logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » tematy prawne » Samochód spoza UE

Samochód spoza UE

Jak jest z przeglądem i rejestracją samochodu spoza UE. Jeżeli sprowadzam samochód z lat 70 np: z USA to:

1. Mogę taki samochód jeszcze niezarejestrowany na lawecie zawieść na przegląd ?
2. Czy to jest zwykły przegląd czy jakiś rozszerzony ?
3. Czy taki samochód, który będzie pierwszy raz rejestrowany musi mieć np: światła cofani, przeciwmgielne czy musi spełniać tylko warunki z lat 70 ?

Pzdr

Jarek / 2016-12-28 18:06:05 /


1. Możesz.
2. Pierwszy przegląd zakończony wydaniem DIP-u (Dokument Identyfikacyjny Pojazdu) oraz zaświadczeniem o przeprowadzonym badaniu z wynikiem N lub P.
3. Oświetlenie obowiązkowe asymetryczne. Światła cofania i przeciwmgłowe nie są wymagane dla pojazdów pierwszy raz zarejestrowanych za granicą przed 1 stycznia 1986.

docencik12 Dokładna lokalizacja na mapie / 2016-12-28 18:33:50 /


To ja się podepnę. Pewnie powinienem wiedzieć, ale mi się nie chce wiedzieć. Podpowiedzcie. Jak jest fura kolekcjonerska (30 lat itp.) ze Szwajcarii to moja opinia kwalifikująca wóz jako kolekcjonerski też coś zdziała. Cło, akcyza, co tam jeszcze? Przerabiał ktoś temat?

bobik liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2016-12-28 20:25:19 /


Bobik najwięcej boli akcyza za auto z sensowną pojemnością silnika.
Celnik nie zna się na samochodach, jak dostanie papier od rzeczoznawcy, że auto kolekcjonerskie, to tak uzna.

Konrad vel smasher Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2016-12-29 10:06:51 /


Optymista... ;)
Malo to razy juz w roznych Classic Auto i podobnych bylo, ze ludzie mieli fury, ktore z powodzeniem na zolte blachy mozna rejestrowac, z opiniaminod konserwatorow zabytkow itp., a dla celnikow to nie bylo wystarczajace, zeby w mysl ich przepisow uznac je za kolekcjonerskie i zwolnic z akcyzy?

Kżyho Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2016-12-29 10:43:45 /


Było minęło. Od 1go stycznia 2014 jest już normalnie (nie znam przypadku kłopotów po tej dacie - sam sporo tych opinii wystawiłem). Mi chodzi tylko o pochodzenie pojazdu z poza UE. Czy wtedy działa to tak samo?

bobik liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2016-12-29 10:51:35 /


Ale jak tego pierwszego przeglądu nie przejdę to mogę usunąć usterki i wrócić zrobić go ponownie ?

Jarek / 2016-12-29 20:45:34 /


Oczywiście jak się zmieścisz w terminie , ale jak znam życie każdy jedzie na ostatnią chwile .

alwax Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2016-12-29 21:30:23 /