logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » wnętrze » Transit MK2 a fotele z innego Forda

Transit MK2 a fotele z innego Forda

Ktoś może ma informacje jak jest z pasowaniem foteli np. z Granady do Transita MK2 bez szczególnych przeróbek? Da się to przekręcić, zmienić tylko szyby czy co tam trzeba i zamontować na istniejące stelaże?

Obecne stołki do zbyt wygodnych nie należą, pasażera dodatkowo nie ma absolutnie żadnej regulacji i ciężko jest jakąś dłuższą trasę na tym jechać. Chciałbym zmienić te fotele na nadal w klimacie auta, ale wygodniejsze.

Kżyho Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2017-03-16 15:29:49 /


Raz w życiu miałem okazje przejechać się transitem mk2 skrzyniowym z 6lat temu, mimo że niezły ze mnie kurdupel i fotel odsunełem na max mało było miejsca na nogi do pedałów noga zgięta w 90stopniach
wszystkie tak mają czy tylko skrzyniowe czy coś źle zapamiętałem?
Może po prostu z mk3 załóż, Granadowe to takie pufy bd chyba :0
ale jak chcesz popróbować to mam hotele z Lki mk2 do oddania

Ignacy Dokładna lokalizacja na mapie / 2017-03-16 16:06:37 /


No właśnie aż takie pufy nie są wcale te Granadowe. A Granadowe wiem, że są w miarę wygodne i względnie je można za jakąś flaszkę wyszarpać ;)

W kwestii odsuwania fotela - u mnie jest bardzo kiepsko i zdecydowanie muszę siedzieć bliżej niż bym chciał, ale ja mam kampera i ogranicza mnie ścianka od łazienki. Także to może być trochę niemiarodajne :)

Kżyho Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2017-03-16 16:19:31 /


W każdym dostawczaku jest ten sam problem, niezaleznie, czy ford czy peugeot czy co innego, po prostu musi być maksimum miejsca na pace i koniec.
Od mk3 są mniej wygodne, na plus mają to, że mk2 ma karkołamacze. Od granady/trzeba przerabiać szyny. Nie kojarzę, czy jakikolwiek inny ford ma tak mocowany fotel (Transit ma na dwóch rurkach). Ja posadziłem Ricardo i jest całkiem wygodnie, aczkolwiek na wiosnę mam już kupiony beżowy welur z oczatego w prądzie

daniel46 Dokładna lokalizacja na mapie / 2017-03-16 16:19:51 /


Ale to Recaro wymagało kombinacji czy dało się po prostu szyny/mocowania do fotela przykręcić i już?

W kwestii karkołamaczy - ja mam z zagłówkami fotele. Ale mają jakieś tragiczne oparcia, a do tego ten pasażera na sztywno ustawiony jego kąt. Efekt jest taki, że nawet małżonka ma 1,60 m wzrostu po 50 km ma ból pleców...

Kżyho Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2017-03-16 16:32:01 /


Wymagało przeróbki, niestety.

daniel46 Dokładna lokalizacja na mapie / 2017-03-16 16:45:27 /


Na sztywno? Może ktoś pokrętło urwał :p

Ignacy Dokładna lokalizacja na mapie / 2017-03-16 16:45:38 /


Zapewniam Cię, że wszystko jest oryginalnie i na swoim miejscu :] Ot ten typ tak ma :(

Kżyho Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2017-03-16 17:39:38 /


Problemem w turku jest ściana grodziowa przez co nie można fotela odsunąć i siedzi się dosyć pionowo. W beżowym jest ten problem, wstawiłem tam fotele od fiata ducato 1+2. Natomiast w strażaku zależało mi na przestrzeni, nie ma ściany grodziowej i wstawiłem fotele 1+1 od Dodge Caravan, Chrysler Voyager czy jak tam się to jeszcze nazywa z rocznika '99. Dodatkowo w drugim rzędzie jest trójka montowana do podłogi oryginalnymi zaczepami przeszczepionymi do transita. Mam też dwa fotele w drugi rząd, które mogę wpiąć zamiast tej trójki. Fotele przednie są o tyle fajne, że są przeznaczone do płaskiej podłogi, wystarczy tylko wywiercić po cztery otwory w podłodze 12mm i przykręcić przez duże podkładki. Fotel kierowcy jest sterowany full elektrycznie, tylko trzeba go podłączyć do akumulatora i wszystko pięknie śmiga. Zapięcia pasów trzeba tylko przełożyć na nasze fordowskie (bez uszkodzenia pasa) i zapinamy się w gniazda w fotelu. Polecam bardzo taki zestaw, jest super wygodny na długie rodzinne podróże. Jak będę przy autku to wstawię fotki.

