logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » off-topic » Praca magisterska o fordzie.

Praca magisterska o fordzie.

Witam
Mam kilka pytań.
Obecna niestety sytuacja ( 4 rok studiów) zmusiła mnie ostatnimi czasy do wyrwania się ze stanu błogiej beztroski ( no chyba ze cos sie w autku psuło ;) i zmusiła do rozpoczęcia prac nad magistrką - jakoś trzeba w końcu to seminarium zaliczyc ;)

Własciwie wiem juz o czym bede pisał, ale to dopiero początek problemów. Zdecydowałem sie na temat: "Reklama motoryzacyjna w prasie na przykładzie marki ford." W swojej pracy nie chce sie skupiac na historii najnowszej, ale rzucic troszkę swiatła ( i może jakiejś pomrocznej analizy) na działania koncernu na przestrzeni ostatnich 80 lat - z wyłaczeniem lat 90, bo ten okres mnie nie interesuje, choc byc moze bede musial go w pracy zawrzec ;/ Ale wracając do sedna: chciałbym poddac analize strategię reklamową koncernu w czasie róznej koniunktóry - na początek triumf Forda T, później czasu wieliego kryzysu, drugą wojnę, później rozkwit lat 50-60 i oczywiscie kryzys paliwowy.
Jedynym problemem zdaje sie byc dotarcie do materiałów źródłowych - czytaj reklamy prasowe. Wiem, że ford reklamował sie w gazetach II RP, ale juz w czasie PRL jakos go mało było. Podobnym problemem jest dotarcie do materiałów zza wielkiej wody, od których chciałbym wywieśc linię programową Henrego Forda i jej póżniejszą ewolucję na rynku europejskim - z dwiema ważnymi mutacjami - niemiecką i angielską.
TO chyba by było na tyle. Jesli macie jakies materiały reklamowe forda, prosze, jesli to możliwe o podzielenie sie nimi ( dla dobra nauki ;). Nie muszą to by oryginały - wszystko jest ważne - kserokopie, skany, zdjecia... CO kto ma ;) Czekam też na wasze opienie nt danego tematu.

ps.
Tytuł główny to "Samochód jaki zawsze sobie obieceywałeś"- oczywiscie z zaznaczeniem, iż jest to jedno z haseł reklamowych koncernu ;)

michalch83 / 2006-01-04 17:59:12 /


moxns dpytac co studiujesz ze masz taki temat pracy?

grzech / 2006-01-04 20:09:07 /


Mam taką rekalmę Forda z jakiegoś czasopisma z lat '30. Polecam poszukać w allegro jest trochę reklam z czasopism amerykanskich.

Arni12 / 2006-01-04 20:54:15 /


sorry ,załadowało mi sie pomniejszone zdjęcie.

Arni12 / 2006-01-04 20:56:04 /


fajna ta reklama :D a dało by sie jakiś skan żeby można przeczytać opisy aut :D?

SKUN_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-01-04 21:17:22 /


Zapraszam na http://www.taunus.pl. W dziale Biblioteka mamy sporo różnych folderów reklamowych Forda, w tym jedną polską.

Jeti Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-01-04 22:07:15 /


Studiuje Politologie ;) A konkretniej specjalizacje dziennikarską ;) I mam o tyle normalnego promotora, że mogę pisa o czym tylko zechcę, byle w temacie na końcu znalazł się dopisek "w prasie" lub "w mediach" ;))

pd. Dzieki bardzo za ten folder- juz go kiedys widzialem ;)) Cóż będzie troszkę szukania ale temat jest tego warty ;)
Pozdrawiam ;)

michalch83 / 2006-01-04 22:42:05 /


ufo, wjedź do krakowa z jakąś "krzynką" i prztrząśnij z Krk4m jego przepastne achiwa. podejrzewam, że z gotową pracą wyjedziesz :-)

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-01-04 22:54:45 /


Nie ma to jak gańsczczanim pisze o krakowianinie ;) Ja jestem z kujaw i do tego mało sprytny więc nie całośc zlapałem ale po mojemy to by było tak: Jedz do krakowa ze skrzynka browara i poszperaj z kolegą Krk4m w jego archiwum ;) czy sie nie mylę???
Mimo róznic językowych dzieki za info, na pewno nawiąże kontakt ;)
Pozdrawiam

michalch83 / 2006-01-04 23:03:37 /


ufo, studiuje tosami z tasama specjalizacja więc jak juz napioszesz prace to możesz mi ją wysłać :D

spawn Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-01-04 23:04:47 /


Także miałem ambitne plany pracy magisterskiej związanej z tematem ale problem jest na prawdę ze źródłami... oj lekko nie będzie ale powodzenia.

