logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » nadwozie » Woda w Taunusie!!!

Woda w Taunusie!!!

Wiatm!!!odkąd mam Taunusa przy większych opadach deszczu(śniegu) zbiera mi sie woda na podłodze(strona kierowcy i pasażera) a co najgorsze niwidać bardzo którędy,kumpel miał identyczny problem czy wszystkie Tauniaczki maja taka wade,czy jest jakiś sposób na pozbycie sie tego problemu
Pozdrawiam 3 majcie sie

Ślęzi / 2005-12-28 19:34:04 /


jest sposob. wymiana uszczelek drzwi:) bardzo czesto tamtedy nacieka do srodka woda

Gleacken Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-12-28 19:59:44 /


masz dziery w podłodze albo w podszybiu

mario75 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-12-28 20:32:33 /


Jesli to taunus p5, tak zwana "wanna" to woda jest nawet wskazana ;P

Mysza liil (EM) / 2005-12-28 20:40:48 /


szukaj dziór w podszybiu, pod uszczelką przedniej szyby lub na słupkach.. przez te wszystkie miejsca w taunusach woda dostaje się do środka.

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-12-28 22:55:50 /


Woda do srodka dostaje się też przez boczek pod błotnikiem jak.Jak jest tam dziura a szczelina między błotnikiem a podszybiem nie jest zatkana pastą to woda zwłaszcza kiedy auto stoji i deszcz pada to lubi wciekać do środka.
Pozdro

Maroo Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-12-29 00:01:39 /


Witam. Mam problem ze szczelnością bagażnika w moim dziobaku. Mianowicie leci mi gdzieś w okolicach rogów klapy i kapie w okolice mocowania tylnego zderzaka i w efekcie po dużych opadach mam sporo wody.
Nie wiem czy ma na to wpływ tego, że nie mam jednej uszczelki która idzie wzdłuż szyby...nigdy jej nie miałem ale nie wydaje mi się, że przez jej brak może być nieszczelny.

Czy w Tauniaku były w ogóle jakieś odprowadzenia wody, bo otwory w pasie tylnym za zderzakiem są ale nigdy nie zastanawiałem się do czego służą bo wcześniej były zaklejone czymś w rodzaju plasteliny czy innego uszczelniacza.

mateush (proko) 3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-01-02 17:42:48 /


u mnie w cortinie to samo, tzn leje mi sie woda do bagaznika... z tym ze ja mam zalozene nowe uszczelki !!! i nie mam pojecia ktoredy ta woda wcieka i tez kapie z miejsc mocowania klapy tylnej...

Mag_szymek / 2012-01-02 19:26:14 /


Jak woda wydaje sie wciekac tam gdzie sa zawiasy, wsadz reke i pomacaj dookola dolnych rogow tylniej szyby. Zaloze sie ze uszczelka szyby przepuszcza. Sproboj wszystko wysuszyc, i okleic uszczelke tasma pancerna, polej wode ze szlaucha i sprawdz jeszcze raz. Ja sucho to znaczy ze trzeba wymontowac szybe i wstawic jeszcze raz.

Jezeli woda jest w bagazniku w okolicach mocowan zderzaka to leci przez uszczelki swiatel. Przy jezdzie po wodzie wlatuje jeszcze wiecej.

Jezeli chcecie byc pewni, to wysuszyc, hops do bagaznika z latarka, dac koledze (nie tesciowej) klucz i kazac mu lac wode, na auto. Ja tak zgadlem ze leje sie wlasnie rogami szyby. A cudaczylem co niemiara, uszczelki, jakies smary, i cudaniewida.

W Taunusie woda w bagazniku jest dosc powszechnym i calkiem normalnym zjawiskiem. Czesc odplywa przez male otworki w tylnej czesci bagaznika, a czesc mozna tylko wysuszyc, lub wybic kurek w wannie dla kola zapasowego.

W Granadzie mam kurek wybity, bo mnie juz wkurwialo suszenie bagaznika po kazdym deszczu. W drugiej Granadzie malo leci to wrzucam tam makulature, trzeba tylko pamietac o przewijaniu... W Taunusie chyba sie uporalem, i jest relatywnie sucho.



Zombie / 2012-01-02 19:46:55 /


potwierdzam co do tylnych świateł ... kupiłem gumę na metry o grubiści ok. 2 mm i powycinałem uszczelki pod światła. I od tej strony mam już spokój. Pouszczelniałem "na szybko" sylikonem uszczelki tylnej szyby i mam jakieś 80% skuteczności, czyli ciurkiem nie leci ... ale podczas większego deszczu dalej coś tam cieknie ... masakra.

amator liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-01-02 20:11:31 /


światła uszczelnię w takim razie, ale tak czy inaczej leci z góry najwięcej wiec pewnie z latarką w bagażniku będę musiał posiedzieć ;/

dzięki za odp

mateush (proko) 3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-01-02 23:00:33 /


Jeszcze cus mi wpadlo do glowy, dosc latwo sprawdzic czy uszczelka bagaznika nie przecieka. Kupisz puszke kremu Nivea, i posmaruj uszczelke, ale dosc grubo, zebys mial bialy pasek (sa ludzie ktorzy to robia pasta do zebow, ja wole Nivea, bo natluszcza zarazem uszczelke, jak nasmarujesz to jeb klapa na dol, otwierasz, i gdzie krem zostal niesplaszczony, tam jest szpara...

Zombie / 2012-01-03 12:46:33 /


o to na pewno się przyda sprawdzić, dzięki bardzo za pomoc...

mateush (proko) 3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-01-03 21:13:19 /