logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » gaźniki » Likwidacja luzu osi przepustnic.

Likwidacja luzu osi przepustnic.

Jak w temacie, mam kilka weberów 32/36 DGAV(i ciągle przybywa :-) ) i powoli zaczynam składać je w całość.
Czyszczenie, uszczelki, dysze, ustawianie nie jest problemem, ale chciałbym w kilku zlikwidować luzy na ośce pierwszej przepustnicy.
W większości przypadków wyrobiony korpus gaźnika, ośka ok.

Z rozwiertakiem nie ma problemu, ale dylemat jest z tulejkami.
Jakie dawać, teflonowo-metalowe, z brązu, z mosiądzu???
Jaki wymiar otworów pod nowe tulejki będzie najlepszy/najtrwalszy -> grubsze ścianki tulejek czy cieńsze?
Jakiś sprawdzony sklep z tulejkami, poza etermotem?
W pracy tokarek dużo tylko nie te rozmiary, a w okolicy nie mam dobrego tokarza, także zostaje tylko kupno gotowych i dopasowanie do nich otworów.
Porady i wskazówki mile widziane.

AndrzejKudowa Dokładna lokalizacja na mapie / 2017-05-03 00:08:18 /


...nikt nic?

AndrzejKudowa Dokładna lokalizacja na mapie / 2017-05-03 17:06:38 /


Wstawiaj tulejki teflonowe.

Konrad vel smasher Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2017-05-03 17:53:25 /


Ja rozwiercam rozwiertakiem nastawnym ręcznie, później wprasowuje tulejkę z brązu, średnica zewn 10mm, wewnętrzna 8mm. I póki co reklamacji nie miałem.
Rozwiertakiem nie rozwiercam na 10mm a tak na 9,96 - 9,98mm żeby tulejka ciasno weszła w korpus gaźnika.

Rako Dokładna lokalizacja na mapie / 2017-05-04 11:04:04 /


No właśnie, Rako mam plan dokładnie tak to zrobić jak piszesz.

AndrzejKudowa Dokładna lokalizacja na mapie / 2017-05-04 15:35:47 /


Jeśli chodzi o to jakich tulejek użyłem, to znalazłem firmę w necie, która miała gotowe tulejki 10x8x25 zdaje się, ale zgubiłem paragon z nazwą sklepu. Ale temat jest do ogarnięcia, najtrudniejszy temat to wprasowanie tulejki. trochę się z tym bawiłem i jedną uszkodziłem. A wiedzy na ten temat zaczerpnąłem od starszego gościa który trudnił się regeneracją gaźników, twierdził że zawsze tak robił i gaźniki chodziły jak nowe.

Rako Dokładna lokalizacja na mapie / 2017-05-05 07:56:51 /


Narazie najdłuższe jakie w necie znalazłem to 15mm

AndrzejKudowa Dokładna lokalizacja na mapie / 2017-05-05 15:29:09 /