logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » gaźniki » potrzebny fachowiec od gaźników vv motorcravt!!!!!!!

potrzebny fachowiec od gaźników vv motorcravt!!!!!!!

witam mam problem ze ssaniem w gaźniku vv motorcravt czy mógłby mi ktoś łopatologicznie opisac sposób wyregulowania tego ustrojstwa chodzi mi o regulacje wszystkich tych dzwigienek wewnątrz .

lukasz lodz / 2006-03-13 08:49:01 /


Poczytaj na tym wątku i ściagnij dokumentację.
http://www.capri.pl/forum/43350
Ale chyba łatwo nie będzie...
U mnie ssanie włącza się dopiero po kilku, czasami kilkunastu minutach od startu silnika,
ale odziwo mój silnik odpala bez większych problemów i nie gaśnie.

kwiatkowski / 2006-03-13 21:57:39 /


ssanie nie moze sie wlaczac po jakims czasie, bo chodzi o to zeby bylo dokladnie odwrotnie. To oznacza ze albo masz przekrecona za mocno sprezyne bimetalowa i musi sie troche nagrzac zeby sie odwinac do minimum, albo cos z termostatem nie tak. Stawialbym na sprezyne.

Ustawienie ssania w szufladzie "na szybko" cyt. za Norbim z forum taunus.pl:
"najpierw trzeba znalezc z tylu za obudowa ssania otwór. następnie po zdjęciu obudowy trzeba tak przekręcić zabierak sprezyny bimetalowej , aby zgrać otwor na jego ośce z tamtym otworem. po zgraniu wkladamy w te dwa otwory np wiertło, aby zablokowac obrót całego mechanizmu. teraz odkręcamy centralna nakrętke i obracamy głowny zabierak max. w prawa strone. zakręcamy nakrętke, wyjmujemy wiertło, skręcamy i odpalamy. cała operacja zabrała mi ok. 15 minut. powodzenia."

sprawdzone, dziala.

opis gaznika http://www.taunus.pl/index.php?module=ContentExpress&func=display&btitle=CE&mid=&ceid=6

jak to nie pomoze to ew. dysponuje skanami z Haynesa.

powodzenia



amator liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-03-13 23:02:14 /


Czyli ten zaslepiony otwór u na górze obudowy yrządzenia rozruchowego trzeba zgrac z otworem w obrotowej osce(zaślepke już wyjąłem) wszadzić wiertło (5mm) poluzowac nakrętke na ośce i podniesc dzwigienke do góry aż oprze się o obudowe i w tym położeniu dokręcic? wsadzic zaslepke i smigać? dzięki wielkie .

lukasz lodz / 2006-03-14 07:50:52 /