logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » nadwozie » Jak odblokować zacięty zamek tylnej klapy w mk3?

Jak odblokować zacięty zamek tylnej klapy w mk3?

Kurde... wdusił się do środka, przekręciłem go i dupa... jest wduszony, nie da się kluczyka przekręcić w jedną ani drugą? Da się to jakoś rozłożyć? Rozruszać?

Piotrek PCK / 2006-02-22 13:29:11 /


wyjąć zamek z klapy, wyjąć zabezpieczenie, wepchnąć wkładkę tak żeby wypadła do środka, wyjąć uszczelkę, okrągłym pilnikiem wypiłować utleniony szajsmetal, z wkładki usunąć skrobaczkiem ten tlenek, nasmarować smarem półpłynnym lub olejem, założyć uszczelkę i poskładać. Powinno na następne 20 lat wystarczyć.

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-02-22 13:37:01 /


zalej tam wd40 na jakiś czas może odskoczy ale do pełna daj

Radosław Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-02-22 13:41:31 /


A jak wyjąć go? Jest zamknięty ;-) nie da się klapy oworzyć.

Piotrek PCK / 2006-02-22 14:56:00 /


odchyl fotele, wczolgaj sie do srodka, najlatwiej chyba odkrecic rygiel

ale moze jak zalejesz go z zewnatrz wd40 (glownie dookola tulejki) to moze da sie wyciagnac

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-02-22 15:09:32 /


haha tylko zanim Piotrek przekopie całą zawartośc swojego bagażnika i dostanie się do zamka to z pare godzinek zleci :) Burdel w bagażniku się zemścił... nareszcie :D Na miejscu Twojego Caprika tez bym sobie zaciął zamek zebyś mi więcej do bagaja nie wrzucał ;)

Pozdrowionka!

Krzysiek_Poznań Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-02-22 16:16:32 /


LOL :DDDDD
Właśnie sobie wyobraziłem Piotrka przekopującego się od środka do zamka... :PPP
Jeszcze mnie brzuch boli... :D

Kżyho Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-02-22 16:21:48 /


kiedyś mi się w niemczech fura zamknęła z kluczykami w środku a ja nic przy sobie nie miałem 800km na chate i stoje jak ta pała przed marketem niemcy sie dziwnie patrzą a że miałem megafarta i została mała szparka uchylona szyba to wziąłem od turka który dorabiał klucze w markecie wieszak pleciony i rozplotłem z tego powstał pręt okazało się że za krótki to ja znowu do turasa po następny on mówi że nie da i koniec to ja że zapłace a ten że to nie kwestia kasy ale dał i sprzęgłem dwa razem i przez tą szpare wyjąłem z plecaka książke obsługi w której był zapasowy kluczyk.
Ale tam jest znieczukica maxymalna kur... nikt ci nie pomoże, to mnie najbardziej powaliło

Radosław Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-02-22 16:28:42 /


Ale Kszysie są zabawne :D a ja dwa dni wcześniej posprzątałem bagażnik! :D ale i tak na tym mrozie nie uśmiecha mi się tam włazić...

Piotrek PCK / 2006-02-22 16:36:48 /


Radosław, miałem prawie tak samo, ale w polsce - niestety mniej szczęsliwie. Krakowska policja obezwładniła mnie i rzuciła na glebe :|. Potem na ich oczach kontynuowałem włamanie do własnego auta.

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-02-22 16:39:20 /


najfajniejsze jest to że jak powiedziałem turkowi że jak mi otworzy auto to zapłace ale portfel mam w aucie to on na to że on nie ma narzędzi- zakład dorabiający klucze he he

Radosław Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-02-22 17:00:24 /


ja juz nie raz zatrzasnąłem sobie kluczyli w Cpariku, ostatnio jakoś pod BGC... i co zrobiłem? otworzyłem Forda kluczem od furtki :D

Daniel vel Treetop liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-02-23 17:59:07 /


Ojej! To jak ktos ma Capri moze ci sie wlamac do domu! :D

pmx (wiewior;) Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-02-23 23:58:26 /


Do ogrodu moze sie włamać nie do domu ;-)

No tak ja kiedyś zatrzasnąłem sobie kiedyś klucze w moim (trututu) dupowozie. Kluczyki zostały w stacyjce - zamek otworzył sie kluczem do drzwi wejściowych do bloku (zamek przy domofonie) hehehe, tego jeszcze nie grali :-) Oczywiście kształt ani troche podobny nie jest

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-02-24 01:08:40 /


mam wyselekcjonowany kluczyk forda.. od jednego z byłych taunusów. otwiera 99% starszych fordów a 95% z otwartych da się odpalić ;]
lucz matka ?? ;]

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-02-24 01:21:46 /


Ja mam zamek w Grandzi, który otwiera się każdym płaskim kluczykiem (jeśli tylko się zmieści)! Załozyłem taki po przygodzie zamknięcia kluczyków w środku. Wiem, że Mysza potrafił swoim kluczykiem odpalić moją furkę (nie wiem czy ma jeszcze ten klucz)! Kiedyś miałem Malucha, który nie dał się zamknąć i pewnego dnia ktoś wybił mi szybę i ukradł radio warte 30 zeta.

Zając Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-02-24 06:24:32 /