logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » silnik » kłopoty z wkręcaniem się na obroty

kłopoty z wkręcaniem się na obroty

pomóżcie bo chyba oddam to padło na złom, i kupie nowego matiza. jak jest zimny silnik to wszystko ok, po chwili jak się nagrzeje nie chce się wkręcić powyżej 3500/min styrzela przy tym niemiłosiernie. wymieniłem już kable świece, cewke, kopółke i palec. dalej to samo. benzyna i gaz prawie tak samo, nawet na gazie lepiej. żeby siewkręcił na te 3500 to trzeba bardzo spokojnie wciskać gaz. wszystkie węże od podciścienia sprawdzone, uszczelki pod kolektorem tak samo. pomocy. silnik 2.9efi.

H2O patryk_3M Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-11-23 11:48:03 /


Ale jakie objawy, czy brakuje paliwa, czy może się zalewa? Ja miałem tak w 2.0EFI.Jak był zimny to ok., jak się rozgrzał, to się zalewał, kopcił na czrno i strzelał a wszystko przez padnięty czujnik temperatury, który "kazał" komuterowi zwiększać dawkę jak na zimnym silniku. Jeżeli to tak jak u mnie, to spróbuj zdjąć przewody z czujnika temperatury.

Mysza liil (EM) / 2002-11-23 12:55:22 /


Odepnij końcówkę od sondy Lambda(chyba tak się pisze?)... i sprawdz wszystko ponownie? Jżeli będzie lepiej,(ale nie musi być idealnie) to prawdopodobnie własnie sonda...

Mad Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-11-24 14:03:00 /