logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » ogólne » Jaki to model?! Proszę pomóżcie!

Jaki to model?! Proszę pomóżcie!

Witam.
Kilka miesięcy temu stałam się szczęśliwą posiadaczką Capri II 2.0 V6 z 1978 r. Autko było kupione w ogóle jako "kosmiczne" (bo nie wiadomo skąd) 1.3 - dopiero po głębszych i dokładniejszych oględzinach okazało się, że poprzedni właściciele próbowali go okaleczyć, by płacić mniejsze oc...
Ale wracając do tematu. Jak odszyfrowałam z tabliczki znamionowej: rok produkcji XII 1977, typ(?) GECP, silnik 2.0 V6 Koeln, oryginalny kolor żółty. Oprócz tego: oryginalny czarny winyl, brązowe wnętrze (przynajmniej tak mi się wydaje, bo jest i trochę czerni(przód i fotele, ale te mogły zostać wymienione) i brązu, ale więcej brązu), dzielone tylne fotele, dwa oryginalne lusterka boczne, podświetlany schowek pasażera, nie wiem czy spojler był, ale dziury na tylnej klapie chyba są po nim. Zresztą trudno powiedzieć, bo autko zaniedbane, ale mój małżonek już się za nie zabrał :-)
Tak więc proszę o pomoc co to za model - ja w tym temacie jestem jeszcze troszkę zielona. Załączam kilka fotek, może niezbyt dobrych. Jeśli ktoś zdecydowałby się pomóc początkującej na capri.pl to z góry serdecznie dziękuję :-) Kontakt: lotta_a@wp.pl
Pozdrawiam.

lotta Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-01-13 09:45:18 /


Witam, kurcze kolorek prawie jak mojego caprika:)
Co do wersji to prawdopodobnie bedzie GL, trzeba rozkodowac dane z tabliczki znamionowej w dziale garaz na stronie.
Polecam tez przejzenie folderow reklamowych, rowniez dostepne na stronie w dziale biblioteka.
Pozdrawiam

Przemko / 2006-01-13 09:53:23 /


Tabliczkę już rozgryzłam wcześniej, nr VIN też jakoś mi sie udało, ale niestety nie ma wersji... :-(
Folderów jest całe mnóstwo, opcji też niemało. Dalej jestem w kropce, a najgorsze jest to, że nie wiem ile gość zdążył przerobić w capriku...
Aaa, przypomniało mi sie jeszcze, że jest ogrzewana tylna szyba (oryginalna) i regulowane przednie fotele.
Po prostu liczę chyba na jakiś cud i trafię kogoś, kto ma podobne autko i mnie oświeci :-)

lotta Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-01-13 10:31:05 /


ja tam sie nie znam ale chyba gt, tylko na zdjeciu wyglada jakby fotele z ghia byly.

segal Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-01-13 10:54:01 /


gl znaczy sie

segal Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-01-13 10:56:49 /


Prześliczny - fotele faktycznie wydają sie od Ghia - troszke więcej fotek by sie przydało (tyłu i wnętrza).

PS. co sie kryje pod tymi ochydnymi kołpaczkami ??


Jeśli chodzi o wersje to ta druga tabliczka (malowana w kolor nadwozia) byłaby bardziej użyteczna - o ile oczywiście jest pod maską.


Poniżej przykład takiej tabliczki - sprawe z silnikiem da sie naprawić - też miałem w dowodzie 1.3 - teraz mam 1.6 ;-)

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-01-13 11:28:08 /


Zrob dokladniejsze fotki i zaloz stronke capriczkowi. Mi sie wydaje ze to capri L chociaz caprikowcemnie jestem ;)

Mysza liil (EM) / 2006-01-13 11:28:09 /


A ja tam nie widze przednich foteli :/

Mysza liil (EM) / 2006-01-13 11:30:40 /


L-ki nie maja zegarka na konsoli srodkowej :) i ogrzewania tylnej szyby
Sprawdz czy ma podswietlenie bagaznika, jesli ma to bedzie GL.
W L i S takie podswietlenie nie wystepowalo.
Bylo w Ghia, ale ghia miala 6 zegarowa deske.

Pozdrawiam

Przemko / 2006-01-13 11:58:23 /


obstawiam L-kę :) dwa zegary, boczki na drzwiach ze skaju (w GL-kach był chyba dodawany materiał) ino fotele mylą :/

Kornik Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-01-13 11:58:53 /


Kurde skusilem, ogrzewanie i wycieraczka wystepowaly w L-kach w '77
w standarcie oprocz 1300.
Przydalo by sie wiecej zdjec, tak to ciezko poznac.
Ale nadal obstawiam GL :)
Pozdrawiam

Przemko / 2006-01-13 12:15:50 /


Załączam troszkę więcej fotek.
Oświetlenie bagażnika jest.
Drugiej tabliczki jeszcze nie odkryliśmy :-(
A, wiem że tylne światła nie są z II - poprzednik wymienił je, bo stłukł jedno z oryginalnych...
Niestety mąż nie zajrzał pod kołpaki, widocznie aż tak go nie korciło :-)

lotta Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-01-13 12:22:12 /


mnie zastanawiają mocowania dodatkowych reflektorów w grilu. Jeśli to samoróba , to ładnie i bezinwazyjnie zrobiona , a jeśli nie to co ? S-ka ?