crapi Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-01-04 23:09:20 /


aprop źródeł to bedzie problem z prasą zagraniczną - cała polska prasa jest skatalogowana wiec wystarczy poszperac.... A co do prasy zagranicznej to w usa- biblioteka kongresu - maja wszystko - poza tym biblioteki uczelniane i stanowe- u nich proces digitalizacji zrodel idzie o wiele szybciej..
Co do zrodel angielskich to wybieram sie tam latem, weic troszku poszperam- czas mam, a coo do niemieckich, jako ze ja ani na pismie ani w mowie po temu jezyki nie dobra ;) bedzie problem... Ale i to sie jakos obejdzie ;)
Czas mam , wiec trzeba zaczac sie starac...
A jesli uda mi się ta pracę napisac to chetnie użyczę do lektury, bo cho pewnie nic mądrego nie wymysle, to przynajmniej zawsze o fordach ;)

michalch83 / 2006-01-04 23:16:19 /


Jarek - "krzynka" to nie krakowski, ino ślunski napój na litere K :)
Ufo - mam około 20 prospektów Forda z lat 1959-2000, większość po angielsku, aczkolwiek jest też coś po niemiecku, duńsku, szwedzku, etc. Do tego kilkadziesiąt [może setka?] czasopism motoryzacyjnych [GB, F, E, D, I, B] z tych samych lat - w co drugim jest przynajmniej jedna reklama PRASOWA Forda - a więc temat Twoich zmagań.
Browca nie pijam, zajęć mam sporo, ale pomaleńku to poskanuję i w ciągu parunastu tygodni dostaniesz sukcesywnie całość.
Pozdreaux.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-01-04 23:36:01 /


Krk4m, krzynkę browca to ja mogę obalić, ja myślałem o krzynce czegoś kłele 40 volt w czym się smakujesz, a co nie pośle Ufo z torbami :-)
Poza tym spotkanie osobiste z Tobą to zaszczyt (przynajmniej dla mnie).

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-01-05 07:13:40 /


Proponuje poszperac po albumach Taschena. Maja cala serie o samochodach z czego wiekszosc zdjec to po prostu reklamowki prasowe. Jest tez cala seria "American Ads" Tam tez pewnie bedzie sporo reklam Forda.

Powodzenia!!

ps. fajny temat wybrales

greenhorn Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-01-05 10:00:54 /


krk4M wielkie dzięki jakby ci sie udało to poskanowa byłbym strasznie wdzięczny. Z racji tematu pracy niestety nie moge włączac folderów reklamowych, jako że nie spełniają one podstawowych kryteriów prasy ( nie są okresowe..). Ale naprawde duuuzą dobrą flachę byłbym winien ;)
z tymi albumami poszukam - dzięki za sugestie..
Najbardzije jednak mnie cieszy, iż promotor przystał na temat w całości, nawet nie chciał, żeby skrócic okres badan... Wiec jest dobrze ;))

michalch83 / 2006-01-05 18:34:29 /


a'propos krzynki to chyba wszystko jasne, przecież Jarek nigdzie w swej wypowiedzi telewizora nie zawarł :D

pozdro liil i powodzenia.

Daniel vel Treetop liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-01-05 21:05:04 /


Ku ogólnej uciesze na szybko zrobione zdjęcie z gazety, którą znalazłem u kumpla:





A dla Ufo: jeśli Ci się przyda, to mogę zrobić z tego ksero, skan, większe zdjęcie.

Rafał L. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-01-16 14:16:12 /


Rafale L. Jesli to mozliwe prosiłbym o skan w jakiejs dobrej rozdzielczości. Jak by było wiecej reklam to chętnie skorzystam ; ) Jesli możesz podeslij skan na michalch83@interia.pl . bede wielce dzwieczny ;)

michalch83 / 2006-01-18 19:23:55 /


A jeśli byś potrzebował zdjęcia ORYGINALNEGO Taunusa z roku 80 to zapraszam do siebie. Za oryginalność ręczę. :)
Oprócz koloru.... Cóż, życie...

Ramboost Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-02-11 00:43:43 /


Ps. Daleko nie masz...

Ramboost Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-02-11 00:50:34 /


cała masa reklam forda i nie tylko :)

http://www.tocmp.com/stuff/archive.htm

spawn Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-02-12 15:59:10 /


Witam.
Święta są, a jak muszę napisać prace z psychologii o "Wykorzystaniu tez o potrzebach ludzkich w formułowaniu oferty handlowej w branży motoryzacyjnej" na przykładzie jakiejś marki. No to wiadomo chce napisać o FORDzie. Dysponuje może ktoś jakimiś materiałami o kształtowaniu oferty handlowej FORDa???
Koorwa jak ja nie cierpię psychologi!!!!

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-03-23 13:00:03 /


zapraszam do Lodzi, poznam cię z dealer'em Forda.

.STICH. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-03-23 13:14:24 /


zapraszam do Rzeszowa, nie poznam Cię z dealer'em Forda ale napijemy sie piwa.

rozjechany liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-03-24 21:43:19 /