logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » wnętrze » Woda w nogach pasażera Taunus TC3

Woda w nogach pasażera Taunus TC3

Leci mi woda przy deszczu/myciu do środka. W nogach pasażera jest metalowa puszka od której odchodzi wentylacja. Ta "puszka" ma na dole dziurkę, ale wygląda na fabryczna, coś pewnie w rodzaju upustu. Więc zatykanie tego nie jest najszczęśliwszym pomysłem. Gdzie może być przeciek?

rafalu / 2017-03-31 18:44:58 /


Chociażby na łączeniu obudowy nawiewu z karoseria.

Mysza liil (EM) / 2017-03-31 19:06:40 /


Albo w podszybiu tam gdzie od zewnątrz są te kratki

leetvoos Dokładna lokalizacja na mapie / 2017-03-31 19:22:11 /


Fuck, czyli dużo rozbierania. Jak się do tych kratek dostać? Za schowkiem wymacam czy trzeba od dołu jakoś?

rafalu / 2017-03-31 19:34:25 /


Nie wiem jak w taunie ale w granadzie trza deskę cała rozebrać.

leetvoos Dokładna lokalizacja na mapie / 2017-03-31 22:44:36 /


W taunusie jak polizysz sie w nogach pasazera to duzo tam przeszkod nie masz. Jakas rura nawiewu i ewentualnie schowek. Zdejmujesz ramie ktore pod rozkazem linki nawiewu steruje powietrzem cieple zimne. Moze to sprawic problem i moze sie urwac... niestety.
Pod maska odkrecasz obudowe nawiewu i zdejmujesz. Masz pelen wglad w sytuacje. Wyjmij jeszcze nagrzewnice zeby plynu nie spuszczac.

Szafa !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2017-04-01 11:14:47 /


to ramię nawiewu ciepło/zimno bardzo trudno schodzi - sam złamałem przy demontażu a żeby to dostać musiałem kupić całą obudowę

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2017-04-01 11:16:39 /


podepnę się tu by nie tworzyć nowego wątku.
Po ostatnich intensywnych opadach deszczu mam bardzo ( ale to bardzo ) mokro w nogach kierowcy w Granadzie.
Początkowo myślałem, że to uszczelka drzwi bo wygląda słabo ale po obserwacji nie jest to jej wina a już na pewno nie aż w takim rozmiarze.
Całkowicie mam mokre maty głuszące, zarówno ta na podłodze jak i pod pedałami ( ta co idzie w górę ). Po słupku A chyba się nie leje ( przynajmniej nie wygląda na to, w słupku widać wąż ( wiec wnioskuję że to odpływ z dachu ) a w środku słupka jest sucho. Tapicerka dolna słupka tez jest sucha. Uszczelka szyby wygląda bardzo dobrze, jest w miarę miękka i ładnie przylega do budy.
Którędy może jeszcze ciec?

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2017-09-25 15:20:17 /


Jeśli cieknie na postoju, to pod podszybiem jest dziura. Jeśli podczas jazdy, to słupek A pod błotnikiem ma dziurę.

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2017-09-25 15:25:31 /


czyli wewnętrzne podszybie?

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2017-09-25 15:36:18 /


strona pasazera - podejrzana jest tez skrzynka bezpiecznikow

Atom Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2017-09-25 16:19:25 /


Sprawdź jeszcze czy woda z drzwi ma gdzie odpływać. U mnie zatkane otwory były i po napełnieniu się przelewało pod tapicerka na podłogę.

Kżyho Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2017-09-25 16:20:51 /


Panie u mnie tyle wody sie nazbierało pod nogami pasażera że jak wracałem z Kielc w deszczu to masakra była tylko kaczki wpuścić i by se pływały :) na szczęście ja filc wywaliłem i nakleiłem piankę która wody nie pije i można było wszystką wodę zebrać i wysuszyć a na koniec sypnąć kilo ryżo ARO i spokój niby. Najgorzej bo u mnie patrząc pod błotnik żadnych dziur nie widać a i tak sie leje.

mishq (Mateusz G.) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2017-09-25 21:15:59 /


Mam to samo. Pod błotnikiem dziur nie widać, a się leje.
Wywaliłem całe wygłuszenia, bo wszystko przemoczone. Został sam dywan, żeby jak najmniejsze szkody były.
Woda stała w podszybiu po stronie kierowcy, bo gumowa "klapka" odprowadzająca wodę się zwulkanizowała z grodzią ze starości chyba. Po udrożnieniu i wymyciu pozostałego szlamu problem się dalej pojawia.
Odpływy szyberdachu sprawdzałem i są drożne. Podszybie zewnętrzne kiedyś było lepione. Możliwe, że podszybie wewnętrzne puszcza i trzeba wytargać szybę celem załatania?
Po stronie kierowcy woda wypływa na łączeniu blach na wysokości deski pomiędzy deską a słupkiem. Po stronie pasażera nie zlokalizowałem wycieku do wewnątrz.

DrStein / 2017-09-25 21:48:26 /


a w ogóle to gdzie w taunusie są jakieś odpływy z podszybia??

mishq (Mateusz G.) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2017-09-25 21:55:46 /


no na podłogę właśnie :D Dlatego w każdym Taunusie wywalam wszystkie wygłuszenia i wszelkie maty. Jest tylko dywan na gołą blachę. Komfort jazdy jak w Uazie, ale przynajmniej nie gnije.

amator liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2017-09-25 22:05:13 /


Acha ... żeby nie było. Próbowałem zrozumieć parę razy logikę odpływów z podszybia pod nogi i z tylnej szyby do bagażnika, ale się poddałem.

amator liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2017-09-25 22:07:30 /


Zajrzyj pod obudowę nawiewu.

Grzesiek_Rudy Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2017-09-25 23:42:06 /


'... i z tylnej szyby do bagażnika...' To pewnie dla tego karton ciepnięty w kąt bagażnika przy nadkolu jest mokry

monti0 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2017-09-26 08:10:52 /


Obstawiam braki podszybia, jak na fotce.

ObI Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2017-09-26 12:48:27 /