logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » silnik » podciśnieniowy przyspieszacz zapłonu

podciśnieniowy przyspieszacz zapłonu

Mam taką sytuacje-jesli silnik jest zimny(zaraz po odpaleniu) to z gaznika jest podcisnienie do aparatu zapłonowego zarówno gdy dodam gazu(czuć wyraźne zasysanie) jak również wtedy gdy silnik pracuje na wolnych obrotach (z tym ze mniejsze niz jak dodam gazu). Gdy motor sie zagrzeje na wolnych obrotach nie ma podcisnienia a jest tylko podczas gdy dodam szybko gazu i wydaje mi sie ze zasysa słabiej niz na zimnym. Czy to jest normalne i czy tak ma być? Moze mieć to wpływ na poprawną prace silnika i rozwijanie pełnej mocy i momentu? Dodam że było podcisnienie mam podłączone do aparatu zwykłym werzykiem bezpośrednio z gaznika i bez fabrycznych membanek. Przedmuchiwałem i czysciłem kruciec od tego podcisnienia i wydaje sie ze jest ok. Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam

Buła / 2005-12-27 23:36:29 /


jest oki.. tak być powinno.. na zimnym silnik ma przyspieszone obroty i uchyloną lekko przepustnice przez ssanie.. dlatego pojawia się podciśnienie..

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-12-27 23:54:50 /


Trójkąt - jakaś delirka poświąteczna że ci ręka drga na kropce? :-)

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-12-28 07:25:47 /


hehe to nowa klawiatura, jeszcze nieopanowana ;]

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-12-28 08:47:26 /