logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » tematy prawne » Koniec zniżki na weterana w PZU

Koniec zniżki na weterana w PZU

Zniżka na weterana znika od stycznia , byłem dzisiaj w PZU i babka powiedziała mi , że muszę się pospieszyć z rejestracją i ubezpieczeniem , bo tylko do końca roku jest zniżka, a jeśli ubezpieczę do końca roku , to to ta zniżka działa na cały okres ubezpieczania tego samochodu. Także lepiej nie czekać do nowego roku!!

papajPeCeKa / 2005-12-12 08:56:31 /


nie wiem czy to prawda bo takie pogloski chodza juz ponad rok
ale w razie czego alianz ma podobna znizke, za Capri 2.8 zaplacilem okolo 350zl

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-12-12 09:23:46 /


Ale jako kontynuacja będzie dalej istnieć? Czyli jak mam weterana, to zniżka pozostanie? Czy prawo w tej złodziejskiej instytucji działa wstecz?

Hrabia® Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-12-12 09:40:52 /


kontynuacja będzie.Camaro mam wiadomosci z bardzo pewnego źródła. no chyba, że zmienią zdanie (miejmy nadizje)

papajPeCeKa / 2005-12-12 10:33:51 /


Właśnie wróciłem z Największej w Polsce Ubezpieczalni:(
To jednak jest BANDA ŁYSYCH BARANÓW:(:(:( chciałem ubezpieczyc samochód i chciałem zniżke weterańską i nikt nic nie wie:( gadają jak zwykle jakieś bzdury o klubach itd... Ale jeden co wie najlepiej sie wyrwał i mówi: "panie tej zniźki to już od 15 listopada nie ma" i o co chodzi??


Ja chce do naczelnika!!! A naczelnik bedzie .....
..... JUTRO OD 8 DO 10!!
I ja tym patałachom płace już chyba z 15 lat:(

bobik liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-12-12 11:36:45 /


Powiedzieli mi to samo!! Pierniczą, że nalezy należeć do klubu, który wystawi zaświadczenie i, że musi miec zniżkę weterańską i pierdu pierdu i że tej zniżki na weterana juz dawno nie ma!!

ale mam ich głeboko w d......
Ubezpieczyłem w TUW i wysżło taniej niz ze teoretyczna znizka w PZU

Gurden Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-12-12 11:45:06 /


No i ja chyba zrobie to samo:) Jaka firma jest najtańsza? i czy wszędzie honoruja zniżki z PZU??

bobik liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-12-12 11:48:22 /


Kiedys juz podawalem ten link http://amt.ct.com.pl/article/view.asp?path=gs%5C814&file=nc_121.xml
Jak sa problemy, zadzwonic do centrali a oni juz im wyjasnia :)
Pozdrawiam

Przemko / 2005-12-12 12:07:47 /


Więc tak co do tego iż od 1. 1. 2006 PZU wycofuje się z weterana szos to niestety prawda, do końca roku inspektoraty muszą ubezpieczać auta z tą zniżką i nie trzeba należeć do klubu niech nie pieprzą farmazonów wymóg podstawowy to auto 25 letnie, jak nie chcą ubezpieczyć to naczelnika za mordę i nich dzwoni do centrali, u mnie ubezpieczają bez problemu, mimo zakończenia obowiązywania weterana dla nowych ubezpieczeń od stycznia kontynuacja będzie obowiązywać polisy zawarte i te których okres odpowiedzialności zaczyna się przed 1.1.2006r. tak więc ci co mają taką polisę lub ją zawrą to mogą spać spokojnie ( cholera mojej grani brakuje 2 lat i się nie łapie:( ) informacje pewna potwierdzona w paru agencjach i przez znajomych pracujących w PZU

keram / 2005-12-12 12:23:05 /


Odradzam ubezpieczanie w jakimkolwiek TUW - Towarzystwie Ubezpieczeń Wzajemnych. Powód - małe kapitały własne, a w razie poniesienia straty przez takie towarzystwo to członkowie pokrywają straty. Tam nie jesteś klientem, ale członkiem towarzystwa - z konsekwencjami.
Warto spróbować w Allianz, jak pisał Camaro - w 3M jest to np. 50% taniej niż w HDI Samopomoc - Ford jest w najbardziej lubianej grupie marek pojazdów. Ponadto, co już kiedyś pisałem, bezpiecznie można być współwłaściecielem - szkody są przypisane do samochodu, a nie do osoby - w uproszczeniu.