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-01-13 12:25:26 /


No to znalazlem.
Silnik 2.0V6 dostepny byl w wersjach GL, S, i Ghia.
S- ka to nie jest bo inna tapicerka i swiatelko w bagazniku,
Ghia - niezgadza sie deska i przednie fotele bez zaglowkow (o ile dobrze widze?)
Zostaje GL.
Pozdrawiam.

Przemko / 2006-01-13 12:32:42 /


Mocowania dodatkowych reflektorów wyglądają na oryginalne - tak przynajmniej twierdzi mój mąż.

lotta Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-01-13 13:22:22 /


Dodam coś od siebie. Mam GL, ale model MKIII i mam identyczne boczki drzwi oraz dwuzegarową deskę rozdzielczą. Niezbyt dobrze widać fotele przednie, czy tam są schowane zagłówki jak w Ghia ? a może ich w ogóle nie ma ?
Kierownica z kolei wygląda jak w ghia, ale być może montowane były (w MKII) także w innych wersjach, nie wiem...

Sowa {3M} Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-01-13 14:16:46 /


Nie, przednie fotele nie mają zagłówków. Ale nie jestem pewna, czy w ogóle siedzenia są oryginalne, ponieważ przód i tył minimalnie różnią się tapicerką.

lotta Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-01-13 14:27:24 /


Pomijając fakt , że fotele przód i tył to nie jest komplet (tył GHIA , przód L GL) to i tak w kolorze czarnym nie mogły wystąpić w zestawieniu z brązowymi tapicerkami (które rzekomo wyczytałaś z tabliczki).

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-01-13 14:37:35 /


O tym to nawet wiem ja. Poza tym nie "wyczytałam" z tabliczki, że jest brązowa tapicerka, bo takich info to na tabliczce chyba nie ma? Fakt faktem, boczki z tyłu i w bagażniku oraz tapicerka drzwi są brązowe - reszta: przód, podłoga, fotele są czarne. A dlaczego tak jest nie wiem i dlatego próbuję się dowiedzieć co ktoś pokombinował z tym autkiem...

lotta Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-01-13 14:50:06 /


Być może jest jeden sposób, aby ustalić jednoznacznie typ wyposażenia. Musisz odszukać "bauzettel", który jest gdzieś ukryty w samochodzie - mało kto o nim wie (nie mówię tu o członkach społeczności capri.pl ;) więc przy odrobinie szczęscia pozostał na swoim miejscu. Problem bedzie tylko jeżeli został ukryty w obudowie tylnego siedzienia, które mogło ulec wymianie. Jest jednak jeszcze kilka innych miejsc, ale o tym już było na forum.

Sowa {3M} Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-01-13 15:13:13 /


Mi to auto wygląda na Capri II GL, z żółtym lakierem bardzo często szła w parze czarna tapicerka. Typ kokpitu pasuje pod właśnie takie wykończenie. Tylne boczki i kanapa nie pochodzą z tego auta. Przednie siedzenia w 1977r musiały mieć zagłówki. Tapicerka inna niż czarna w wersji GL oznaczała drewnopodobne wykończenie blendy na desce.
Klapa tylna mogła być wymieniana, jeśli dostane zdjęcie bocznych odbojów klapy odrazu powiem czy to od mk2 czy mk3. Wydaje mi się że uszczelka z klapy tylnej ma klin.
Co do mocowań na przednim pasie, możliwe że są ładnie zrobione ale na 99% nie są oryginalne. Przeglądałem bardzo dużo materiałów z Capri II i nigdzie się z tym nie spotkałem.
Przydało by się lepsze zdjęcie tej tabliczki.

Michal W Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-01-13 17:47:02 /


Z tego co udało mi się odczytać z tabliczki po wyostrzeniu fotki wynika iż tapicerka była koloru czarnego a ponieważ po literce A jest cyfra 1 to wskazuje na wersję L, GL, GT przy Ghia była by cyfra 2, co do koloru nadwozia to wynika jeśli dobrze odczytałem litery
U - platinum metalic 1976
dwukolorowe: caspian blue 1983 / strato silver metalic (2-warstwowy) 1976
A - winylowy dach, czarny
przydała by się lepsza fotka tabliczki

keram / 2006-01-13 19:41:17 /


Kolor nadwozia to VA, czyli żółty z czarnym winylem i to się akurat zgadza :-)Co do tabliczki to postaram się spisać dokładnie co na niej jest, bo ze zdjęciem może być na razie problem...

lotta Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-01-16 09:31:50 /


Tabliczka:
Typ: GECP
Vehicle No: GAECTE31398
Motor: NY
Trans.: 5
Axle: S
Lenk drive: A
Colour: VA
Trim: A1
Objaśnienie do tabliczki na stronie przeczytałam, więc to co się dało, to się dowiedziałam. Jednak na tabliczce nie ma wersji niestety :-)
Mąż rozebrał caprika na części pierwsze i nie znalazł ukrytego "bauzettel" :-( Ktoś już chyba musiał się do niego zabrać wcześniej...

lotta Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-01-16 10:09:40 /