logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » tematy prawne » Darowizna a składki OC

Darowizna a składki OC

Witam!
Kiedyś na Waszym forum znalazłam poniższą informację

Po 1. Wystarczy, że ojciec będzie współwłaścicielem --> auto może być kupione na Ciebie a ty przed rejestracją dokonasz aktu darowizny np 1/10 1/100 czy 1/1000000000 auta OC zapłacisz przy uwzględnieniu zniżek współwłaściciela.
Po 2. W razie kolizji nie polecą składki ojcu pod warunkiem, że auto ubezpieczysz w innej firmie niż ta w której ojciec ubezpieczył auto--> trik prosty ale skuteczny :).
Po 3. W ten sposób mimo iż płacisz składki wg "taryfy" ojca tworzysz sobie zniżki za bezszkodową jazdę a płacisz dużo mniej i do tego jesteś głównym właścicielem samochodu :)

Mam zamiar kupić auto i chciałabym skorzystać z takiej "opcji" tylko czy faktycznie jest taka możliwość, a jeśli tak, to prosiłabym o więcej szczegółów jak dokładnie powinam to zrobić, żeby nie popełnić jakiegoś błędu

Gosiaczek / 2006-02-09 14:25:30 /


Najpierw kup to auto :] Obejrzymy i zobaczymy co da sie zrobic ;) Na ubezpieczenie bedzie caaaly miesiac.

Mysza liil (EM) / 2006-02-09 14:44:16 /


Tak było.. kiedys. Teraz zależy to od ubezpieczyciela. W samopomocy liczy się właściciel z 1 strony dowodyu rejestracyjnego, współwłaściciel nie ma znaczenia.
a co do pozostałych ubezpieczycieli to musisz się już u nich dowiadywać.

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-02-09 14:52:31 /


ja ma z tata tak on jest wspolwlascicielem i ja mam jego znizki ale doliczyli mi jeszcze procenty za to ze nie mam 25 lat:) a jak spokojnie jezdzisz to nikomu znizki nie poleca :)

cichymk Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-02-09 15:13:32 /


W warcie jest całkiem ciekawie. Jak się pytałem to mi powiedzieli w ten deseń: zniżki od tej osoby która je posiada (w moim przypadku babci-współwłaścicielki) i zwyżki drugiego współwłaściciela (chyba 10% za wiek w moim przypadku). Po roku bezszkodowej(!!) jazdy dostaje na siebie wszystkie zniżki drugiego współwłaściciela!! Jeden rok i masz na końcie 60% zniżki!!

bartek nowakowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-02-09 15:39:30 /


Polecam allianz. Niskie stawki i znizki naliczaja zawsze od osoby która ma ich więcej. Trzeba tylko przedstawic zaświadczenia z innej ubezpieczalnie o przebiegu ubezpieczenia. Przykładowo jeśli auto jest zarejestrowane na osobe, która ma 50% w PZU, a współwłaścicielem jest osoba która ma zwyżke za wiek 30% to w allianzu po przedstawieniu zaswiadczenia pierwszej osoby dostanie się zniżke 60%.

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-02-09 16:06:56 /


A i mam nadzieje, że chodzi o starego forda, bo nie mam ochoty sie produkowac dla jakiegos tico czy innego gówna. POzdrawiam

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-02-09 16:07:46 /


Poj#$#% mi sie. w ostatnim zdaniu miało być 50% a nie 60%.

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-02-09 16:08:38 /


Trójkąt mylisz się chyba. Z tego co wiem to Samopomoc weszła w spółkę z HDI(wcześniej Tryg,Energoasekuracja,etc...) i liczą tylko zniżki osoby która ma większe. Przynajmniej 3 mies temu tak było jak ubezpieczałem swój samochód. Zniżek mam nie za wiele a i do 25 lat troche brakuje, jestem na pierwszej stronie i płacę
60% składki, a dla mnie zniżki lecą...:)
Ale znając nasze realia szczególnie w ubezpieczeniach to Quot capita tot sententiae, więc najlepszym wyjściem jest telefon bądź wizyta u agenta danej firmy.

crapi Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-02-09 16:58:55 /


troszku pomieszałem... oczywiście płacę 40% stawki dzięki współwłaścicielowi.

crapi Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-02-09 19:47:22 /


hmm no to może się coś jeszcze teraz zmieniło. ostatni raz opłacałem oc w grudniu zeszłego roku. Temat był taki jak pisałem. Czyli zniżki osoby z 1 strony dowodu. współwłaściciel nie maiał żadnego znaczenia. :)

noo ale moze to jeszcze od agenta zależy :) sam już nie wiem.

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-02-10 01:22:32 /