mtango / 2005-12-12 13:32:29 /


Papaj widzę mnie uprzedził, bo też miałem napisać o tym. Byłe z PZU przy okazji załatwiania zupełnie innych spraw i też właśnie się dowiedziałem, że weteran znika :/
Ale pocieszyliście mnie, że ci co już mają zniżke, to ją będą mieć :)
A jak co pójde do Allianz. Ostatnio jak liczyłem, to mi dużo drożej nie wyszło jak w PZU z weteranem, a przez ten rok mam nadzieję uzbieram kolejne 10% zniżki czego sobie i wszystkim życzę :)

Kżyho Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-12-12 14:06:15 /


jesli pojdziecie do Allianzu pytajcie o specjalna stawke dla starych samochodow
nie pamietam czy wymagaja oni tego zaswiadczenia rzeczoznawcy o wartosci historycznej
o ile pamietam stawka podstawowa wynosi wtedy 800zl niezaleznie od pojemnosci minus znizki za bezwypadkowosc

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-12-12 14:16:22 /


Bobik ja w Pocku walczyłem z PZU i też każdy mówił, że trzeba mieć legitymację klubową i kwitek z opłaconymi składkami. To powiedziałem Pani, że rezygnuję z ubezpieczania w ich firmie ale poprosiłem o nazwisko (chciałem w piśmie umotywować swoją rezygnację) i Panią olśniło. powiedziała, ze jak napiszę pismo do szefa to może się udać. Tak właśnie zrobiłem (swoją drogą szef bardzo się zdziwił, ze do niego z tym przychodzę - zapytał czemu nie załatwiłem na dole?????).
No i mam weterana - 250 zeta na pół roku (poj 2.0).

Zając Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-12-12 15:10:38 /


A może klub Capri.pl uznaliby za zrzeszający miłośników starych aut i honorowali zniżke ;-)

Niestety wiekszość trupów które nie mają nic wspólnego z zabytkami czy klasykami zaczyna dobijać do naszej granicy 25 lat i to pewnie dlatego.
I już wiecie po co gadają o tych klubach ...

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-12-12 15:16:42 /


Swego czasu pytałem w firmie HDI i jest chyba podobnie jak w Allianz. Po załatwieniu papierka od rzeczoznawcy, że samochód ma wartość historyczną (podobno jakiś nie skomplikowany papier i nie chodzi o żółte tablice!) zaproponowali mi 400 pln za rok, niezaleznie od pojemności. Nie pytałem o szczegóły, bo miałem świeżo opłacone ubezpieczenie i niechciało mi się zmieniać.

Inna sprawa to Link4 - wyszło mi za Taunusa 2.0 v6 (nie mają Forda Capri jeszcze w systemie) coś koło 500 zł/rok. Wprowadzeni Capri do ich systemu jest proste. trzeba im wysłać kserkopie dowodu.
Pzdr.

Sowa {3M} Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-12-12 19:17:09 /


Co mam zrobić jeśli mam ubezpieczone w PZU 2 Fordy ponad 25 lat, ale oba sa normalnie, bez zniżki za weterana. Planowałem jak już skończy się rok ubezpieczenia, żeby w nastepnym uwzglądnili tą zniżkę. Oczywiście ubezpieczenia kończą się dopiero w przyszłym roku. Jest jakas opcja żebym teraz wydębił tą zniżkę, ale żeby zaczęla mi obowiązywać od przyszłego roku ??

spawn Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-12-12 19:36:33 /


Właśnie sprawdziłem ponownie link4, o którym pisałem, że niby taki tani dla starych aut i niemiło mnie zaskoczyli. Sprawdziłem jeszcze raz dla tych samych danych (Taunus 2.0v6 ghia, 1980r) i dla 60% zniżek kalkulator wyrzucił mi ponad 730 zł/rok - jedym słowek kiepsko. Cosik zamieszali w ciągu ostatniego pół roku, albo nie mogą się zdecydować :)

