logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » elektryka » nie odpala capri mkIII - brak iskry

nie odpala capri mkIII - brak iskry

mam problem. nie moge odpalic. nie mam iskry!!! sprawdzilem juz mase na silniku - jest. cewka dziala ale jest jedna dziwna rzecz. kabel, ktory idzie z cewki do mudulu (ten na 12V) ma prad tylko wtedy gdy odlaczam od niego kabelek ktory siedzi wewnatrz modulu (jak podlaczam ten ze srodka to napiecie spada do 0,2V a jak go odlacze to znow jest 12V). czy tak powinno byc? dodam tez ze ostatnio wyciagalem nagrzewnice i wentylator (musialem skasowac luzy bo brzeczal) wiec moze tam cos rozlaczylem (choc sprawdzalem i wszystko wyglada ok).

Galoos Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-01-12 12:53:53 /


jeszcze jedno - mialem zupelnie strupialy akumulator ale ladowalem go przez cala noc i wciaz nic. rozrusznik kreci (choc po calonocnym ladowaniu pokrecil moze z miute i akumulator znow padl) a iskry brak...

Galoos Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-01-12 13:02:17 /


A gdzie masz ten modul??

Mysza liil (EM) / 2006-01-12 13:25:54 /


modul = rozdzielacz... takie moje nazewnictwo;)))

Galoos Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-01-12 14:15:44 /


Zapłon masz elektroniczny, czy przerywaczowy?

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-01-12 14:31:11 /


nie pisz modul o aparacie zaplonowym, to wprowadza w blad

zaloz na cewke przewod od ktoregos z cylindrow, do koncowki wetknij swiece, przyloz gwintem do bloku i sprawdz czy daje iskre jak krecisz

jesli daje to usterka jest w kopulce/palcu/przewodzie aparat-cewka

jesli nie daje to sprawdz czy cewka ma zasilanie, jak wlaczysz zaplon to sprawdz napiecie pomiedzy plusem cewki a karoseria
jesli jest to padl pewnie przerywacz, moze wystarczy wyregulowac przerwe

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-01-12 14:39:29 /


cewka ok - sprawdzalem juz wczesniej - daje wysokie napiecie i jak zakladam swiece to daje iskre. przewod od cewki do rozdzielacza sprawny... zaplon mam przerywaczowy. napiecie na cewce przy wlaczonym zaplonie to ok 11,5V. sprawdze dzisiaj jeszcze na swiezym akumulatorze (podlacze sie przewodasmi do poldogrzmota sasiada)

Galoos Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-01-12 14:47:58 /


To w końcu daje iskrę, czy "brak iskry" ?

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-01-12 14:55:53 /


w takim razie ewidentnie kopulka/palec/wegielek

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-01-12 15:29:59 /


gryziu - cewka daje wysokie napiecie ale z rozdzielacza juz go nie ma:((( camaro, co i jak mam dalej sprawdzac?

Galoos Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-01-12 17:25:56 /


Najlepiej to dorwij kogoś w pobliżu, co ma taki silnik sprawny i pożycz na chwilę palec rozdzielacza i kopułkę. Najpierw podmień palec i sprawdź czy bedzie iskra;

TAK - musisz kupić nowy palec
NIE - podmień kopułkę i sprawdź czy bedzie iskra;

TAK - musisz kupić nową kopułkę
NIE - wymień kable WN / świece i szerokiej drogi :)

P.S. Przy wymianie kopułki zwróć uwagę na kolejność podłaczenia kabli WN.

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-01-12 17:38:13 /


zdejmij kopulke, zobacz czy jest wegielek
wyjmij palec i go obejrzyj, jesli ma wypalona dziure to masz przyczyne
obejrzyj styki palca i kopulki czy nie sa zjedzone

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-01-12 17:38:20 /


dobra, znalazlem przyczyne - akumulator padl. poldogrzmot pomogl w odpaleniu mojego szerszenia. teraz mala inwestycja w nowa bateryjke i w droge. dziekuje wszystkim za pomoc. przy okazji przejrzalem sporo elektryki w samochodzie.

Galoos Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-01-12 20:33:46 /


u mnie podobny problem, nowa kopulka, nowa cewka, palec na oko dobry - iskry brak.

wąż Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-10-09 18:01:11 /


czasami kabel w/n nie do końca się włoży w kopułkę, podciągnij gumową osłonke i dopiero włóż kable, u mnie to poskutkowało

brzezin Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-10-09 19:41:09 /