docencik12 Dokładna lokalizacja na mapie / 2017-03-16 21:12:50 /


Z wygodnych foteli na długie trasy polecam te z Citroena XM. Są manualne, elektryczne i takie co mają nawet regulację szerokości boczków, tych po lewej i prawej za plecami, obicia też różne, zależy co kto lubi . Znajomy jak się przesiadł z XMa do Grand Voyagera to siedzenia wziął z cytryny bo wygodniejsze :D To tak nawiąże do wypowiedzi docencika. Jak tylko się zmieszczą to warto się pobawić w ich montaż.

Tomasz [DMI] Dokładna lokalizacja na mapie / 2017-03-16 23:36:20 /


Mam ze scorpio wieloryba, za butelke rudej. Wygodniejsze niż z Granady. Ale jak to w busie - muszą być zamontowane wyżej. Więc rzeźba.

Mysza liil (EM) / 2017-03-17 09:36:10 /


Że Scorpio Mysz to ja bym chyba nawet też miał, ale one wybitnie jakoś małżonce mej nie pasowały z uwagi na wielkie poduchy z przodu, więc nawet nie podchodzę z nimi do tematu.
Osobna kwestia, to czy tam się jakieś bardziej "nadmuchane" fotele zmieszczą, bo mam tam naprawdę bardzo mało miejsca, przynajmniej dla kierowcy i boję się, że jakieś wypasy uniemożliwia już jakiekolwiek cofnięcie tego fotela, żebym się zmieścił :(

Poza tym miałem nadzieję, że ktoś przetestowałem, że jakieś fotele wybitnie prosto się adoptuje. Bo ja np. nie bardzo spawajacy jestem i sobie konstrukcji odpowiedniej nie wystrugam :(

Kżyho Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2017-03-17 09:55:40 /


No to napisał docrncik że z wojadżera pasują bez spawania :)
Wyjątkowo marudna ta Twoja małżonka.... Pewnie prawie jak moja :p
Ja zawsze mówie jej jak coś sie nie podoba żeby siadała za sterami żelaza i po problemie na jakiś czas :)

Ignacy Dokładna lokalizacja na mapie / 2017-03-17 12:56:07 /


Ale ona siada za sterami jak najbardziej. Niezależnie czy jest to Tico, Scorpio, van Pontiaca czy kamper. Tylko akurat kiedyś tam Scorpio mieliśmy i było to jedyne w sumie auto, gdzie nie mogła się nijak dopasować z fotelem do kierowania. Duże poduchy z przodu siedziska w fotelach Scorpio uniemożliwiały jej wciskanie sprzęgła (niskiego wzrostu i drobne dziewczę).
A na tym fotelu pasażera, który jest w kamperze, to myślę, że każdy byłby marudny... Tam się naprawdę słabo siedzi.
Jak mam kombinować z Voyagerem, to już prędzej wezmę (bo za bezcen pewnie bym miał dostępne) fotele od Pontiaca Trans Sporta, jakim jeżdżę obecnie. Choć mam wrażenie, że np. Granadowe z tego całego towarzystwa są najmniej "nadmuchane" na tylnej częście oparcia, a co za tym idzie, będą umożliwiały możliwie największe odsunięcie do tyłu w przypadku fotela kierowcy. Recaro też by tu pewnie się dobrze wpasowały.

Kżyho Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2017-03-17 13:13:23 /


Z tego co się orientuję to miałeś przejsciowke a fotele z wieloryba nijak nie przypominają tamtych... Szukaj siedzeń z Transita mk3.