Sowa {3M} Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-12-12 19:45:55 /


Informacja dla Sowy - w Gdańsku za Forda jw. w Allianz - 512 zł/rok. I za rok dodatkowe 10% za bezszkodowe wznowienie, czyli 461 zł/rok. To przy raczej nieprawdziwym założeniu, że stawki nie wzrosną.
I jeszcze raz powtórzę - można bezpiecznie wsadzić na współwłasiciela kogoś ze zniżkami. I samemu za chwilę mieć te ziżki. Ale o tym to już nie będę pisał na forum.

mtango / 2005-12-12 20:51:32 /


Ja powiem tak, nie ma reguły, każdy musi obdzwonić kilku ubezpieczycieli, i posprawdzać jaką stawkę mu policza, fakt jest taki, że niezawsze Pzu z zniżką weterańska jest najtańszy, wiec trzeba sprawdzać.
ps.
zniżki wyrobione w pzu chyba wszyscy honoruja.

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-12-12 21:25:25 /


Spawn nie ma możliwości aby wydębić zniżkę dziś i żeby obowiązywała od przyszłego roku, możesz iść tam gdzie ubezpieczyłeś autka i spróbować wydębić aneks do obecnej umowy jeśli to Ci się uda w tedy zniżka pozostanie w przyszłym roku z godnie z tym co napisałem parę postów wyżej, możesz przypalić głupa że nie wiedziałeś o takiej zniżce, itp.

keram / 2005-12-12 21:57:31 /


Spawn, a dlaczego nie skorzystales z tej znizki od razu, wydaje mi sie ze nawet w trakcie trwania umowy powinni uwzglednic nalezna znizke i zwrocic nadwyzke kasy

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-12-12 22:49:04 /


Z tego co wiem, to porządna firma uwzględni posiadane zniżki i zwróci kasę, tak jak pisze Camaro, jeżeli były one należne w dniu podpisywania polisy, a nie były okazane.
Dziś w Gazecie Prawnej nowe zasady OC w PZU - generalnie bardziej lubią nowe samochody - czyli chcesz oszczędzić - mususz popracować (czytaj - poszukać).

mtango / 2005-12-13 10:01:07 /


Jestem happy, wczoraj dostalem kolejny raz "weterana". I jestem bardzo zadowolony ;) Coprawda osobiscie bylem z podaniem u Pani dyrektor (bo podobno "nowa" i kazdy z agentow sie bal wyskoczyc na pieterko ;P, ale zaryzykowalem i poszedlem. Podanie jako stalemu klientowi zostalo rozpatrzone pomyslnie. Coprawda znizka "Weteran" nie bedzie juz przyznawana od przyszlego roku, ale mozna zawsze pisac podanie o przedluzenie juz uzyskanej. Poki co mam ubezpieczone 3 auta i nie mam podstaw do narzekania ;)

Mysza liil (EM) / 2005-12-15 12:49:31 /


Proponuje nie wymieniac dokladnych cen jakie placi sie za OC kdyż wprowadzamy ludziw błąd.. Na koszt Oc nie wpływa wyłącznie wiek samochodu, znizki kierowcy itd., ale także gdzie ten samochód jest zarejestrowany (znaczy właściciel zameldowany):/.. i teraz dla przykłady Warszawa płaci najwiecej:/, denerwujące, miasta, wsie przyległe plącą tyle samo, a na przykład Izabelin (1 km od wwa) płaci połowe..nic tylko zostaje tam zamieszkać lub sie zameldować:)

Link 4 już dużo się nachapał i ostatnio podniósł stawki..zresztą panowie co to za załatwianie OC przez telefon.:)

Pzu to juz wszyscy wiedzą, ze wycofuje znizki dla 25 latków..czemu..ponieważ takich starych samochodow jest coraz wiecej..

