logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » nadwozie » JAKI SZYBERDACH DO MK3/ KOLOR NADWOZIA

JAKI SZYBERDACH DO MK3/ KOLOR NADWOZIA

Na wstępie-dzień dobry:) Dawno mnie nie było:) Zeby nie zaśmiecać forum-dwa pytania w jednym wątku:
1. Jakie szyberdachy (firmy,modele) pasują do Mk3? Chodzi mi o szklany, z korbką, otwierany do góry, z możliwością wyjęcia całkowitego..

2.Jak znaleźć kolor, który jest dosyć.. oryginalny, a w folderach Capri nie ma o tym słowa? Chodzi o Vista orange. Wiem tylko, ze był w MK1 z 1971 roku. Czy ktoś ma może fotki takiego Caprika? Jestem ciekaw jak to wygląda.. Bo jeśli szuka się jakiegoś koloru, to trzeba mieć oznaczenie fabryczne, a nie nazwe- mylę się? A jak znaleźć kolor, skoro w katalogach go nie ma, bo auto było malowane jako SE (Special Edition)? Z góry dziękuję, jeśli ktoś poświęci chwilkę na odpowiedź.

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-01-20 17:17:09 /


ad.1 jeżeli nie masz szybra, to nie kombinuj, włożyć możesz praktycznie każdy model, ale mi dach nie przecieka a kilkuletni 'oem'owy' szyber tak :(

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-01-20 17:28:06 /


NIE:(
nie wycinaj dziury, jeżeli nie masz! bo będziesz tego żałował. szklany szyber w capciu to porażka:( ja niestety mam i bardzo dużo bym dał, żeby go nie mieć.

bobik liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-01-20 17:35:04 /


Hmm... Bobik, a mógłbyś rozwinąć swój przyczyny Twojego poglądu?

Kżyho Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-01-20 19:07:34 /


a co tu mozna dodać:( dla mnie szklane szyberdachy to syf:( a w kapciu to juz wogóle masakra. Ja ma u siebie ładny elektryczy duży, prawie nowy na oko. a dałbym go i kasę dopłacił, żeby go tam nie było.
poza tym przywrócenie takego dachu do pierwotnego stanu jest trudne:(

bobik liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-01-20 19:21:06 /


Dokladnie,co jest porazká?..ja mam szyber w mk1,zainstalowany 20lat temu! i nie przecieka(fakt ze Fordowski chyba pomaga )....

Sebastian NW / 2006-01-20 19:22:52 /


Syf bo......?!
P.S syf nie syf ,tez bym sie pozbyl ale tylko dlatego ze wracam do orginalnosci!

Sebastian NW / 2006-01-20 19:24:55 /


Syf... po co mi szklany szyber? Żeby se go podnieść i zrobić lufcik? Albo przesówany, albo żaden.

Piotrek PCK / 2006-01-20 19:27:19 /


Ja mam przesuwany w Fordzie Probie i szklany"lufcikowy" w Capriku oba do dupy,oczywiscie w kwestii funkcjonalnosci,ani "nie chlodza ani nie gzrzeja"..przesuwany jest o tyle do dupska ze jak sklonko swieci a "szyber"jest otwarty/przesuniety to w autku jest cieplej niz bez tego badziewia,EFEKT CIEPLARNIANY!
Konkluzja ,jak nie masz daj se spokój ,a kase przeznacz na cos pozyteczniejszego!

Sebastian NW / 2006-01-20 19:33:03 /


powiem tak założyc nie problem, a zlikwidować to sporo roboty, zakłądajać szkalny licz sie z tym ze kiedyś trzeba bedzie wymienić w nim uszczelkę, przeważnie po kilkunastu latach, bedize można ja kupić?, słońce latem praży, lepsza wentylacja jest przez uchylne tylne szyby.
ja mam u siebie taka szklana wydumkę z lat 80'tych, niby wszystko fajnie tylko...
uszczelka sie rozleciała, nowej nie ma, wieszkość szybrów ma mini wymiary które moze pasuja do malucha ale na capri wygladaja śmiesznie, mój jest duży :(
w zwiazku z tym wymiana na nowy to koszt rzędu 1500zł bo w tej wielkości tyle kosztuja (mały ok 300-400zł, ale to ani nie działa ani nie wygląda), zaspawać sie boję nie chce mieć pofalowanego dachu, ani tony szpachli.
Reasumując, jak masz mk2/3 poszukaj i zamontuj uchylne szybki, nie trzeba ingerować w nadwozie a działaja znakomicie, albo poszukaj caprika z fabrycznym szybem (ale tu uwaga, bo odpływy ida w progi co z zatkanymi odpływami wody skutkuje zanikiem progów, mocowań resorów itd...).

szyberdachom stanowcze nie!