Mysza liil (EM) / 2017-03-17 14:48:11 /


Tak miałem przejściówkę. Ale pamiętam, że jak Ander przyjechał wielorybem kupionym od Ciebie i usadziłem w tym Natalię, żeby właśnie oceniła te inne fotele, to powiedziała, że jest lepiej, ale nadal jej tam to siedzisko do końca nie pasowało. Nie wiem, mi trudno się o tym wypowiadać, bo mi te fotele bardzo pasowały. No ale ja mam prawie 30 cm wzrostu więcej...
Dobra, szkoda chyba dywagować jakoś szczególnie, bo kwestię wyboru "jakichś" foteli, to ja sobie ogarnę. Bardziej chciałem się dowiedzieć czy są takie, które ot tak po prostu pasują. Jak widać chyba nie bardzo.

Mysza, a te od MK3 to wchodzą plug'n'play czy pozmieniali mocowania?

Kżyho Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2017-03-17 15:21:05 /


Nie mam pojęcia, ale podejrzewam że przeróbka jeśli już to będzie niewielka. A fotele są wygodne i chude.

Mysza liil (EM) / 2017-03-17 16:28:53 /


Ja mam z transita mk3 fotel ze stelaża z regulacją wysokości, a szyny przesuwu pasują prawie a fabryczne rozstawy w podłodze.
Jedyne co trzeba zrobić to zeszlifować spawy i zamienić szyny miejscami.
fotel do tego przykręcany jest na cztery śrubki wiec możesz do tego przykręcić cokolwiek i będzie wyglądało miarę fabrycznie.

t o m a s z Dokładna lokalizacja na mapie / 2017-03-18 20:49:44 /


Najwygodniejsze jakie były w Transicie - sam miałem takie i mogę polecić.

AndrzejKudowa Dokładna lokalizacja na mapie / 2017-03-19 08:17:45 /


Podobają mi się te gruszki do pompowania .

alwax Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2017-03-19 11:57:59 /


Jak te z aparatu do mierzenia ciśnienia krwi :p

Ignacy Dokładna lokalizacja na mapie / 2017-03-19 15:31:23 /


Takich jak w tym transicie to próżno szukać... Takich wersji raczej niewiele w Polsce było...
A te ze zdjęcia pojechały do Afryki...

DF / 2017-03-19 20:46:15 /


Idzie je trafić z całym wnętrzem, trzeba tylko często szukać na all i olx.
Słowo klucz Topline, Euroline - pierwsze wypusty.
Pół roku temu było całe piękne nie wytarte wnętrze chyba na czeskim aukro za 7000czk ~ 1000zł

AndrzejKudowa Dokładna lokalizacja na mapie / 2017-03-19 22:27:56 /


Czyli takie Scorupowe fotele w wersji Transitowej ;)
Pompka pewnie ta sama :D
Ale to już nawet po nich widać, że worek pieniędzy będą kosztować :P

Kżyho Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2017-03-20 10:09:55 /


To już jak Ronale Rs-y do Transita lub gaźnik 32/36 DGAV - PANIE TO NIE SĄ TANIE RZECZY :-)
Nie dość, że pojawią się czasem raz w roku to wiszą tylko parę chwil i drogo w hu...... :-)

AndrzejKudowa Dokładna lokalizacja na mapie / 2017-03-20 15:46:16 /


pompowane i podgrzewane :)
kupiłam dla dych foteli całego transita w wersji euroline

t o m a s z Dokładna lokalizacja na mapie / 2017-03-20 17:40:22 /


Czyli tak jak mówiłem - fotele ze Scorpio zaadoptowane do Transita, bo stamtąd wszystkie te technologie z gruszkami i podgrzewaniem ;)

Kżyho Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2017-03-21 12:54:11 /


Tak wyglądają fotele, które nie wymagają żadnych przeróbek. Pisałem o nich kilka postów wyżej. Naprawdę polecam.

docencik12 Dokładna lokalizacja na mapie / 2017-04-19 23:02:47 /