logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » www.capri.pl » poczta @capri.pl i @taunus.pl przez www - problemy i nowy testowy interfejs

poczta @capri.pl i @taunus.pl przez www - problemy i nowy testowy interfejs

Z tego co widzę to całkiem spora część z Was używa dostępu do poczty przez www. Do tej pory mieliśmy tu taki gotowy systemik co się zowie squirrelmail, no i jakoś tam działał. Po ostatnich upgrade'ach systemu i różnych składowych pojawiły się niestety problemy z logowaniem się tamże, objawiające się przypadkowymi odmowami dostępu, gdzie powtórzenie logowania już zwykle skutkuje. Niestety wynika to z tego że zrobiony został upgrade php z wersji 4 na 5, a squirrelmail wymaga wersji 4. Ostatnie rozwojowe wersje działają już z wersją php 5, ale jest to wersja bardziej bieżąco-rozwojowa, no i może mieć potencjalne problemy, z których jeden właśnie się objawił z kłopotami z logowaniem. Niestety ja już teraz nie wrócę do poprzedniej wersji wszystkiego, właściwe rozwiązanie polega na usunięciu problemu, który zauważyli też inni użytkownicy i autorzy wiedzą już o problemie, tak więc jest szansa na sprawne usunięcie tej drobnej uciążliwości. Ja tymczasem zrobiłem swoją poprawkę która ma szansę to usunąć, ale ponieważ nie znam squirrelmail'a od środka, może się okazać że moja poprawka jest niewłaściwa. Efekt może być taki, że zależnie od treści hasła zalogowanie się może nie być w ogóle możliwe (czyli jeden użytkownik będzie się logować bez problemu, inny użytkownik z innym hasłem może mieć szlaban zupełny) - proszę w takim wypadku dać mi pilnie znać (najskuteczniej to zadzwonić), to będziemy problem rozwiązywać dalej. To jedna sprawa.

Druga sprawa - zainstalowałem testowo drugi systemik poczty przez www, co się zowie roundcube, to jest taki nowomodny interfejs wykorzystujący asynchroniczny JavsScript (AJAX się to zowie), w praktyce chodzi tu o to że działa to trochę bardziej w zbliżeniu jak program a nie strona www - możliwe są takie akcje jak podpowiadanie adresów e-mail z książki adresowej w czasie wpisywania, przenoszenie maili między folderami na zasadzie przeciągania, pewnie jakieś tam jeszcze inne udogodnienia, dużo mniej jest przeładowywania się całego interesu. Wymaga to jednak w miarę nowej przeglądarki. No i ostatnia uwaga że to jest wersja całkowicie eksperymentalna - oficjalnie 0.1 beta, tak więc ledwo wykute. Interfejs jest dosyć prosty, ale wszystkie podstawowe potrzeby zaspokaja, jest to dość "czyste" dzięki temu. Możliwa jest co prawda masa błędów w działaniu (wersja 0.1b), no ale z grubsza działa jak to sprawdzałem. Jeśli ktoś ma ochotę spróbować, to proszę bardzo.
Można używać obydwu interfejsów naprzemiennie, nie pogryzą się (login i hasło takie same). Książki adresowe są osobne. Foldery stworzone przez użytkowników będą widziane tu i tam, folder maili wysłanych ze squirrelmail'a jest widziany w nowym, ale nie na odwrót, póki co. To kwestia drobnej konfiguracji, jeśli się okaże że to działa to możemy ten temat podrążyć dalej.

Dotychczasowy interfejs jest pod adresem http://mail.capri.pl

Nowy interfejs jest pod adresem http://mail2.capri.pl

Proszę się podzielić wszelkimi wrażeniami i ewentualnymi problemami, bo ja tego osobiście po prostu nie używam ! Więc jeśli coś nie działa, tylko Wy możecie zwrócić uwagę na problemy.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-03-01 00:04:15 /


no własnie miałem dokładnie taki sam problem z logowaniem jak opisałeś, ale teraz już jest ok, zalogowałem sie kilka razy i za zawsze za 1 razem. RoundCube wypróbowałem i wszystko ok nawet bardziej mi sie podoba niż stary interfejs, całkiem przyjazny jest, ale kurna coś długo mi sie ładuje, tak samo długo przełączał mi sie w np. w ustawienia itd. ale mam nadzieje że to chwilowe, albo że to wina neostrady u mnie. pozdrawiam.

