logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » off-topic » monitoring

monitoring

Zakładam wątek bo nic nie znalazłem a może się komuś przyda.
Potrzebuję założyć monitoring u siebie na posesji ale nie znam się na tym i nie wiem od czego zacząć. Chciałbym założyć na razie dwie narożne kamery lub inne żeby widziały w nocy przynajmniej do 15 metrów, posesje mam oświetloną ale lepiej jak widziały w nocy.
Na aledrogo jest od cholery różnych zestawów ale nie wiem czym się kierować i na co zwrócić uwagę.
Pomorze ktoś?

nietykalny Dokładna lokalizacja na mapie / 2016-12-16 22:27:40 /


na Pomorzu to w elektryce Fusz siedzi ;) Czy kamery jednakowoż nie wiem

michalch83 / 2016-12-16 22:33:07 /


Ptasiek chyba będzie w stanie coś podpowiedzieć

Konar / 2016-12-16 22:50:37 /


Si, radzę uderzyć do Ptasiora. Ja to pikuś jestem w tym temacie.

Fuszix 3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2016-12-16 23:09:20 /


Budżet jaki? Ja proponuję kamery IP. Teraz to w sumie wszystko chińczyk, Ale BCS i HIKVISION da radę. Żeby było coś widać proponuję kamery IP np. to : http://allegro.pl/zestaw-bcs-monitoring-ip-2x-kamera-2mpx-ir40m-sony-i6613923099.html

lub jak masz koncentryk RG6 położony a nie skrętkę to coś w ten deseń : http://allegro.pl/zestaw-bcs-monitoring-ip-2x-kamera-2mpx-ir40m-sony-i6613923099.html

Można poszukać w ELTROX też stacjonarnie, ceny mają dobre a można zawsze obadać sprzęt w sklepie.


W razie pytań pisz... ogólnie to jest temat rzeka, ale ludzie montują to i działa.

ٶٹڢڶ Ptasiek 3M ڄژښڭ Dokładna lokalizacja na mapie / 2016-12-17 00:22:25 /


I ja też się podepnę, też się za czymś takim rozglądam(3-4kamery), widoczność w nocy z 15m, ale chciałbym mieć to też podpięte pod TV (mam w multiswitchu wolne jedno wejście). Czy dobry wielokanałowy modulator załatwi sprawę?

AndrzejKudowa Dokładna lokalizacja na mapie / 2016-12-17 08:31:42 /


jeśli chodzi o kasę to tak do 2 tysi a przewodów żadnych nie mam

nietykalny Dokładna lokalizacja na mapie / 2016-12-17 19:56:43 /


Kamera w sieci telewizyjnej to też temat rzeka :) Kamery zwykle podpinasz do rejestratora, bo jeśli nie używasz kamer jako domofonu to tylko to ma sens. Rejestrator ma zwykle jedno wyjście video, możesz modulatorem wpuścić w sieć TV to co jest wyświetlane na podglądzie z rejestratora (modulatorem analogowym lub DVB-T z wejściem HDMI).
Z kamer IP można odebrać strumień video RTSP i użyć do go do zasilenia modulatora. Tylko, że każdy strumień wymaga konwersji "na żywo" tak aby mieścił się w standardach MPEG obsługiwanych przez telewizory ( wymagany mocny PC do pracy 24h) no i modulator z wejściem IP :)
Mając na myśli wolne wejście multiswitcha, miałeś pewnie na myśli wejście dla sygnału satelity. Niestety nie do wykorzystania, bo modulator na to pasmo to kilka tys €. Sygnał należy sumować z anteną TV naziemnej.

Pablo Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2016-12-17 22:44:55 /


czytam to i nie wiem o co chodzi

nietykalny Dokładna lokalizacja na mapie / 2016-12-17 22:54:01 /


Mam mutiswitcha 12-to wejsciowego, 8 wejść to antena sat(zez), 2 wejscia to anteny naziemne, 1 wejscie to radio, zostało mi jedno wejscie wolne i zawsze myślałem, że są dwie opcje wpięcia kamer pod TV:

-bez rejestratora, tylko podgląd na żywo, kamera wpięta do modulatora z ustawionym kanałem

-z rejestratorem, kamera wpięta do rejestratora, rejestrator wpięty do modulatora lub bezpośrednio do multiswitcha(podgląd na żywo)

AndrzejKudowa Dokładna lokalizacja na mapie / 2016-12-17 23:14:02 /


normalnie to wystarczy 12 mm i wszystkich KOD i im podobnych namierzyć

zenonDWR / 2016-12-17 23:17:44 /


ja też nic nie rozumiem,poproszę o tłumaczenie z polskiego na nasze,temat monitoringu też mnie czeka niedługo.

karolb863 Dokładna lokalizacja na mapie / 2016-12-18 09:17:03 /


Monitoring - temat rzeka. Do czego to ma być konkretnie potrzebne i czego oczekujesz?

paras / 2016-12-18 18:07:11 /


Widze ze wiecej nas jest ktorych to czeka:)

U mnie potrzeba 6/7 kamer o zasiegu... z 50m.
Bede umieszczone dosc wysoko na elewacji.
A dwie beda na domku gospodarczym, bo niefartownie zaslania parking na firmowki.
Tak ze odleglosc tych dwoch kamer bedzie calkiem spora od centrali.
Teren w nocy nie oswietlony nic a nic poza romantycznym blaskiem ksiezyca:)
Z postu Ptaska obczailemna allegro jakiegos seta z koncentrykiem i 8 kamerami za prawie 7k.
Ale tez fajnie jakby ktos cos konkretnie doradzil:)

