logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » nadwozie » Czym przykleić "zatrzask" od uchylnej szyby?

Czym przykleić "zatrzask" od uchylnej szyby?

Cześć

Wczoraj przy zamykaniu tylnej bocznej szyby w moim Consulu, oderwał się od niej uchwyt. Fabrycznie był on czymś przyklejony do szyby. Pytanie brzmi czym i czym to teraz przykleić z powrotem? Jakbyście mogli, to popoproszę o konkretny "przepis" na przyklejenie tego wraz z nazwą kleju :)
Bez tego to mi szyba teraz na mocniejszych zakrętach chce się otwierać, a do tego fajnie odskakuje, jak się drzwi zamyka ;)

Kżyho Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-12-09 15:10:47 /


Jedz do firmy montujacej szyby (np Jaan), przykleja Ci w ten sam sposob co lusterko. Zaplacisz z 20 zeta i masz z glowy

Mysza liil (EM) / 2005-12-09 15:21:31 /


a zna ktoś nazwę tego kleju ??

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-12-09 15:26:38 /


klej do szyb samochodowych ;-)
firmy są różne.

bobik liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-12-09 15:34:53 /


Jest czarny. Sa 2 skladniki - primer i klej. Najpierw trzeba oczyscic i odtluscic, najlepiej zmatowac papierem powierzchnie (szczegolnie metalowa ;p) Potem zagruntowac primerem, i jak zaschnie to skleic na klej (naklada sie jak silikon, duza tuba po otwarciu musi byc szczelnie zaklejona zeby mogla sie jeszcze kiedys przydac do pierwotnego celu)

Na szybie najlepiej wykleic sobie tasma okienko, zagruntowac i zerwac tasme. Potem dokleic czesc metalowa, unieruchomic i pozostawic na kilka (nascie - zalezy jaka temp) godzin.

Mysza liil (EM) / 2005-12-09 16:38:32 /


W moim Coupe przykleiłem taki uchwyt do szyby klejem do przyklejania lusterek kupionym na stacji Orlen trzyma już 3 lata . Był to taki mały sztyft jakby ampułka do przełamania i jednorazowego użytku kosztował około 10-15 zł jesli dobrze pamiętam.Jest całkowicie bezbarwny tak że wyglada to bardzo dobrze po prostu metal idealnie przylegajacy do szkła , zatem nie polecam drapania matowania szlifowania itp. w grę wchodzą dość ciekawe własności fizyko chemiczne związane z adhezją i z tąd głądkość powierzchni jest bardzo istotna !!!

bogdanw Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-12-09 20:50:01 /


Polecam klej do szyb firmy Wurth - taki czarny. Cholerstwo nie z tej ziemi, ciężko wogóle to poem czymkolwiek ruszyć. Wiem, że kumpel przyklejał na to draństwo nawet błotniki, spojlery, wklejał szyby itp...

Wroniasty Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-12-09 21:43:05 /


Uwaga!!! Z rąk i innych przypadkowo ubrudzonych rzeczy diabelnie ciężko zmyć (nitrem dopóki nie zaschnie) a po zachnięciu to już kaplica....

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-12-09 22:08:41 /


Panowie kleje na bazie silkonu nie bardzo pracuja na rozrywanie a takie siły są przy zamknięciu szyby uchylnej !!! jeśli by były do tego dobre to pewnie fabryka też by takie stosowała .Od biedy nadadzą się do lusterka gdzie w zasadzie utrzymuje tylko jego cieżar doskonale do szyb jako takich gdzie powierzchnia przylegania jest stosunkowo duża i pewna elastycznośc nawet niezbędna ale do szybki uchylnej tylko kleje wykożystujace zjawiska adhezji koniec kropka jeśli ma być trwałe i nikt do tej pory nie zmatował powierzchni "żeby lepiej trzymało" bo wtedy już po ptakach . W moim Coupe z jednej strony juz było "naprawiane" przez pana Kazia papier ścierny itd. i co chwilę odpada zaś z drugie gdzie było czysto przykleiłem adhezyjnem trzyma 3 lata !

bogdanw Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-12-10 13:29:13 /


kleje na bazie silikonów są be. Tak, ale klej do szyb niewiele ma wspólnego z silikonem.

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-12-10 16:34:24 /


Bogdan, a skoro tak ważna jest gładkość, to powiedz mi, jak i czym w takim razie oczyściłeś szybę oraz zaczep, żeby nie zrobić go chropowatym i żeby klej dobrze trzymał?

Kżyho Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-12-11 15:46:11 /


Dokładnie tak jak Jarek pisze czarny klej do szyb Wurtha niewiele wspólnego ma ze silikonem to raz, a dwa to jestem przekonany, że świetnie by się do tego nadawał. Tak dziwne rzeczy jak kumple nim przyklejali... i nic nie odpada! Polecam, chociaż jeżli jest jakiś tam adhe-coś specjalny do tego klej to użyj specjalnego. Pozdroxy

Wroniasty Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-12-11 19:39:10 /