Daniel vel Treetop liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-03-01 07:47:00 /


RoundCube'a sobie "obejrzałem". Pozytywnie mnie zaskoczył w sumie, bo jak napisałeś Michale, że to Java to się nastawiłem na powolne, "ciężkie" coś, a tu się okazuje, że działa to całkiem sprawnie.
Treetop ja też mam Neostrade (640 kbps) i u mnie działało to szybko.

Kżyho Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-03-01 08:26:39 /


Stwierdzam ze RoundCube bardzo pozytywnie mnie zaskoczyl.Zobaczymy jak dalej , z jego mozliwosciami.


ObI Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-03-01 09:47:02 /


zrobiłem reset routera i jest troche lepiej ale nadal stara poczta działa 2 razy szybciej a szkoda bo nowa mi sie spodobała :/

Daniel vel Treetop liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-03-01 10:58:35 /


roundcube: to nie jest Java tylko JavaScript, mimo podobnej nazwy te dwa języki nie mają ze sobą prawie nic wspólnego. To nie jest na pewno powód powolniejszego działania. Nie wiem jaki jest powód - to samo łącze, ten sam serwer, przyjrzę się w wolnej chwili.

problem z logowaniem na squirrelmail: niestety poprawka logowania była wybiórcza, niektórym zablokowała logowanie zupełnie, tak więc na razie powrót do poprzedniej wersji z przejściowym problemem, poszukiwanie rozwiązania trwa.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-03-01 11:43:18 /


Spoko, wiem, że Java i JS to co innego w zasadzie.
To taki skrót myślowy był, dość niefortunny w sumie ;)
Natomiast podtrzymuje swoją opinię, że nawet JS to tak średnio często lubi działać, a tu jest u mnie przynajmniej bardzo fajnie :)

Kżyho Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-03-01 14:45:08 /


JS działa zawsze o ile jest dobrze napisany (zoptymalizowany dla wielu typów przeglądarek). Ogólnie język jak każdy inny, tyle że jak każdy typu client-side jest bardzo uzależniony od środowiska, które go obsługuje :).

babejsza Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-03-01 19:18:04 /


Zgłaszam problem. Od dłuższego czasu przy wchodzeniu na mail.capri.pl przy pierwszej (a często i przy drugiej a nawet trzeciej) próbie logowania mam taki komunikat:


Zauważyłem, że gdy nic w tle nie korzysta z netu (aktualizacje, antywir, inna strona) to tego błędu raczej nie ma.
Druga rzecz, którą zauważyłem, to że jest to potwornie irytujące.
Problem występuje niezależnie od kompa i łącza.
Czy to tylko ja to ma, czy to ogólne jakieś coś?

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-07-08 14:23:06 /


tez to mam, tyle ze ja mam jeszcze linka "powrot do logowania"

powiem tyle, ze juz sie przyzwyczailem, wystepuje to przy 75% logowan.

Mac13k Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-07-09 02:52:30 /


Przyznaję, że bardzo rzadko korzystam z WWW poczty, ale jak już korzystałem to nigdy mi taki komunikat się nie pojawił.

Kżyho Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-07-11 01:38:22 /


Witam.

Piszę tu, bo chyba odpowiedni wątek.
Coś od 2 tygodni przychodzi niesamowita ilość spamu na pocztę. Widzę w kopiach,że idzie do jakiejś grupy użytkowników forum.
Da radę coś z tym zrobić?
Korzystam z poczty przez stronę, tak na marginesie.



PzDr


P.S. podpisane są maile zawsze jakby były z kont użytkowników forum

Palio Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-11-20 08:54:09 /


Użytkownicy poczty na capri powinni przeskanować komputery pod kątem wirusów. Zapewne spamem sieje któryś z komputerów z ustawioną skrzynką capri w programie pocztowym.

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-11-20 12:20:55 /


Pytanie.

Czy jest jakis problem z pocztą?

