logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » nadwozie » chromowanie

chromowanie

czy ktoś się orientuje w cenach chrmowania w Trójmieście?? Ew. jakieś namiary na zakłady wykonujące takie usługi.
drugie pytanie: mam plastikowe oznaczenia modelu i wersji pojazdu; są już trochę "nieświeże" więc chciałbym je odnowić tak aby wyglądały jak chromowane. oczywiście chromowanie plastiku raczej nie wchodzi w grę :-).czy słyszał ktoś o metodzie "napylania aluminium" ??podobno daje dość dobre rezultaty.jakie są ceny takiego "zabiegu" ??

z pozdrowieniami.
corn

Kornik Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-11-29 11:54:57 /


Corni
skontaktuj sie z Camaro on wykonuje uslugi chromowania
oglaszal sie tez kiedys w Automobiliscie koles z Sopotu
poszukam w starszych numerach i podrzuce namiar
co do plastiku to nie mam pojecia

Maciasek_3M / 2002-11-29 11:59:14 /


co do camaro to dzieki, skorzystam
a co do automobilisty to jak wrócę do domq to też poszperam, bo mi się "kilka" numerów nazbierało :-)

Kornik Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-11-29 12:01:05 /


plastik mozna spokojnie chromowac, oczywiscie nie galwanicznie, tylko np prozniowo
ale malo kto sie tym zajmuje

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-11-29 20:15:03 /


AFAIR chromować, i to galwanicznie, da się plastik pod nazwą ABS (nie mylić z hamulcami, chodzi o skrót akrylonitryl+butadien+styren). Nie pamiętam jak to się robiło żeby on przewodził chociaż trochę prądu, chyba się dodawało grafitu, czy jakoś tak. A robiło się z tego materiału właśnie ozdobne części do samochodów. Jeśli Twoje znaczki są plastikowe i były fabrycznie chromowane, to może są robione właśnie z ABS-u?

Rafał L. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-12-02 12:06:04 /


ciężko powiedziec z czego są zrobione :-(
poprost już sie nie błyszczą i szukam jakiegos ratunku

Kornik Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-12-02 12:10:15 /


chromowanie ABS-u

mgr inz˙. Krzysztof Paciorek
ul. Mechaników 13
03-687 Warszawa
tel./fax +48 (0-22) 679-96-90
e-mail: galwanizernia@w.pl

goras Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-12-02 12:22:44 /


A jak juz jestesmy przy chromowaniu to mozecie mi powiedziec ile moze kosztowac chromowanie zderzaka sredniej wielkosci?

Gurden Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-01-02 15:02:41 /


Coś mi się zdaje że sam się za te chromowanie wezmę...
Zaczne od swoich felg. Mam kontakt z fachowcem inżynierem , powinno się udać

baaati Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-03-09 22:49:40 /


Nie wiem czy ktos z was chromowal kiedys felgi ale ja probuje juz od dluzszego czasu znalesc kogos w wawie kto by sie tego podjal i wszedzie mowia NIESTETY NIE ZAJMUJEMY SIE TYM!! Czy to jest naprawde tak skomplikowane?? Zastanawiam sie czy samemu sie tym nie zajac - pamietam pare lekcji z chemii o elektrolizie :) wiec moze na poczatek wystarczy. Pozdrawiam

ziutoon / 2004-07-08 13:37:30 /


chromowanei felg, też chciałem to robic ale cena 3 000 za cztery mnie troche ostudziała.A jeśli ktoś ci powie że zrobi to za mniej to lepiej wrzuć te pieniadze w błoto bo przynajmniej nerwów nie stracisz :)

Arni12 / 2004-07-08 14:17:50 /


chromowanie zderzaka w granicach 1200 - 2000zł za sztuke
acha, i wiem to na pewno a nie ze słyszałem, al;e ciezko znalezc kogos kto ci to zrobi tak zeby sie trzymało wiele lat, w poznaniu jets koles co robi to dobrze , camaro moze ci podac jego numer, zreszta ja juz ten watekwałkowąłem i zobacz cos podobnego do : chromowanie w poznaniu, tam bnedzie namiar

grzech / 2004-07-08 21:27:16 /


Ja u tego kolesia z poznania robie detale do Taunusa powinny niedługo przyjść. Większe rzeczy typu zderzak np do Capri Mk1 nie opłaca sie chromowac bo nowy kupi się za ok 100 euro z przesyłką a gośc chce ok 1000-1500zł za chromowanie.Chromowanie to ostateczność gdy nie ma mowy o zakupie nowej lub używanej w bardzo dobrym stanie części.

Arni12 / 2004-07-09 08:42:28 /