logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » tematy prawne » zmiana ilości miejsc

zmiana ilości miejsc

Pytanie mam jak wygląda kwestia zwiększenia ilości miejsc w samochodzie/dowodzie rejestracyjnym. Mowa oczywiście o modelu który fabrycznie jest do tego przystosowany, moim przypadku chodzi o Econoline'a https://www.capri.pl/car/6695
Aktualnie ma w dowodzie 4 miejsca, chcę mieć minimum 7, oczywiście normalne fotele pasy itp czy mogę spodziewać się trudności ? że jakieś homologacje itd. ?

rozjechany liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2017-05-03 10:21:36 /


W tym roku zmieniły się przepisy i z tego co mi mówili diagności, to zwiększenie ilości miejsc jest możliwe w przypadku, kiedy konkretny model w latach produkcji był homologowany na daną ilość miejsc (w Twoim przypadku na 7).
Ja robiłem odwrotnie w zeszłym i tym roku (zmniejszałem ilość miejsc w pojazdach z racji klatek bezpieczeństwa). O ile w 2016 nie było z tym problemu, o tyle w 2017 (bez zmiany przeznaczenia pojazdu) nie jest to wg diagnostów realne jeśli dany pojazd nie był nigdy homologowany na inną liczbę miejsc.

♠Zoggon♠ Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2017-05-03 10:26:48 /


no właśnie o tą zmianę przepisów mi chodziło, ale jeśli Econoline miał i 11 nawet "w tej budzie" to chyba nie powinno być problemu? powinienem pójść z papierami na stację i zapytać? mają jakąś bazę w której to sprawdzą ?

rozjechany liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2017-05-03 20:49:40 /


Jeszcze powinieneś mieć pismo od jakiegoś warsztatu, że zamontowano fotele i pasy zgodnie z warunkami.

docencik12 Dokładna lokalizacja na mapie / 2017-05-03 23:08:48 /


pismo czy fakturę ? serio wymagane jak np. przy instalacji gazowe ?

rozjechany liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2017-05-04 07:35:03 /