Nie mogę sciągnąć maili, a poprzez stronę też sie nie mogę zalogować.....

PzDr

Palio Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-12-17 19:47:38 /


hmm...

Mysza liil (EM) / 2012-12-17 20:14:21 /


ja mam podczepionego maila capri pod gmaila i od kilku dni wyskakuje mi błąd, że nie może odczytać poczty więc coś się dzieje :)

Mac13k Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-12-17 22:57:41 /


U mnie tak samo..

Guzik Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-12-18 10:30:21 /


Właśnie o to mi chodzi.....

Palio Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-12-18 13:16:20 /


WWW działa, przez program pocztowy na kompie - działa.

Osobna za to kwestia, że zauważyłem, że dość długo różne maila docierają/wysyłają się ze z naszej skrzynki.
Czasami kobita siedząca metr ode mnie wysyła mi maila na @capri.pl i równocześnie na inną skrzynkę. Na tej innej mam po kilku sekundach, na @capri.pl wpada czasem po godzinie albo i dłużej. Dałoby się synchronizację serwerów czy co za ten problem odpowiada jakoś zmodyfikować? Michał?

Kżyho Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-12-18 14:44:16 /


Czy ostatnio zaszły znowu jakieś zmiany w ustawieniach konta dla programów klienckich?
Od wczoraj mam jakąś bubę z wysyłaniem wiadomości z Thunderbirda.

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2014-03-29 10:21:20 /


Była chwila kłopotów, robiłem różne aktualizacje. Już działa. A w razie problemów to alarmujcie mnie raczej bezpośrednio.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2014-03-29 10:56:39 /


Świeże zmiany: po ostatnich aktualizacjach pojawiły się problemy z dotychczasowo używanym systemem poczty przez WWW (squirrelmail) - wyświetlanie treści wiadomości ma błędy, część jest zjedzona, nie ma tematów, itd. Ten problem już kiedyś był, jest znany autorom:
http://squirrelmail.5843.n7.nabble.com/Blank-message-body-on-some-replies-td16.html
https://bugzilla.redhat.com/show_bug.cgi?id=784015
kiedyś został jakoś tam rozwiązany, teraz powraca znowu, sugestie są różne włącznie z wycofaniem się do starszej wersji php czego robić nie zamierzam z różnych powodów.
Nie mając za dużo czasu na wielkie ćwiczenia w tym temacie uruchomiłem inny interfejs pocztowy - roundcube.
Uruchomiłem go na dotychczasowym adresie: http://mail.capri.pl
Poprzedni system nadal działa, ale pod adresem http://mail2.capri.pl - gdyby ktoś potrzebował zajrzeć, np. z powodu książki adresowej czy czegokolwiek innego. Ale uwaga na błędy z wyświetlaniem poczty. Jak ktoś się przyzwyczaił i nie chce nic innego, to pewnie zostawię oba równolegle, a błędy mam nadzieję że zostaną ogarnięte - dam znać jak się coś wyjaśni, ale póki co - niestety są i sugeruję póki co używać nowego interfejsu.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-01-14 12:51:30 /


Osobiście wolę Roundcube'a, bo lepiej sobie radzi z różnymi formatami, zwłaszcza HTMLowymi maili przy odpowiadaniu. Także dla mnie zmiana na plus :) Swoją drogą pierwszy raz do dawna zalogowałem się przed chwilą przez WWW na maila i akurat chyba trafiłem na świeżynkę Roundcube'a, jeszcze zanim zdążyłeś wysłać info - to się nazywa intrygujące zrządzenie losu ;)

Kżyho Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-01-14 13:04:02 /


Czy będzie rozwiązany problem z logowaniem się przez gmail? Bo nadal nie mogę :(

PzDr

Palio Dokładna lokalizacja na mapie / 2015-01-14 16:37:41 /


Podbijam pytanie Palio:

dziś zmotywowany przedświątecznymi porządkami chciałem ogarnąć pocztę capri.pl na gmailu i wyskakuje nadal:
Nie można nawiązać bezpiecznego połączenia SSL z: mail.capri.pl

Mac13k Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-04-02 13:50:08 /