logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » tematy prawne » Techograf i "osobówka" DMC <= 3,5t

Techograf i "osobówka" DMC <= 3,5t

Dziś znajomy policjant stał na drodze z itd. Jak wiecie maja być wciągnięci pod policję.
Pogadali i jest tak.
Ustawa mówi, że auto powyżej 3,5 lub zestaw powyżej 3,5 t musi mieć rejestrator czasu pracy. Nic nie ma napisane czy zarobkowo czy nie.
Nikt na to nie zwracał uwagi. Przymykali oko.
Ale dobra zmiana zauważyła to i zaczęło się.
Brak posiadania tacho to mandat ok 10000 pln.
I już takie sie sypią.
Na razie itd stoi tylko od 6do 15 i w dni robocze.

Czyli duże kombi + laweta i muszę mieć tacho...

Ktoś ma jakieś zdanie na ten temat?
Dobra zmiana, ehhh...

Konrad vel smasher Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2016-11-09 11:49:34 /


napisałeś, że "...Ustawa mówi, że auto powyżej 3,5..."
Powyżej to było zawsze...

ale tak sobie myślę... to ciekawie będzie:)
prędkości dopuszczalne w zasadzie dla osobówki z przyczepą są takie jak dla ciężarówki.
teraz tachograf... na tarczki? no wystarczy do 120km/h. Na kartę? będziesz występował o kartę kierowcy?
Co z jazdą w podwójnej (albo nawet w potrójnej) obsadzie? Każdy będzie mógł wsiąść mając uprawnienia B+E, wypisać tarczkę i jechać? -to już abstrakcja
Co z kursem na przewóz rzeczy?:)
Co z pauzami? Co z weekendówkami? :)
Rozumiem zarobkowo... kiedy przewoźnik ma uprawnienia na wykonywanie transportu
ale Granada z lawetą i już tachograf? A co z legalizacją tachografu i montażem? Będą ganiać Granadę po placu i robić pomiary w celu konfiguracji tacho?;)
Co w przypadku jazdy z lawetą, następnie wypięcia lawety i powrotu samym pojazdem przez tego samego kierowcę?
Śliska sprawa... jestem ciekawski w tym temacie :)

♠Zoggon♠ Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2016-11-09 12:07:25 /


Sensu ja bym się tu nie doszukiwał. Pewnie mają takie braki, że gdziekolwiek wywachaja kasę to będą kości równo. Dzięki za info. Dobrze wiedzieć.

Piosiu. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2016-11-09 12:43:50 /


Wg http://www.gitd.pl/jazda-bez-tachografu
pojazdami lub zespołami pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 7,5 ton używanymi do niezarobkowego przewozu rzeczy – dotyczy wyłącznie przewozów wykonywanych prywatnie, niezwiązanych z jakąkolwiek działalnością.

Jesli to dalej aktualne to nie trzeba

Wojtass Dokładna lokalizacja na mapie / 2016-11-09 15:02:40 /


Zawsze coś, tylko kto określa, że to prywatnie przewozisz sobie auto, np. kolegi, brata a nie zarobkowo? Jak masz działalność i przewozisz "prywatnie" to podciągną pod zarobkowe z automatu?

Konrad vel smasher Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2016-11-09 15:35:03 /


Piosiu dobrze pisze , sensu ja by się tu nie doszukiwał .
Sens dawno się skończył , zaczyna się Korea Północna .

alwax Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2016-11-09 20:54:10 /


To jednak Duda wynalazł hamburgera?

Mysza liil (EM) / 2016-11-09 22:21:35 /