logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » wnętrze » problem z radiem

problem z radiem

Mam w taunusie radio o nazwie Berlin dzial tylko na dlugich falach czyli lipa instalacje ponadtto mam 6volt czy ktos z was sie orientuje czy jest jakas firma co przestraja takie radia ?

Tymon Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-12-12 12:32:39 /


Da się przestroić, bo jak rozumiem zależy Ci na zachowaniu oryginalnego radia, zrobi to każdy zakład rtv lub jakiś znajomy elektronik, tak jak w starych radiach domowych które po zmianie zakresu UKF przestały odbierać, nie wiem ile tylko taka usługa kosztuje bo to rzecz względna

keram / 2005-12-12 12:47:23 /


co innego przestrojenie radia jesli ma krotszy zakres FM, kiedys bylo tylko do 102 czy jakos tak
zupelnie inna sprawa jest radio AM , ono wogole nie ma FM-u i nic sie tu nie zrobi
mozesz sobie posluchac pierwszego programu polskiego radia :)

do polowy lat 70-tych radia AM/FM byly opcja, w anglii nawet w 80-tych zdarzaly sie jeszcze AM

mozesz sobie zainstalowac pod deska dodatkowy "modul" FM

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-12-12 14:10:39 /


Jeśli radio ma tylko AM to masz racje, a jeśli posiada FM to trzeba przestroić, nie znam tego radia więc nie wiem czy posiada FM

keram / 2005-12-12 14:49:59 /


zostaje jedynie opcja zaadoptowania wnętrzności innego radia.. zostawiając orginalny panel.. :)

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-12-12 15:49:03 /


jesli ma FM to zadanie masz dziecinnie proste-potrzebny bedzie tylko konwerter taki jak do przestrajania odbiornikow domowych=stacjonarnych, wpina sie go na przewod anteny-koszta ukladu to ok 30 pln, zamontowac mozna samemu-potrzeba tylko lutownicy i minimum dobrej woli

Atom Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-12-12 16:32:43 /


Czy jest na forum ktoś znający sie na Car Audio?Mam Pioneera KEH-P8200 i padło mi podświetlenie jak równiez wyświetlacz na panelu.Czy mozna to bez kłopotów naprawić.Czy to wina panela czy coś wewnątrz urzadzenia.W sumie wszystko dzisał tylko nie widac co sie dzieje i trzeba na czuja robić.Co bardziej opłacalne,naprawa panela(jeśli to on)czy zakup innego.

Murmur vel Magman Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-12-23 22:14:42 /


Jesli to uchylany panel, to moze padła taśma łącząca? Same zarowki/neony do podswietlania mozna dokupic i wymienić.

Mysza liil (EM) / 2006-12-23 23:00:24 /


proponuje poszukac na www.elektroda.pl a jak nie bedzie podobnego tematu zalozyc i ktos moze sie odezwac.

Boronet Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-12-23 23:47:29 /


taśma jest nówka

Murmur vel Magman Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-12-23 23:52:47 /


nie pamietam dokładnie tego modelu , sprawdz czy z tyłu radia jest metalowa puszka na kablu wielkosci pudełka zapałek , jesli jest to raczej one sie zepsuła , jest to przetwornica napięcia do podświetlenia wyświetlacza , aczkolwiek podświetlanie klawiszy powinno działac , naprawa nie opłacalna ( 100 - 200 zl )

MAD MAX Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-12-24 12:30:15 /


Tak,jest ta puszka.Za 100 to jeszcze warto naprawić.To dobry sprzęt i mam do tego zmieniarkę,więc szkoda wyrzucić,a za używke to minimum 300 trzeba połozyć.

Murmur vel Magman Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-12-24 16:27:02 /


To juz wiem na 100%.Przetwornica padła,właśnie ta zewnętrzna.Podobno można zastosowac od innych radyjek.Muszę poszukać albo oryginału albo coś zaadaptowac.Szkoda sprzętu.

Murmur vel Magman Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-12-26 12:50:43 /