logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » silnik » Wybór/zamiana silnika do Kaprika:)

Wybór/zamiana silnika do Kaprika:)

Witam!
Jaki silnik wybrać żeby było jak najmniej przeróbek a Capri MKIII 1982 śmigał:)?Teraz siedzi R4 2.0OHC a chciałbym zmienić na coś innego i niechciałbym za dużo przerabiać ze względu na ograniczone fundusze(swoją drogą powiem wam że dzieci naprawdę potrafią dużo kosztować:)), jeżeli inny wstawie chciałbym też wiedzieć co mam przerabiać/zmieniać. Oczywiście jeżeli ktoś ma na sprzedaż to proszę o info, ogłoszenie o kupno zamieszczę jak będę wiedział jaki mam kupic:), z góry wielkie dzięki za odpowiedzi
pozdr.
lesioo

Lesioo Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-01-20 18:08:44 /


bardzo fajny watek:) taki odkrywczy:) jeszcze takiego nie było chyba:) a tak wogóle to mi sie zdawało, że chcesz go sprzedać??

bobik liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-01-20 18:23:32 /


Nie no naprawdę fajny wątek:P To wkońcu sprzedajesz go, czy nie? Pozatym... po co chcesz silnik wymieniać? Na mocniejszy, słabszy...? Mógłbyś dodać, bo wiesz nie jestem jasnowidzem:P Skoro dzieci dużo kosztują, to może chcesz zaoszczedzić na paliwie i chcesz zmienić na mniejszy motor... a może wręcz odwrotnie? Napisz coś więcej;)

Wroniasty Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-01-20 18:39:41 /


proponuje 1,1 od fiesty ;] baardzo ekonomiczny.. a nawet widziałem capri MK3 z takim silnikiem ;]

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-01-20 18:52:21 /


to chyba było mk2.

bobik liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-01-20 19:02:09 /


Jedno Capri się sprzedaje, drugie stoi u znajomego i mam nadzieję je kupić bo koleś chce grosze a po sprzedaniu tego i kupnie jakiegoś kombi bede mial ograniczone fundusze na remoncik tamtego Capri ,tamte ma padnięty silnik, a ja chciałbym wiedzieć tylko jaki motor mogłbym do niego zakupić bo w oryginale ma taki jak mój a ja chciałbym założyć coś innego napewno nie 1.1 fiestowy:P

Lesioo Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-01-20 19:05:44 /


Komisarz Zawada zaczal skladac ze soba elementy ukladanki.
Nareszcie zaczela sie wylaniac z nich jakas sensowna calosc;)

niezle nas zakreciles Lesioo. A co do silnika polecam 2,0 ohc. Jesli masz ochote sie troche dluzej pobawic z montazem polecam 2,0efi - roznica w osiagach i spalaniu w porownaniu z gaznikowcem jest odczuwalna (na korzysc wtryskowca)

Pozdro

Govar Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-01-20 19:13:01 /


całkiem niezbyt dużo przeróbek jest z montarzem 2,0 dohc :] ale wszystko zależy od tego jak bardzoe niechcesz przeróbek. bo jeśli bardzo to zostaje Ci założyć zdrowe 2,0 ohc takie jak było. z tym będziesz miał najmniej problemów i wydatków.

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-01-20 19:18:12 /


2DOHC hmm?? A gdzie takie znaleźć? albo skad przeszczepić? a 2.0OHC zdrowe to wiem że to dobre:) i z chęcią bym zakupił, tak po prostu myślałem że bez większych przeróbek da się założyć coś innego no ale jeżeli piszecie że nie za bardzo...to chyba zostanę przy tym co było w oryginale tylko czy ktoś ma zdrowe OHC w przystępnej cenie?

Lesioo Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-01-20 19:26:44 /


Ja kupilem swoje 2,0efi (z wiekszoscia osprzetu) tydzien temu za 400. Dopiero dzis zauwazylem ten silnik stal w ogloszeniach na capri.pl za 800. Pobiezne ogledziny wykazuja, ze cos z tego bedzie;), wiec nic innego jak tylko szukac.

Co do DOHC mysle sobie, ze juz niedlugo bedziemy mieli w czym wybierac. Od czasu wejscia do UE sprowadzone zostalo do PL morze aut. Wiele z nich (w tym rowniez np. Sierry itp.) kupowane bylo za symboliczne 1 Euro w stanie agonalnym i teraz dogorywaja na polskich drogach by juz niedlugo swoimi trzewiami zasilic baze czesci dla naszych cudeniek. Juz teraz udaje sie znalezc DOHC-a w db stanie nawet za ok 600pln. Jeszcze niedawno na taki motor trzeba bylo wyskubac z kanapy dwa razy wiekszy worek monet;)

pozdro

Govar Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-01-20 19:59:05 /


bez większych przeróbek da się założyć 1,3ohc; 1,6ohc; 1,8ohc i 2,0ohc. wiec sam wybierz :]

co do dohc miałem na myśli silnik ze scorpio czy sierry, na pęczki tego nawet na allegro.

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-01-20 20:00:52 /


Hmm... Czyli w tym co sprzedajesz jest niezdrowe 2.0? Tak pytam z pozycji klienta :)

RoT Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-01-21 13:04:27 /


No no, interesowałem się tym autkiem, ale widzę, że kolega coś ściemnia z tym silnikiem... :-( pozdrawiam pk

dutton / 2006-01-24 14:22:06 /


Co tu ściemniać? sprzedaje ten, mam zamiar kupić coś kombi a za to co zostanie mam zamiar zakupić Capri od kumpla i nim się zająć, co w tym ściemniać, proste jak drut a post fakt może troszkę nieczytelny szczególnie jak ktoś patrzy że sprzedaję autko, sorki jeżeli ktoś się zakręcił...

Lesioo Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-01-24 14:47:10 /


Trudno żebyś sprzedał auto bez silnika nie :-)

A ten którego szukasz ma iść do następnego - proste ;-P

Ale ludzie nie czytają czasem co sie do nich napisało

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-01-24 18:44:51 /


jakiś czas temu widziałem eskorta mk2 kombi za 1500 na chodzie. To sobie myślę, że jak by go kupić to z 5 tyś. które wołasz za capri jeszcze na kolegi capri zostanie 3500. Że też nie pomyślałem :-)))))) pk no i na silnik też....

dutton / 2006-01-24 23:30:59 /