logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » prz.napędu » DRGANIA

DRGANIA

MAM PROBLEM BO MACH CHOLERNA DRGANIA AUTA (WIBRACJE) PRZY PRĘDKOŚCI 80 I WIĘCEJ. ZMIENIŁEM WAŁ KTÓRY WIEM ŻE JEST W 100%SPRAWNY I NIC DALEJ TO SAMO. JEDEN JAKISOBJAW TO GDZIEŚ MI COŚTZRE W PRAWYM TYLNYM KOLE. TO JEST MOŻLIW EŻE JAKBY TYLNA PIASTA ALBO OŚKA BYŁA KRZYWA POWODOWAŁO TO BY DRGANIA, OD KTÓRYCH LUZUJE SIĘROZRUSZNIK?? CZY MOZE TO BYĆ COSINNEGO. WAŁ WYJĄŁEM Z DRUGIEJ GRANADY W KTÓRYM NIC SIENIE DZIAŁO.

H2O patryk_3M Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-11-14 11:47:26 /


A przegub elastyczny między skrzynią a wałem OK? A jeszcze może być, że padło łożysko, które znajduje się w flanszy która wchodzi w skrzynię biegów. Łożysko to ustala wał centrycznie względem flanszy. Mogło się rozlecieć, albo źle złożyłeś, bo nieraz lubi się poluzować i obtócić w ten sposób, że wał nie wejdzie w nie tylko wepchnie je dalej we flansze.

Mysza liil (EM) / 2002-11-14 14:32:52 /


moze to byc rowniez zle wywazone kolo zamachowe ale nie koniecznie albo moga to byc kola zle wywazone lub wydech dostaje za duzych drgan i dlatego duzo moze byc powodow

CHUDER Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-11-14 21:30:14 /


na krawezniku mogly wygiac sie druty w oponie i jest do wymiany...

Kriss_MustangII / 2002-11-14 21:35:13 /


a moze byc tez felga krzywa, tez tak mialem. potem jak reka odjal

Kriss_MustangII / 2002-11-14 21:38:49 /


To Riki moze skakac na tylnym siedzeniu z Elvisem:)...

Hoover 3M / 2002-11-14 21:40:05 /


Patryk czy rozwiazales ten problem? Co bylo? Bo u mnie identycznie i powoli sie dezorientuje... Przekladalem 4 waly, z gumami i 3 krzyzakami, lepsze i gorsze, na wszystkich to samo... Teraz mam praktycznie "nowy" wal, ale wiele sie nie poprawia...

Mysza liil (EM) / 2004-02-12 20:12:53 /


a więc Mysza poierwsze to nie tylko części wału, ale też luz na łożysku wałka zdawczego w skrzyni, oraz luz na łożyskach w moście na wałku atakującym jeszcze pare paleń gum i wał bedzie miał odchyły nawet do 0.6-0.8 cm. pozdrowionka.

H2O patryk_3M Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-02-12 20:22:27 /


No i problem z glowy! Po wymianie krzyzakow trzeba KONIECZNIE dac do wywazenia i wycentrowania osi, gdyz waly sa jakby jednorazowe (krzyzaki nie posiadaja zabezpieczen tylko sa zapunktowane), i po wymianie krzyzakow nie wiadomo na oko w ktora strone przesunac, a kwestia 1mm wybicia z osi powoduje silne drgania powyzej 60km/h. Tymczasem zlozylem z kilku walow jeden selekcjonujac uzywane ale idealne elementy. Jest teraz CISZA i SPOKOJ, zero jakichkolwiek drgan! Zas wal z nowymi krzyzakami lezy i czeka na wywazenie ;-P . Pojdzie do drugiej grani...

Mysza liil (EM) / 2004-02-19 20:37:13 /


właśnie chciałem napisać o wyważeniu, miałem to samo, wymieniłem krzyżaki i łożysko podpory wału... później dałem wał do wyważenia i po problemie. pozdrawiam.

