logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » nadwozie » CZY ISTNIEJE FARBA DO MALOWANIA LAMP???

CZY ISTNIEJE FARBA DO MALOWANIA LAMP???

TYLNE LAMPY W GRANADZIE MK I tzn. klosze lamp mają tendencje do utraty koloru(farby)pewnie nie jeden z was się z tym spotkał.zastanawiam sie czy jest farba do malowania dobrze przygotowanych kloszy.jeśli ktoś by coś wiedział na ten temat prosze o sygnał!dzieki!

czarygrand / 2006-01-05 21:03:38 /


Istnieje farba do lakierowania świateł koloru czerwonego jak i innych np. niebieski,zielony czarny....ale z barwą pomarańczową się nie spotkałem.Zrób to tak...zmatuj klosze lekko papierem wodnym o granulacji 2500,następnie odtłuśc benzyną extrakcyjną i kilkoma CIENKIMI warstwami pokrywaj klosze lamp..podkreślam cienkimi dla uzyskania szklistości, na kolor pomarańczowy zastosuj farbę octową dostępna u mnie w miejscu zamieszkania w każdym dobrym sklepie z lakierami ogólnego stosowania.Jest ona tak samo przeźroczysta jak lakier czerwony tylko nie wolno ich mieszać oraz nakładać na siebie więc dobrze odseparuj kolory oklejając już pomalowany element.Te farby nie znoszą siebie ponieważ składają się z zupełnie innych materiałów bazowych(komponentów do ich produkcji).Pozdrawiam-Olek.

Ventor / 2006-01-05 21:57:24 /


jest możliwość kupienia transparentnej farby w kolorze pomarańczowym. Kupiłem takową dwa lata temu jak miałem problem z kierunkami od Taunusa. Po pomalowaniu wyszło nieźle, ale nie idealnie. W sumie i tak wygląda teraz lepiej niż przed pomalowaniem kiedy to szkło było wyblakłe.

pozdro

Kornik Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-01-06 08:24:04 /


Ja zastosowałem w Taunusie farbe transparentną ze sklepu dla plastyków do malowania na szkle (dowolne kolory;-) . Malowałem od środka czyli tam gdzie odpadła oryginalna farba ,efekt zależy wyłącznie od tego jak dobrze dobierzemy odcień moim zdaniem wyglada bardzo dobrze .

bogdanw Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-01-06 09:55:23 /