logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » off-topic » Wyjęcie silnika i skrzyni "dołem"?

Wyjęcie silnika i skrzyni "dołem"?

Cześć

Na początku sorry, że pytanie będzie dotyczyło Scorpio, ale ten właśnie będzie dawcą silnika dla mojego Consula (dlatego w dziale off-topic).
Pytanie brzmi jak wygląda kwestia wyjęcia ze Scorpio silnika 2.8efi i skrzyni N9 "dołem"?
Bo sprzedawca u którego będę ten silnik wymontowywał przez telefon twierdził, że najłatwiej będzie rozkręcić belke od zawieszenia i ładnie wyjąć to od spodu auta podnosząc karoserie do góry. Ja, ani pomocnicy z PCK nie bardzo wiemy jak to w Scorpio wygląda i czy jest to w miarę łatwo do zrobienia uwzględniając fakt, że będziemy to robić na podwórku i raczej nie ma szans na kanał.
Wyciąganie silnika do góry jest niestety dość mało realne, bo nie bardzo mam dostęp do jakiejkolwiek wyciągarki o małym żurawiku nie mówiąc... :/
Także jeśli możecie to doradcie proszę co i jak. Czas odpowiedzi do niedzieli, bo wtedy mam jechać po silnik i skrzynie.

Z góry dzięki za pomoc

Kżyho Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-02-17 01:32:06 /


w scorpio od spodu wychodzi jak ta lala.
Jak dysponuje gość podnośnikiem dwukolumnowym to jest bajka.
Odłączasz wszystko i rozkręcasz od góry, podnosisz, podjeżdżasz wózkiem, opuszczasz, odkręcasz kilka śrubekod dołu, podnosisz budę a silnik i skrzynka z zawiechą zostaje na wózku. Bajka normalnie.

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-02-17 07:10:01 /


Ja zawsze tak robie ponieważ nie dysponuje garażem z kanałem. Odkręcasz belke trzeba poodkręcać zawieszenie, opuszczasz silnik z belką razem. Ja podnosze na kobyłkach wysoko przód auta i wszystko ładnie wyłazi.

Bridgestone Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-02-17 07:10:03 /


Witam
Trochę odgrzewam stary wątek ale powiedzcie czy są jakieś pułapki przy wyciąganiu silnika z Capri:) W moim przypadku to będzie silnik 2,9 EFI. Czy poradzę sobie nie dysponując kanałem?Garaż narzędzia i wyciągarka jest:) Nigdy jeszcze tego nie robiłem
Pozdro

andreoz / 2009-04-30 19:36:26 /


wydech odczepić, skrzynie, dzwon odkrecić... linki, rurki... itd.. wiec wystarczy podlewarowac żeby co tam jest od spodu odczepic i odkręcic..

tachu Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-04-30 20:56:01 /


skrzynie , dzwon ????????

bez problemów wyjmiesz , trzeba się położyć trochę i da radę
a jak będziesz wyciągał górą to maskę warto zdjąć , ale i bez tego da radę :)

Wojdat Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-04-30 21:13:16 /


oj wojdacie... dzwon od silnika odkrecić oczywgipsie...

tachu Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-04-30 21:16:54 /


ja wyciagalem dolem silnik ze skrzynia razem,bez odkrecania(silnika od skrzyni).
tylko ze kapcia przecialem na pol.

alwax Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-04-30 21:55:15 /


Dzień dobry, odświeżam stary wątek lecz pytanie dotyczy linki predkosciomierza. Zabrałem się trochę za mój nowy/stary nabytek więc.. Silnik wyjąłem Góra, skrzynie dołem i zostaje mi trzymająca ja linka, moje pytanie czy lepiej rozkręcac ten ogon w skrzyni czy dokopywac się od deski rozdzielczej do licznika? Co będzie szybciej /łatwiej zrobić? Pytanie może głupie, ale robię to po raz pierwszy i chce poprosić o rady starszych i mądrzejszych od siebie, a mowa o taunusie 1.6 🙂

matej / 2020-09-08 14:41:57 /


Jak oczyścisz skrzynie w okolicy linki to znajdziesz pierścień segera. Wystarczy go zdjąć i linka powinna wyjść.

Jac Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-09-08 14:49:04 /


Wypnij linkę ze skrzyni, tam masz pierścień segera.

Grzesiek_Rudy Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-09-08 14:49:10 /


Super zrobione dzięki! 😁

matej / 2020-09-08 15:20:24 /


Hehe, aleś wykminił rozwiązania alternatywne, szacun za kreatywność :D

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-09-08 18:29:09 /


To z prawej strony samochodu wygląda jak jakiś wechikuł czasu,jak ja lubię takie garaże.

mario75 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-09-09 15:30:12 /