją jakoś udokumentowaną to pójdzie łatwo. Potem do urzędu i pozamiatane.
W przypadku gdy się zmienia silnik na inny, o tej samej pojemności nie musisz tego zgłaszać nigdzie, i to tyle. Mam nadzieje, że pomoże ci to przy twoim " tylno napędowym Fordzie"

Pozdro

Piosiu. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-12-05 01:08:35 /


Mam pytanie jak to jest z tymi nowymi przepisami co do zmiany silnika bo słyszałem gdzieś że nic nietrzeba zgłaszać:) ale wydaje się to zbyt dziwne jak na nasz kraj:P
Chce zmienic 1.6R na 2.3V (1.6R wbite w dowód) mam więc pyatanie co musze zrobić żeby legalnie mieć 2.3V w swoim samochodzie

BirdDog Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-03-22 18:02:23 /


Bylem ostatnio sie pytac w wydziale komunikacji i babka mi powiedziala ze jak jest ta sama pojemnosc to nie trzeba nic zglaszac, a jak jest zmiana pojemnosci to trzeba przedstawic dokument poswiadczajacy ta pojemnosc i miec przy sobie dowod rejestracyjny auta w ktorym ma byc ten silnik zeby zrobic korekte w dowodzie. Opłaty za ta operacje okolo 70 zl.

Medy / 2006-03-22 18:29:19 /


ja bym nic nie zgłaszał, numerów silnika i tak nikt Ci nie będzie sprawdzał, a jak zmienia poj w dowodzie to większe ubezpiecznie zapłacisz.

Daniel vel Treetop liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-03-22 20:11:14 /


Tylko jak nie zgłosisz to jeździsz "lewym" samochodem... Jakaś stłuczka, zobaczy to rzeczoznawca z ubezpieczalni w której masz OC i bedziesz sam płacił za szkody, naliczą karne odsetki do składki OC i być może pociągnącie do odpowiedzialności karnej za oszustwa i poświadczanie nieprawdy...

bartek nowakowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-03-22 22:25:37 /


odnosnie tych zmian to jakie sa roznice miedzy cala paleta silnikow pinto,roznice widoczne golym okiem i co z numerami czy tam jest zakodowana pojemnosc?

alwax Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-03-22 23:00:44 /


ja mam na wszystko linka ;-)

http://www.capri.pl/forum/53108


pojemność jest nadlana na bloku

13 16 18 20 ,,,,, a w środku przecinek i wyjdzie w litrach ;-)

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-03-22 23:14:31 /


Z tym że jeszcze jedna uwaga - czy w jakikolwiek sposób różnią się oznaczeniem na bloku motory Pinto 1.6 z wałem od 1.3 od tych z wałem od 2.0? Nie mówię o numerach seryjnych [skok 66mm ma LCS albo LCT, a skok 77mm - LSD] i pomijam fakt, że LSD występował tylko w Sierrach. numery często są "poprawiane" albo usuwane z powszechnie znanych przyczyn, a motor nieraz kupuje się z placu, dawno wyjęty z auta. Chodzi mi o to, czy jest róznica w owym nadlewie [13, 16, 18, 20] na bloku?
Pozdreaux.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-03-23 00:17:21 /


>Tylko jak nie zgłosisz to jeździsz "lewym" samochodem... Jakaś stłuczka, zobaczy to
>rzeczoznawca z ubezpieczalni w której masz OC i bedziesz sam płacił za szkody,

zmiane pojemności załatwiasz przy najbliższym przeglądzie. w razie stłuczki to silnik zmieniłeś tydzień temu i niezdążyłeś zgłosić. dopłacasz tylko różnice w składkach z apojemność i to wszystko!

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-03-23 00:19:10 /


Z tym doplacaniem to chyba nie dokonca tak.Chyba ze ma znaczenie u kogo jestes ubezpieczony. U siebie jak zmienilem 1.6 na 2.0 to jak poszedlem zglosic do ubezpieczalni (PTU) to tylko wypisali polise z nowymi numerami i nic nie musialem doplacac, mimo iz byla to swieza 2 miesieczna polisa. Dopiero przy kolejnym przedluzaniu po 10 m-cach musialem placic juz od nowej pojemnosci.

Ziela / 2006-03-23 12:37:11 /


Załóżmy ze zrobiłem swapa na v8, zmiana pojemności na 5.7, silnik bez papierów, numery odlane z tyłu bloku, jadę na przegląd i koleś wypisze mi na słowo honoru że mam 5.7 np w sierrce?:) czy może mam zabrać książkę na podstawie której odkodują numery z bloku ?

Coś mi się wydaje że nie jest tak kolorowo i przy jakiejkolwiek zmianie pojemności nadal trzeba posiadać komplet papierów na silnik... takich aby diagnosta wydał odpowiedni papier dla urzędu komunikacji.

Seemann / 2006-03-24 18:08:01 /


albo trzeba mieć zaprzyjaźnionego diagnoste ;]

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-03-24 22:24:44 /


A urząd komunikacji nie będzie wymagał papieru na silnik jeżeli będzie zmiana pojemności? Wystarczy im to co wyda diagnosta?

Seemann / 2006-03-25 11:06:17 /


wystarczy to co poda diagnosta. silnik jest teraz traktowany jak opona, albo przegób, popsuje się to wymieniamy i tyle.

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-03-25 11:15:25 /


poza tym co diagnosta ma do tego? mówisz mu że wymieniłeś to wymieniłeś, a jak nie to nie, jesli Ty zataisz prawde to Ty odpowiadasz, nie diagnosta.

Daniel vel Treetop liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-03-25 14:09:31 /


Czyli jeśli powiedzmy do capri wstawie V8 chevroleta to musze tylko to zgłosić na przeglądzie i potem z papierem wydanym przez diagnostę udać sie do wydziału komunikacji?

BirdDog Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-03-25 15:08:54 /