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-01-20 19:45:46 /


Moze od razu obciac dach... Potwierdzam slowa poprzednikow. Nie dosyc ze niefunkcjonalne, to jeszcze szpecące i bez opcji powrotu. Co to za radosc wychechłać dziure w dachu a potem patrzec jak lipnie cos z niego wystaje :/ Warto rozroznic oryginalny szyberdach od szklanego uniwersalnego badziewia. Do takiego uchylanego/wyjmowanego to pasuja jeszcze podkoszulki na siedzenia i lampy lexus look :/ Jestem na NIE ;)

Mysza liil (EM) / 2006-01-20 20:29:33 /


Ja coś takiego miałem w aucie kosztowało 1200 zł i całkiem fajny był, ale z perspektywy czasu bym teraz tego nie montował. Nie było to badziewie ale jednak... teraz ZAWSZE szukam auta z fabrycznym szyberkiem

Ludwik 3M Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-01-20 20:46:36 /


Hehe... Tki zamontowalem w swoim Isuziku... Barzo podoba sie!!!
Teraz i na Caprika szukam.

SlavaK Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-01-21 13:33:54 /


Ludwik , a taką kierownicę byś założył ? :)

CRUISER Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-01-22 16:12:41 /


ja tez w 1 capri mialem metalowy szyber to byl luz a te szklane o o kant chu... roz... w lato jak jade to nawet nie mozna tego slonca zakryc tylko non stop upal a z metalowym bylo lepiej jak chcesz slonce to masz a jak mie chcesz to zakrecasz sobie ale jak dla mnie prawde mowiac to wolal bym nie miec szyber dachu bo jaki by nie byl to jest do dupy

cichymk Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-01-22 17:08:33 /


Mam drewnianą ale w innym stylu trochę... zerknij na moje auto ;)

Ludwik 3M Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-01-22 20:17:54 /


Wszystko fajnie, tylko nigdzie tych uchylnych szybek dostac do capri mk2 nie mozna:/

Arturo Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-01-23 00:10:29 /


No,dobra.. czyli widzę, że siły zjednoczone na pytanie pierwsze.. :) a co do drugiego?
CoKE, z tymi uszczelkami to racja, ale wszystko po pewnym czasie trzeba wymienić (np. uszczelki drzwi,szyb itd., bo parcieją lub się wyrabiają), a co do komfortu podróży, to w moim szyberu nie miałem i narzekałem, a potem miałem do dyspozycji Konka Caprika, w którym był szyber i jazdy bez niego sobie nie wyobrażałem. Nie ciekł, nie dawał w kość, w ciepłe dni można było go wyciągnąć i wtenczas słonko fajnie grzało:) Co do słonka: to Konk ma takie fajne malutkie roletki, które doskonale chronią przed słońcem.. A jeśli chodzi o wielkość, to nie mówiłem, że będę chciał taki na pół dachu. W ogóle zdziwiło mnie tylu oponentów, jakoś nie mogłem sobie wyobrazić, że komuś szyber może przeszkadzać.. Hmm.
Skorzystam jeszcze z okazji, że powróce do drugiego pytania.. Podobno można zrobić symulację koloru nadwozia.. Gdzie się to robi? Czy to jakiś program komp.? Bo Jestem właśnie na etapie szukania koloru..

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-01-23 18:50:43 /


chyba sie nie zdziwisz jeśli zostaniesz posłany na najlepszą strone o Fordzie Capri w internecie ??

http://www.capri.pl/library/folder/folder-capri-mk3-3-01.l.jpg

tu są zdjęcia pomarańczowej Mk1 :-) może to ten ?

http://www.capri.pl/library/folder-ford-capri-mk1-03.php

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-01-23 20:44:27 /


MikeB4, to nie ten kolor, i nie to autko. Ja widziałem Mk1. Z tyłu była żaluzja na tylnej szybie. Odnośnie najlepszej stronki,to sądziłem, że już dawno na niej jestem:) Co do drugiej części mojego pytania- czy ktoś mi może powiedzieć jak zrobić tę symulację koloru lakieru? Czy jest jakaś stronka www z czymś takim?

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-01-30 16:02:36 /


o symulacj to nic niewiem ale znalazłem vista orange w strym programie mieszalnika PPG pod nr.5f america ford.

pompey / 2006-02-06 17:14:21 /