Allianz nie liczy drogo..tylko nie zdziwcie sie jak nie pozwola wam zaplacic drugiej stawki u agenta..tylko kaza na poczcie..nie wiem kto to wymyslis..wkurzajace strasznie..ale agent nie dostaje kolejnej prowizji za druga rate..a Allianz ma kase odrazu na koncie..a my placimy dodatkowo za przelew..nadanie pieniedzy..

ogoleni..agencje ubezpieczeniowe..jakie by nie byly sa od tego ze wyciagnac od nas jak najwiecej kasy..bardzo optymistycznie to brzmi:)

wyciagac od nich jak najwiecej:)
wszystkim zycze powodzenia:)

Piotr / 2005-12-15 16:36:38 /


jak by ktoś znalazł gdzie bedzie najtaniej po nowym roku.. to przydała by mi sie taka informacja..:)...
... właśnie przerejestrowałem swojego essiego Mk II... OC które kontynuowałem kończy sie w 27 stycznia.. po staremu zapłacił bym 295zł na rok.. dostałem jednak propozycje na nowych warunkach i mam zapłacic 265zł.. ale za pół roku...
bez weterana wychodzi lipa... pani zachwalała że za to jest darmowe holowanie!..
... potrzebne jak w d..pie koszula przecież stare fordy sie nie psują..:)
. mam czas do 26 stycznia żeby coś tańszego znaleźć.. więc jak by ktoś coś wiedział..:).. każdy trop bedzie dobry..:)..

Eddie Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-12-22 22:46:14 /


ale czy czasami nie trzeba staremu ubezpieczycielowi wypowiedziec miesiac wczesniej bo zmiana ubezpieczyciela w jeden dzien?no niewiem sprawdz umowe lub konfrontacja z agentem[007]

alwax Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-12-22 23:03:16 /


weterana powinni Ci przedłużyć .... zajrzyj do allianz - mają takie stawki że często w pzu z weteranem wychodzi drożej :-)

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-12-22 23:04:42 /


Razem z zniżka 'weteran szosz' kasuja jakieś zniżki za diesle, w każdym bądz razie, mimo wcześniejszej zniżki weterana, przedłużenie umowy w roku 2006 ja kasuje. Tymsamym żegnam pzu oschle...

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-12-23 15:54:15 /


bylem dzis w PZU i sie zapytalem ile mnie bedize kosztowac ubezpieczenie w przyszlym roku. teraz z weteranem place 1200. no i pani policzyla i wyszlo ze 2600... :(

podstawa 2300
-10% chyba za kontynuacje
-5% chyba za bezszkodowosc
-5% chyba za platne 1 raz / rok
+30% za wiek.

hahaha, to sa jakies chore pieniadze... :/

Mac13k Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-12-23 20:13:44 /


W Gdansku w Alianz za 2.0 podstawowa skladka byla ~950zl, wiec polecam ta firme. Maja kalkulator OC na stronce

Michał (drzewiej to było Wydmikufel) Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-12-24 10:29:41 /


hmm...czyli jak wkoncu jest z tym ze jak mam to moga mi nie cofnac?-kazdy mowi inaczej.. ogolnie czy jest szansa na to zeby mi dali na kolejny rok jesli juz mam ubezpieczony u nich pojazd i znizke otrzymalem?

Atom Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-12-24 11:51:28 /


z tego co mi powiedziala pani w PZU nawet jak masz weterana 50% to i tak go cofna... :/

troche nie fajnie
do kogo mozna sie zglosic zeby mi policzyl gdzie powinienem sie ubezpieczyc w przyszlym roku..?

Mac13k Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-12-24 12:17:37 /


Moze trzeba zaplacic w tym roku za pare lat z gory ;)

Mysza liil (EM) / 2005-12-24 12:23:25 /


zgłoś sie do najbliższego biura ubezpieczeniowego.. najlepiej takiego co oferuje kilku ubezpieczytcieli..
w każdym regionie kraju są inne stawki więc bez sensu jest rzucać kwotami.. w mojej okolicy najtańsza jest samopomoc.. a jak jest gdzieindziej ?? trzeba podzwonić i popytać. nic niezastąpi informacji zdobytych u źródła..