Daniel vel Treetop liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-02-19 21:29:29 /


u mnie są dragania dopiero od 150 km/h , ale niedawno zmieniałem gume za skrzynią na wale i założyłem z poloneza bo nie mogłem dostać fordowskiej i chyba przez nią się tak dzieje. poza tym na wysokim biegu na małych obrotach małe drgania idą po budzie , wcześniej tak nie miałem, może wie ktoś co to jest?

AndrzejKudowa Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-04-01 23:38:25 /


Może łożysko na wale ci się wrobiło?JA wkładam polonezoskie i jest gites...u mnhie dragania były spowodowane
1.z przednich opon spadły odważniki tylni miały "jajo"
2.rozwalone sprzęgło gumowe na wale
3.właśnie to łozysko po wymieniałem i jest gites

gilmor / 2004-04-01 23:46:29 /


Oprócz sprzęgła gumowego w wale niszczy się jeszcze jeden element bardzo często niedoceniany i pomijany przy diagnostyce wału: jest to tulejka i czop centrujący względem siebie elementy łączone sprzęgłem gumowym. Jeżeli tulejka rozkalibrowała się, a co gorsza spiłował się czop, to można sprzęgła wymieniać do obrzygania i tak będzie drgało. Mam taki jeden wał- krzyżaki idealne ale czop wyświechtany a tulejki prawie nie ma. Na nowym sprzęgle drgania miał jakby chciał mi urwać skrzynię. Dlatego kolekcjonuję wały z trzema krzyżakami.

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-04-02 08:01:45 /


pomocy, bo juz nie mogę!!!! drgania miałem juz dawno, zwlekałem z wyważeniem wału i zwlekałem(podejrzewałem to za przyczynę drgań). Wczoraj wymieniłem most na krótszy(przełożenie:))Zrobiłem jakieś 100 km, całkiem przyjemne wrażenia z jazdy:) aż w pewnym momencie zacząłem odczuwać takie drgania, jak nigdy, cała buda mi chodziła.na poczatku sporadycznie, potem częściej i częściej na niższych obrotach, potem jak sie rozbujał wał, to już było w miare w porządku.Az wreszcie...stało sie..Stanąłem na środku skrzyżowania:( Nie mogłem ruszyc z innego biegu niż 4(skrzynie mam 4), ponieważ wszystkie pozostałe wyskakiwały. Mam wrażenie tak jakby wał dawał taki opór, że biegi wyskakują. Na wstecznym tez cofnie, ale czuć, że z wielkimi problemami. Podczas postoju biei wchodzą wszystkie raczej bez problemów. Dopiero jak próbuje ruszyć, wyskakuja wszystkie oprócz 4 i wstecznego. czy przyczyna może być któreś z łożysk? Most raczej odpada, raczej wszystko ok.prosze o sugestie. dzieki

kalb Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-05-19 02:25:10 /


podnieś tylną oś, sprawdź jak lekko kręcą się koła. Sprawdź podporę gumową wału, czy nie za miękka, luzy na krzyżakach, wielowypuście skrzyni itp.

KAROL Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-05-19 09:39:59 /


a ja tak z praktyki z innych samochodow
i nie jestem pewien czy w fordowskich krzynkach moze byc to samo bo jescze nie doswiadczylem

a wiec czy mmoze nie wylecial caly olej z krzynki

jak biegi wyskakuja to takie objawy kiedys mialem (inny niz Ford )
zaczynalo sie zawsze od wyskakiwania 3 biegu i potem w dol znaczy 2 i potem 1 ale zawsze 4 byla , a to byla 4 biegowa krzynka
wiec jesli moge miec racje to prosze o potwierdzenie
a jak nie to sorry za bledne podpowiedzi!!!
postrofka!!!

Wojdat Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-05-19 10:13:27 /


wymienić geara :-(

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-05-19 16:45:00 /