logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » elektryka » gong w Granadzie

gong w Granadzie

Tak mnie cos nawiedziło aby poruszyc ten temat bo jak mam cos w aucie to chcę by działało.Jak kupiłem moja Grandzie to po otwarciu drzwi(kierowcy) odzywał sie gong.Pózniej zanim zacząłem jeżdzic robiłem przy aucie ,było konkretnie rozebrane.Po złożeniu gong zniknął.Czasem odzywał sie przy odpalaniu.Troche dziwne.Raz sobie beknął i koniec.Teraz chciałbym dojść do tego dlaczego nie działa.Czy ktos z sznownych kolegów zna ten temat?

Murmur vel Magman Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-12-15 01:07:32 /


Nikt, bo granady nie miały gongów. Ktoś go dołożył i to pewnie na ciężką prowizorkę więc dlatego nie działa.

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-12-15 07:34:43 /


Auto kupiłem od faceta który nic przy nim nie dłubał a do niego trafiła z Austrii od dealera Forda.Nie jest to moja pierwsza Granada i przyznam że mnie to troche zdziwiło bo ani ja ani nikt znajomy tego nie miał.Ale zgadzam się że ktoś to pewnie dołożył.Czyli temat zamknięty.

Murmur vel Magman Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-12-15 10:19:08 /


Skoro dzialal po otwarciu tylko drzwi kierowcy, musial byc do niego osobny wlacznik (prawdopodobnie na slupku drzwi kierowcy, w okolicach oryginalnego od lampki)

Mysza liil (EM) / 2005-12-15 10:24:37 /


Może po otwarciu innych drzwi też działał.Mi pozostały w pamięci drzwi kierowcy bo jak pojechałem oglądać to wtedy mnie to zdziwiło i pewnie tak wryło w pamięć że tak napisałem.Nie ma dodatkowego włącznika na słupku.Pewnie ktoś się "wgryzł" w instalacje.Jak znajdę usterkę to ok. nie znajdę niewielka strata.

Murmur vel Magman Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-12-15 11:06:30 /


W katalogu dodatków, które można było zamówić do różnych modeli Forda, jest coś takiego jak "Lichtwarner". Zatem bardzo możliwe, że bajer ów został zamontowany przez dealera w nowym samochodzie.

Jan Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-12-15 15:30:03 /


Ale jeśli chodzi o takie ustrojstwo to calkiem prawdopodobne że podpięte to moglo być masą do oryginalnych wlączników od lampki.Pozdro

Maroo Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-12-15 17:11:29 /


Jeżeli to jest Lichwarner, to powinien brać masę z włącznika drzwiowego a + ze świateł pozycyjnych.

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-12-15 17:26:45 /


+ z pozycyjnych, czyli najlepiej z podswietlania rejestracji ;)

Mysza liil (EM) / 2005-12-15 17:32:58 /


A jednak coś się wyjaśnia.Miło :)

Murmur vel Magman Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-12-15 17:38:18 /


Pewnie ze się wyjaśniło, bo sam sobie takie coś pozakładałem kiedyś (tylko piszczące za 8 zł a nie takie co robi bę bę bę), stąd wiem gdzie to podłączyć.

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-12-15 18:32:27 /


oryginalny gong fordowski ma chyba 6 czy 7 stykow
nie mam schematu a zastanawialem sie jak to podlaczyc zeby dzwonilo tylko przy wylaczonym zaplonie, ma ktos schemat?

nowsze samochody nie maja dodatkowych stykow w slupku, tzn maja mikrowylaczniki w zamkach ale one nie sa do tego, a gong dziala tylko dla drzwi kierowcy
pewnie jakies scalaki maczaja w tym palce

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-12-15 19:54:48 /


Właśnie może ma ktoś schemat i może poradzić jaki konkrtenie gong kupić żeby robił ładne bę bę bę a nie upierdliwy pisk lub jazgot (jak np w fieście '98).

Użądzenie bardzo przydatne dla zapominalskich :)

bartek nowakowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-12-15 21:02:45 /


moj jest od Scorpio

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-12-15 21:07:50 /


beemki tez maja fajne gongi

Mysza liil (EM) / 2005-12-15 21:19:04 /


A co to takie ten cały gong?? :|

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-12-16 08:24:59 /


To taki brzęczyk który przy zgasznonym zaponie + otwartych drzwiach kierowcy + włączonych światłach się drze i przypomina żebyś je zgasił... W prostrzych rozwiązaniach drze się niezależnie od zapłonu (przy włączonym i wyłączonym silniku)

bartek nowakowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-12-16 14:30:54 /


ee, brzeczyk to brzeczyk, a gong to gong :)

Mysza liil (EM) / 2005-12-16 14:51:47 /


no tak gong robi (cytuję Grandziarza): "bę bę bę" a brzęczyk piiiiiiiiiii...

bartek nowakowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-12-16 16:06:49 /


ihhaaaaa odgłos paszczowy konia...hahahaha sorry..chłopaki

gilmor / 2005-12-18 21:22:37 /


Jeśli chodzi o dodatkowy wyłącznik do różnego rodzaju brzeączyków w drzwiach- to producenci znaleźli na to 2 sposoby:
- 1 wyłącznik podwójny- niczym się nie różni od zwykłego, ale dochodza do niego 2 kabelki i pozornie wydaje się że są połączone, ale w rzeczywistości każdy z nich ma osobny styk do masy. Trudno to zauważyć, bowiem auta mają już parę latek i najczęśiej jest to nieźle zabrudzone...

- zwykły wyłącznik podłączony poprzez diodę prostowniczą do reszty instalacji, pozwala wyselekcjonować które drzwi zostały otwarte- kierowcy czy cała reszta.
Stosowane w nowszych samochodach, dioda często umieszczona w skrzynce bezpieczników, lub gdzieś przy przekaźniku. Ciężko znaleźć bez schematu. Obudowa diody oczywiście całkowicie "motoryzacyjna", w niczym nie przypominająca tych znanych ze sklepów elektronicznych.

magic Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-12-19 15:52:20 /


Witam
Czy brzęczyk od scorpio można podpiąć tak żeby działał po wyłączeniu stacyjki ?
Chciał bym właśnie taki gong o którym tu pisano. Taki jak w starych amerykańcach.

najlepiej może ktoś doradzi od czego kupić bo nie wiem nawet co wpisać na allegro..

Kilgore / 2015-08-16 21:49:14 /


a ja to w pizdu odłączyłem bo mnie już dopprowadzało do kurw....

kozi Dokładna lokalizacja na mapie / 2015-08-16 21:54:13 /