logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » elektryka » Wiązka elektryczna capri mk1a

Wiązka elektryczna capri mk1a

Z uwagi że nie znalazłem interesujących mnie informacji może ktoś pomoże.
Nie mogę zlokalizować przekaźników w wiązce capri mk1, moja wiązka to straszna rzeźba.
Gdzie powinny być przekaźniki świateł mijania i drogowych, gdzie znajdę przekaźnik kierunkowskazów i awaryjnych.
Przeglądałem schematy z działu garaż , ale nigdzie ni widzę żadnych przekaźników. Możliwe jest że w mk1a nie było przekaźników ?

Może ktoś posiada dobry schemat elektryki z opisem ?
Może fotki samej wiązki ??

Rako Dokładna lokalizacja na mapie / 2016-12-15 10:26:43 /


Ja nie miałem, wiązkę miałem oryginał. Dokładałem przekaźniki sam, bo podobno się przepalają przełączniki jak ich nie ma :)

adrian_c Dokładna lokalizacja na mapie / 2016-12-15 13:11:18 /


czy mógłby ktoś potwierdzić tą informację ? oglądałem dokładnie wiązkę fabryczną i faktycznie wygląda to tak jakby przekaźniki były poodkładane przez użytkowników

Rako Dokładna lokalizacja na mapie / 2016-12-16 08:28:56 /


Mogło nie być. Nie wiem co prawda jak w MK1, ale w MK3 był tylko przekaźnik od grzania tylnej szyby i zespolony od świateł drogowych i mijania - jak tu http://www.capri.pl/garage/wiring-diagrams nr 17.
W Taunusach TC2 i TC3, które miałem, w ogóle oryginalnie był tylko przekaźnik od szyby a od świateł już nie, dlatego podejrzewam, że w Capri MK1 mogło ich po prostu nie być.

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2016-12-16 08:37:07 /


Jak nie ma na schematach, to w fabryce nie dodawali nic od siebie.

W tamtych latach przekaźniki stosowało się w wyjątkowych przypadkach- jak grzana tylna szyba, lub czasowe wycieraczki.

Reszta była na wyłacznikach- a że sie przepalały- to coż, tak miało być.



więc jak chcesz to uporządkować, to raczej zrób nową, dedykowaną wiązkę.

magic Dokładna lokalizacja na mapie / 2016-12-16 09:21:32 /


Wstaw wiązkę z mk2/3 i w niej już jest przekaźnik od świateł. Instalacja jest praktycznie identyczna.

michukrk Dokładna lokalizacja na mapie / 2016-12-16 18:37:55 /