Szafa !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2016-12-18 21:36:25 /


ja też bym zasięgnął języka, Ptasiek z góry przepraszam za nękanie

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2016-12-19 08:49:27 /


Mailowo proszę ;)

ٶٹڢڶ Ptasiek 3M ڄژښڭ Dokładna lokalizacja na mapie / 2016-12-19 18:33:39 /


Trochę za duży skrót zastosowałem. Warunki włączenia monitoringu do sieci telewizyjnej jest uwarunkowane głównie efektem jaki chcemy uzyskać. Jakość oglądanego obrazu, liczba kanałów podglądu, zawartość kanałów czy sposób modulacji można dobrać w zależności od potrzeb i oczekiwań. Jeśli kogoś to interesuje zapraszam na pogadankę mailową.
Multiswitcha z 3 wejściami antenowymi przyznam się nie widziałem.

Pablo Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2016-12-19 21:08:01 /


W ogólnym skrócie i względnie po polsku, to potrzebujecie sieci "komputerowej", która robi się na kablu skrętne UTP kategorii minimum 5e, a pewnie lepiej 6, w zależności od warunków skrętka zwykła lub ekranowany, do zastosowań wewnetrznych lub zewnętrznych.
Do tego kamery IP, czyli takie działające właśnie w sieci komputerowej. I teraz albo jakiś komputer PC, na którym będzie podgląd/nagrywanie obrazu albo dedykowane urządzenie o nazwie "rejestrator" ;)
Jest jeszcze opcja, że podgląd sobie robicie jedynie bezpośredni, bez nagrywania, wtedy to nawet z telefonu można sobie obserwować kamery (wystarczy odpowiednia konfiguracja routera, przez który ta sieć podłączacie do internetu). Tyle, że to trochę bez sensu, bo bez nagrań w razie jakiejś przykre akcji i tak się nic nie zrobi.

Kżyho Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2017-08-02 13:13:21 /


Sorry za błędy wyżej. Głupi słownik w komórce chce być mądrzejszy...

Kżyho Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2017-08-02 13:14:15 /


Ja nigdy nie miałem takiego poczucia zagrożenia, żeby robić monitoring.

Tarantula / 2017-12-08 13:04:43 /


O i to jest chyba dobre miejsce na mój problem . Wczorajszej nocy jacyś gówniarze uświadomili mi potrzebę instalacji monitoringu , więcej zniszczyli niż ukradli .
Najlepiej coś taniego i super dobrego :)
3-5 kamer , mogą być na przewodach .

alwax Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-09-18 10:18:54 /


https://olsznet.olx.pl/oferta/zestaw-monitoring-4-kamery-hd-zasilanie-przewod-akcesoria-CID99-IDuJPaL.html
Opinia znawców tematu , uwagi , szydera też mile widziana (jak ma komuś ulżyć :) )

alwax Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-09-18 11:21:47 /


O! Też się chętnie coś dowiem. Już kiedyś myślałem żeby coś założyć ale nie bardzo jestem w temacie a to cenowo wygląda bardzo przystępnie. Aż za bardzo. No chyba że te zabawki tak staniały przez ostatni rok.

Aldaron Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-09-18 11:28:29 /


Raczej kamery IP, jeśli zestaw budżetowy to:

rejestrator

https://ivel.pl/p11911,monitoring-rejestrator-ip-sieciowy-4-kanalowy-keeyo-lv-nvr4415s-4p-p2p.html

+ 4 kamery:

https://allegro.pl/oferta/kamera-ip-dahua-ez-ip-ipc-d2b20-0360b-2mpx-88-st-8885769771

Rejestrator zawiera switch POE więc wystarczy podpiąć skrętką komputerową kamerę do rejestrastora i to wszystko.

kamery i rejestrator trzeba skonfigurować żeby siebie "zobaczyły" w razie problemów wal na priv coś pomogę.




Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-09-18 14:12:12 /


W ivel mam nieco rabatu, rejestrator kosztuje c/a 320pln

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-09-18 14:13:17 /


Wskoczę w dyskusję, bo też akurat szukam tego rodzaju rozwiązań - i pytanie: czy ten Keeyo jak chodzi pod linuxem to idzie się tam połączyć po ssh i mieć do czegoś więcej dostęp czy poblokowane? Wygląda bardzo przyzwoicie, żeby nie to że najpierw muszę zainwestować w integrę z czujkami to bym pewnie już brał. Tylko kamery raczej z diodami na noc.

toldi Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-09-18 20:27:39 /


Keyo to rasowy chińczyk ściągany przez IVEL-a a nie domorosłych aliexpresowaych importerów. Daje to minimalny sort z całego chłamu. Przy budżetowych instalacjach stosujemy go z powodzeniem. Do tej pory chyba nie było żadnych problemów ani z rejestratorami ani z kamerami.

Co do kamer to EZ-IP z linku są z podświetlaniem IR, i naprawdę mają świetny stosunek jakość/cena. Również je stosowałem i działają bez zastrzeżeń.

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-09-18 22:09:27 /


Mile widziane automaty samo strzelającej z byłej granicy germańsko-niemieckiej .
A do auta to się sprawdzi https://allegro.pl/oferta/autoalarm-sterownik-zamka-cyklop-sm-200-ce-8569679363

alwax Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-09-21 10:29:58 /