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-12-24 12:43:42 /


no to i PZU sie postaralo i zrobilo prerzent swiateczny-na nich to zawsze mozna jednak liczyc!

Atom Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-12-24 16:59:43 /


Czy ktos z Warszawy znalazł alternatywe dla OC w PZU??

Banan [taunus20m.prv.pl] Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-02-12 22:54:59 /


poprostu zrobią cos takiego jak na zachodzie czym autko starsze tym oc drozsze , jak tak dalej pójdzie to bedziemy jezdzic palcem po mapie a nie samochodami biorac pod uwage ze zarobki w polsce sa gówniane to chcą nas udusic sku....ny .pozdrawiam Rafał

Łukasz 33 radom / 2006-02-13 18:55:00 /


Allianz ma dobre stawki na Fordy. Na ich stronie www.allianz.pl jest nawet kalkulator internetowy stawek i każdy może sobie sprawdzić ile mu wyjdzie do zapłacenia.

KO-ZI / 2006-02-15 16:08:08 /


Szkoda, że już definitywnie zniżka "na weterana" w PZU to przeszłość.
Tyle tytułem wprowadzenia. Poniżej wyliczenia trzech firm.
Założenia: dotychczas w PZU, 2 lata bezszkodowej jazdy, 2 litry pojemności, Piaseczno (pod Warszawą)
PZU
2.246,- stawka wyjściowa dla Piaseczna
-20% za bezszkodowość
-5% za kontynuację
-10% za jednorazową wpłatę
1.536,26 PLN

SAMOPOMOC
1.934,- stawka wyjściowa dla Piaseczna
-20% za bezszkodowość
-10% za jedorazową wpłatę
1.392,48 PLN

CIGNA STU
1.150,- stawka wyjściowa dla całego kraju
+30% za pojemność
+15% za strefę OC (Warszawa)
+20% za wiek auta (powyżej 10 lat constans)
-20% za bezszkodowość
-30% za lokalizację (Piaseczno=Warszawa=constans)
1.155,34 PLN

Jutro żegnam się z PZU, czego i Wam życzę :D
Pozdrawiam

Rayo Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-03-24 11:46:55 /


Sprawdzałem oferty Samopomocy, Link 4 i PZU - PZU wychodzi mi jednak najtaniej... Poznań, poj. 1500 ;) Miedzy PZU a Samopomocą jest 60% różnicy w cenie. W Link4 koleś nawet nie chciał rozmawiać o ubezpieczeniu starego auta. Wiec ceha mu w 4 litery. Szukam dalej.

Hrabia® Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-03-24 12:22:22 /


Tak z ciekawosci zadzwonilem do multiagencji AB Port.
To jest to www.tanieoc.pl, ktos kiedys podawal ten link.

Znalezli mi ubezpieczenie na kwote 604pln, w tej kwocie jest juz wliczone ubezpieczenie mieszkania. :)
W pzu, bez znizki na weterana, 820pln.

Aha mam 30% znizek i poj silnika 2300.
Ta agencja dziala tylko na terenia woj, mazowieckiego.

Tak ze, rachunek jest prosty.:)
Pozdrawiam

Przemko / 2006-03-24 14:32:02 /


A nie mógłbyś podać w takim razie w jakiej to firmie takie tanie ubezpieczenie?

Kżyho Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-03-25 04:08:57 /


Miasto - Warszawa
Samochód/pojemność - FORD/1300
Bezszkodowość - 7 lat (czyli 50 lub 60% zniżki w zależności od firmy ubezpieczającej)
Wiek kierowcy - powyżej 25 lat

OC za rok:

PZU do tej pory (ze zniżką na weterana) - 496 PLN (konieczne minimum, czyli mniej już i tak nie można)
PZU (bez zniżki) - 722 PLN
Warta - 499 PLN
Samopomoc - 422 PLN
TanieOC (według kalkulatora na stronie) - 404 PLN
Allianz (według kalkulatora na stronie) - 685 PLN

liil

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-03-31 21:39:37 /